Wytwornica ciężkiego dymu wynajem wytwornicy niskiego dymu obsługa dymownicy
Wytwornice dymu ciężkiego – wynajem
17 listopada, 2016
pożyczki przez internet - pożyczki online w 15 minut - pożyczka w 24h
Pieniądze w 15 minut, czyli pożyczki online
19 listopada, 2016

Dzisiaj, nowoczesne firmy bazują na praktycznych automatycznych maszynach które wpływają na produktywność pracy. Mechanizacja to proces, który przeobraził standardy wielu sektorów przemysłu. Zwiększenie potencjału produkcji, niższe ryzyko handlowe i minimalizacja zagrożeń wynikających z określonych obowiązków pracowników to istotne powody dla których zwiększająca się grupa zakładów przemysłowych decyduje się na wdrożenie praktycznej instalacji. Wybór rozwiązań związanych z automatyzacją procesów technologicznych ewoluuje w niesamowitym tempie. Obecnie specjaliści z branży przemysłowej mają dostęp do specjalistycznych akcesoriów, takich jak choćby armatura pneumatyczna, sprężarki, czy elektrozawory pneumatyczne, które unowocześniają procesy produkcyjne i wzmacniają stopień zabezpieczeń w każdym miejscu pracy.

Układy związane z sprężaniem powietrza, pomimo że wykorzystywane są od bardzo dawna, właściwie dopiero obecnie użytkowane są w bardzo wszechstronnym zakresie. Akcesoria dotyczące sprężonego powietrza stosowane są w branży budowlanej (wiertarki i ubijarki do betonu), branży górniczej (układy wentylacyjne transport ładunku), sektorze chemicznych (systemy kontroli procesów), a także w przemyśle spożywczym (procesy powiązane z dekoracją opakowań, ważeniem i blendowaniem potraw). W dobie ochrony środowiska wykorzystanie sprężonego powietrza jest jak najbardziej odpowiednie, ze względu na to, że nie zatruwa ono środowiska naturalnego w żaden sposób. Dodatkowo jest bardzo przystępne w przechowywaniu (zazwyczaj w odpowiednich pojemnikach zintegrowanych z układem pneumatycznym) oraz bezpieczne w użytkowaniu. Powietrze ma o wiele więcej plusów, niż zakładamy. Poznajmy zatem fachowe narzędzia związane z pneumatyką od ich najsilniejszej strony.

Sprężarki tłokowe – moc sprężonego powietrza

Analizując maszyny pneumatyczne, na prowadzenie wysuwają się sprężarki tłokowe ( określane też jako kompresory). Rozróżnia się sprężarki jednostopniowe, sprężarki dwustopniowe, sprężarki olejowe i sprężarki bezolejowe. Istota funkcjonowania, dla każdej z tych maszyn jest praktycznie taka sama. Przetwarzanie sprężonego powietrza następuje w procesie podwyższenia ciśnienia medium roboczego powyżej ciśnienia wstępnego.atmosferycznego. Zastosowany w sprężarce tłok gromadzi powietrze atmosferyczne i spręża je. Ciśnienia końcowe osiągane w sprężarkach tłokowych sięga od 0,1 MPa do nawet kilkunastu MPa. Wspomniany model maszyny charakteryzuje się głównie wysoką wydajnością, sumiennością wykonania i możliwością wytwarzania wysokiego ciśnienia mimo kompaktowych wymiarów.

Rodzaje i zastosowanie zaworów pneumatycznych

Systemy pneumatyczne to zbiór kilkudziesięciu elementów. Każdy z tych elementów na swój własny sposób decyduje o kondycji całej sieci pneumatycznej. Z takiego względu niezwykle istotny jest dobór stosownych akcesoriów, które zagwarantują dokładność wykonania kompletnej instalacji. Warto jest tutaj chociażby napomknąć o zaworach pneumatycznych, których podstawowym zadaniem jest formowanie kierunku ruchu czynnika roboczego w instalacjach pneumatycznych. Najczęściej używanym zaworem jest zawór zwrotny, który pracuje tylko w jednym kierunku, blokując obieg powietrza. Najbardziej innowacyjnym rozwiązaniem jest elektrozawór pneumatyczny, przeznaczony do zamykania i odblokowywania przepływu powietrza w sposób machinalny. Jest on głównie wykorzystywany w pełni zautomatyzowanych systemach pneumatycznych.

Siłowniki pneumatyczne – gdzie można je spotkać?

Siłowniki pneumatyczne, w znacznym skrócie przeobrażają ciśnienie powietrza na energię, mocno udoskonalając całkowite procesy technologiczne. Stosuje się je między innymi w układach hamulcowych maszyn liniowych, w obrabiarkach do stolarki okiennej, czy chociażby do otwierania i zamykania drzwi w autobusie. Siłowniki spełniają bardzo ważną rolę we wszystkich sektorach przemysłu i sferach pracy człowieka. Zapewniają one przesuwanie, sytuowanie, układanie i szeroko pojmowane poruszanie części które ze względu na swoją wielkość, czy też wagę, stanowią ryzyko dla pracowników. Bardzo często napotykanymi typami siłowników są maszyny jednostronne i dwustronne. Z ich zalet korzystamy bardzo często, nawet nie będąc tego świadomym.

Instalacje pneumatyczne, zarówno te sztuczne, aluminiowe, jak i stalowe, używane są dziś na dość dużą skalę w laboratoriach chemicznych, w magazynach, w halach przemysłowych, czy choćby w centrach rozrywkowych. Są one nierozłącznym składnikiem właściwie każdej branży gospodarki, ponieważ udoskonalają i zabezpieczają wszelkie procesy produkcyjne. Powietrze, otaczające nas zewsząd, pełni ogromną rolę w ogólnopolskich zakładach wytwórczych. Zespolone z ciśnieniem zdecydowanie ułatwia życie każdego z nas.

Szeroko zaopatrzony sklep internetowy z pneumatyką PressMann od wielu lat proponuje swoim Klientom wydajne maszyny, jak i narzędzia pneumatyczne. Po za działalnością handlową firma zajmuje się także projektowanie i montowanie systemów pneumatycznych w Polsce. Sprawdź ofertę już dziś, klikając na znajdujący się obok odnośnik: Sprężarka tłokowa

Strona używa cookies
Ok