Zwalczanie pluskiew - Odpluskwianie - Pluskwa domowa - Zwalczanie pluskiew Warszawa - Usuwanie pluskiew - Dezynsekcja pluskwy
Pluskwy w mieszkaniu – sposoby zwalczania
13 marca, 2017
Depilacja Toruń - Depilacja laserowa Toruń - Depilacja brazylijska Toruń - Toruń depilacja laserowa - Beauty Medica depilacja
Depilacja laserowa – zabieg dla każdego
13 marca, 2017

Drewno to produkt od dawien dawna stosowany do budowania mieszkań, lub konstruowania mebli. Przez duży odsetek ludzi rozpatrywany jest za materiał estetyczny, a jednocześnie bardzo praktyczny. Jako materiał występujący w naturze narażony jest niestety na destrukcyjne oddziaływanie insektów, a ściślej mówiąc ksylofagów , takich jak kornik drukarz, kołatek domowy, czy spuszczel pospolity.Ten wymieniony na końcu uznawany jest w przez naszych ekspertów za najniebezpieczniejszy, gdyż podczas żeru jest w stanie doprowadzić do głębokiego wyniszczenia drzewostanów. Wojna z tym pasożytem jest bardzo trudna, ale nie niewykonalna.

Metody zwalczania szkodników drewna są bardzo różne. Od technik cieplnych (dezynsekcja mikrofalami), aż po procedury chemiczne, takie jak fumigacja, uważana przez specjalistów za najbardziej efektywne rozwiązanie w obrębie usuwania owadów w drewnie.

Nim przejdziemy do gruntownego przedstawienia fumigacji zastanówmy się czemu ochrona drewna jest dla ludzi tak znacząca. Ze względów funkcjonalnych, drewno uznaje się za atrakcyjny materiał budowlany, zazwyczaj niezrównany w wielu pracach stolarskich. Dlatego też celem fumigacji jest konserwacja tego bezcennego produktu. Dalej fumigacja palet na eksport pozwala zahamować przenoszenie się owadów. I najważniejsze na sam koniec. Drzewa, oprócz tego, że stanowią drogocenny surowiec, klarują powietrze nam wszystkim tak niezbędne. Analizy pokazują także, że przebywanie w sąsiedztwie drzew sprawia, że stajemy się bardziej kreatywni i opanowani. Dlatego też zwalczanie szkodników drewna to priorytetowa sprawa.

Ksylofagi – popularne szkodniki drewna

Gdy podaje się wyrażenie szkodnik drewna, automatycznie wspominamy o korniku. Rzeczywiście jest to owad mieszkający w drewnie, lecz, pod względem postaci zniszczeń nic nie może równać się z spuszczelem pospolitym. Insekt ten jest w Polsce uważany za najbardziej uciążliwego ksylofaga. Żeruje w drewnie o miękkiej konstrukcji czyli drewnie drzew iglastych. Zwalczanie puszczela pospolitego jest ważne dla całej branży rolnej, jak także sektora leśnego. Czemu został on ogłoszony za najgorszego ksylofaga? Powód jest niesłychanie prosty. Puszczel oblega drewno przez parę pokoleń. Wywołane przez niego uszkodzenia są tak wielkie, że mogą wywierać wpływ na wytrzymałość konstrukcji.A to stanowi już duży kłopot. Jeszcze innym ksylofagiem jest kołatek domowy, określany tak stąd, że niezwykle często żyje w konstrukcji obiektów mieszkalnych.

Na czym polega fumigacja?

Stwierdza się, że fumigacja jest najskuteczniejszą techniką eliminowania szkodników żerujących w elementach drewnianych. Polega na likwidacji pasożytów przy wykorzystaniu preparatów chemicznych określanych fumigantami. Przeważnie wdrażanym fumigatorem jest fosforowodór, stanowiący alternatywę dla bromku metylu, który został odrzucony, bowiem wywierał szkody w środowisku naturalnym. Podczas fumigacji właściwy preparat chemiczny jest przy wykorzystaniu urządzenia ciśnieniowego tłoczony do szczelnie zamkniętego obiektu. Substancja wchodzi do najmniej dostępnych wnętrz, przez co zapewnia sporą efektywność w usuwaniu wszelakich ksylofagów. Wykorzystywany fosforowodór jest trujący, i właśnie dlatego w trakcie fumigacji ludzie i zwierzęta muszą opuścić dany obiekt, który zostaje owinięty specjalną folią, albo też namiotem. Co interesujące fumigacja stosowana jest nie tylko w budynkach. Ta procedura umożliwia zwalczać szkodniki żyjące w artykułach spożywczo – rolnych, jak i w wiekowych książkach. Za kilka chwil powiemy ci także, dlaczego fumigacja palet jest tak znacząca dla ochrony przyrody.

Fumigacja palet drewnianych na eksport

Możesz nie być tego świadomy, ale fumigacja palet jak i innych opakowań drewnianych jest wymuszana w transporcie między krajowym. Przepisy prawa nakładają na firmy transportowe obowiązek fumigacji. W myśl standardów ISPM 15 drewno powinno się znaczyć unikatowym znakiem. Obok wprowadza się wiadomości na temat zastosowanej metody, kraju importu drewna i jednostki realizującej zabieg fumigacji. Jak to możliwe, że przepisy są tak bardzo restrykcyjne?

Szkodniki drewna żyją szczególnie często na jednym obszarze. Pasożyty, które w naszej strefie klimatycznej są bardzo popularne, nie koniecznie znane są dla przykładu w Afryce. Aby zadbać o niepowtarzalny charakter lasów wzrastających w dalekich stronach globu, nałożono na instytucje przymus fumigacji. W ten sposób szkodniki nie rozprzestrzeniają się na szeroką skalę, przez co prościej je zlikwidować. Fumigacja palet drewnianych na eksport zabezpiecza zatem środowisko naturalne.

Zazwyczaj twierdzimy, że to wycinka drzew destabilizuje tężyznę lasów. Eksperci mówią jednak, że to właściwie pasożyty są najistotniejszym zagrożeniem dla „płuc ziemi”. Wycinanie starych drzew i utrzymywanie młodych wspiera pewną równowagę w środowisku naturalnym, podczas gdy atak ksylofagów powoduje długotrwałe szkody w lasach. Szczególnie istotne jest eliminowanie tych szkodników, aby przywrócić naturze symetrię.

Jedną z najbardziej profesjonalnych firm w Naszym kraju zajmujących się fumigacją jest przedsiębiorstwo Corneco. Usługi świadczone przez firmę obejmują nie tylko fumigację palet na eksport, ale także oczyszczanie kościołów, magazynów i budynków użyteczności publicznej. Corneco z biurem w Warszawie to jednostka ciesząca się zaufaniem wielu Klientów. To prawdziwi specjaliści w płaszczyźnie dezynsekcji i fumigacji.

Odwiedź stronę firmy Corneco i dowiedz się więcej o charakterze i cenie fumigacji: fumigacja palet Gdynia

Strona używa cookies
Ok