Uprawnienia budowlane - Prawo budowlane - Budownictwo
Uprawnienia budowlane – jak je zdobyć?
25 września, 2016
Nalewarki Maszyny Rozlewnicze Nalewaczki Ultrapak
Innowacyjne nalewarki od autoryzowanego dostawcy
6 października, 2016

Etykieciarki i maszyny pakujące od autoryzowanego dostawcy

ETYIECIARKA PE LABELLERS - MASZYNY ETYKIETOWANIE ETYKIECIARKI PRZEMYSŁOWE

Ultrapak oferuje etykieciarki wykorzystujące technologie na miarę XXI wieku

P. E. Labellers od lat 70. XX wieku specjalizuje się w produkcji aplikatorów etykiet. Na początku przytwierdzanie banderoli przeprowadzało się przy użyciu metodzie „cold glue labelling”, inaczej: zimnych etykieciarek. Wymogi rynku były jednakże tak duże, iż firma postanowiła, że będzie konstruować urządzenia niestandardowe. Przedsiębiorstwo Ultrapak ma zatem w swoim katalogu rozmaitego typu maszyny etykietujące P. E. Labellers. Należą do nich aplikatory złożone, aplikatory dwukaruzelowe i aplikatory liniowe. Pierwsze przeznacza się do nanoszenia różnych banderoli, np. wykonanych z papieru, samoprzylepnych i adhesleeve. Obecnie można zamówić trzy warianty etykieciarek segmentowych: Modular Top, Modular Plus oraz Modular Fix. Natomiast maszyny karuzelowe idealnie sprawdzą się do nakładania papierowych banderoli przy produkowaniu spirytusu, wina czy artykułów spożywczych. Ostatni wariant aplikatorów etykiet – etykieciarki liniowe – wykorzystuje się do etykiet sleeve (rękawa termokurczliwego PVC). Mogą nakładać banderole na wypełnione produktem i puste opakowania. Jakie procedury są używane przy oznaczaniu artykułów? Otóż dziś stosuje się technologię cold – glue (zimny klej), hot – melt (klej topliwy), roll – fed, sleeve (rękaw termokurczliwy PET oraz PVC) oraz banderole samoprzylepne (self – adhesleeve). Dobrym rozwiązaniem jest technologia adhesleeve, która pozwala ominąć przeszkodę aplikowania banderoli z rolki za sprawą kleju topliwego, ponieważ obliguje on do stosowania pomocniczych preparatów chemicznych, przykładowo rozpuszczalników. Po pierwsze potęguje to wysoko koszty etykietowania, po drugie – źle wpływa na zdrowie człowieka i środowisko przyrodnicze, a po trzecie – procedura ta jest zawodna. W liniach o wysokich wydajnościach najlepiej stosować adhesleeve master – slave. Te etykieciarki są w stanie naklejać naklejki z efektywnością do 60.000 sztuk produktów na godzinę. Idealnym dodatkiem jest tutaj sposób samoczynnego łączenia rolki. Wnioskując: Ultrapak jest upoważnionym dystrybutorem etykieciarek P. E. Labellers, które z powodzeniem są w stanie nakładać etykiety plastikowe z roli (PET, ROSO, PVC, OPP, BOPP), banderole samoprzylepne nieprzezroczyste, przezroczyste, papierowe, plastikowe oraz banderole krojone z papieru z klejem zimnym albo termotopliwym.

Jakie typy etykieciarek posiada w swojej ofercie Ultrapak?

Etykieciarki oferowane przez Ultrapak mają kilka ważnych własności: praktyczne kształty zwiększające funkcjonalność, podwójne śruby wejściowe, śruby rozdzielające, karuzelę główną oraz samocentrujące platformy. Ergonomiczne profile etykieciarek dotyczą wszystkich osłon oraz konstrukcji maszyny, co wyraźnie zwiększa stopień bezpieczeństwa. W ofercie przedsiębiorstwa odnaleźć można następujące modele: Roll-Line, Futura, Futura Top, Pratica, Rollmatic, Splendid, Maya i Rotaxa. Na specjalną uwagę zasługują maszyny etykietujące Rotaxa oraz Rollmatic. Pierwsza perfekcyjnie sprawdzi się przy zakładaniu nalepek papierowych na górną część opakowań. Jest idealna do mocowania etykiet w formacie litery „L” i „U” za pośrednictwem kleju zimnego lub wymieszania go z klejem termotopliwym. Wyposażenie w dwa systemy rotacyjne daje możliwość zrealizowania po sobie dwóch akcji: założenia na szyjkę od butelki etykiety i zaciśnięcie wraz z nią nakrętki (za pośrednictwem dodatkowej karuzeli). Wariant Rollmatic to etykieciarka na miarę naszych czasów, dzięki której można liczyć na nadzwyczaj dużą efektywność linii produkcyjnej – od 4.000 do 60.000 nałożonych banderoli w czasie godziny. Etykiety mogą być wyprodukowane zarówno z polistyrenu, polipropylenu, plastiku, jak z polietylenu. Na wyposażeniu tej maszyny etykietującej znajdują się m.in. wspornik (lub trzon rolki), układ cięcia banderoli, receptory markerowe, sensory doglądania rozciągnięcia folii, bęben do przesyłania banderoli, napęd serwomotorowy, urządzenie likwidujące poruszanie się folii, topielnik oraz wałek. Model Rollmatic można w przystępny sposób dopasowywać przy użyciu panelu dotykowego. Szybkość banderolownicy jest uzależniona od falownika oraz przystosowuje się automatycznie. W zależności od wariantu posiada narzędzia zabezpieczające, centralny zespół smarownic, zespół wyszukiwania oraz wydawania etykiet, urządzenie unieruchamiające, elektroniczny system rozciągania i poprawiania folii, mechaniczne wykrywanie krańca rolki z etykietami, automatyczną autodiagnostykę, pomoc z uzupełnieniami, szafę do kierowania maszyną, detektor niewystarczającego poziomu kleju, system recyrkulacji kleju termotopliwego z pompą zębatą i topielnikiem oraz pokrywy zabezpieczające. Topielnik z wariantu Rollmatic składa się z systemu liniującego naklejki, walca transferowego, walca tnącego, rolki z jednym dyskiem nośnym (lub dwoma) oraz wałka klejowego. Kluczowymi zaletami ze stosowania oferowanych aplikatorów etykiet są przede wszystkim: większa o ok. 70% liczebność banderoli na jednej rolce, możliwość obróbki cienkich folii, obniżona liczba zastojów na linii technologicznej, ekologiczność przez wykluczanie klejów termotopliwych i rozcieńczalników, eliminacja noży przeciwbieżnych, dość mały pobór energii oraz zmniejszenie wydatków na części wymienne.

Rodzaje maszyn pakujących dostarczanych przez Ultrapak

W salonie firmy Ultrapak można zamówić konkretne maszyny pakujące, które bezproblemowo podłącza się do funkcjonującej linii przemysłowej, jak i całościowe rozwiązania. Owijarki do palet, paletyzatory, dzielniki rzędów, orientatory czy kartoniarki. Wykorzystując je można efektywnie pakować słodycze, daktyle, sól, płatki śniadaniowe, owoce czy ryż. Ładowanie odbywa się z wykorzystaniem nowatorskich metod w kierunku uzyskiwania próżni, przyrządzania potraw w woreczkach próżniowych i napowietrzania towaru. Ważnym rodzajem pakowaczek są te, które umieją dobrze zapakować wołowinę, zabezpieczając jego atuty smakowe i wizualne. Maszyny pakujące od firmy Ultrapak są nieskomplikowane w oczyszczaniu, konserwacji, serwisie oraz naprawie. Do wybranych modeli najlepiej zamówić oryginalne części zamienne. Zazwyczaj są wyposażone w program samoczyszczący (np. tunele pakujące). Takie pakowarki jak tunele stosują różnorodne technologie zgrzewania: za pomocą szerokiego zgrzewu z płaskim drutem, zgrzewu bi-aktywnego, zgrzewu z odcięciem z drutem lub zgrzewu ze stroną do odcięcia. Jeśli chodzi o tunele do pakowania przemysłowego to mogą one pracować z workami moletowanymi, termokurczliwymi, workami PE i workami PA. Ogólnikowo tunele pakujące można rozbić na komorowe, do napełniania gazem i listwowe. Paletyzatory (przykładowo. roboty przemysłowe) są projektowane przeważnie jako urządzenia sprawujące funkcję paletyzacji oraz rozpakowywania, np. butelek zwrotnych. Jest to bardziej praktyczniejsze oraz efektywniejsze rozwiązanie. Wszystkie projekty pakowaczek są tworzone w oparciu o indywidualne potrzeby Kupującego, przykładowo. jego prognozowania co do skuteczności danej linii produkcyjnej. Dodatkowo złącza między maszynami są w ten sposób realizowane. Klienci mogą więc przystosować linię do określonego produktu, np. płatków owsianych.

Więcej informacji można odnaleźć klikając w link – ETYKIECIARKI

Strona używa cookies
Ok