Rozwody i separacje Adwokat Toruń Rozwody Toruń Dobry prawnik
Rozwód – koszty, stereotypy, unieważnienie małżeństwa
21 marca, 2017
Depilacja depilacja za pomocą wosku depilacja w toruniu depilacja rabaty
Depilacja laserowa i depilacja woskiem
24 marca, 2017

Etykieciarki przemysłowe – rodzaje, technologie, korzyści

Etykieciarki Aplikatory etykiet Etykietowanie produktów

Jakie technologie wykorzystują producenci etykieciarek?

Na wstępie trzeba objaśnić, do czego tak naprawdę aplikator etykiet służy. Mówiąc w skrócie jest to maszyna fabryczna, której przeznaczeniem jest doklejanie banderol na przeróżne rodzaje wyrobów. Wzorem mogą być butelki z piwem bądź koniakiem. Posiadają wydłużony kształt oraz zazwyczaj są zrobione ze szkła. Etykieciarka nakłada na nie nalepkę z fundamentalnymi danymi: nazwą firmy dostarczającą napój, nazwą alkoholu, okresem ważności itd. W przypadku napojów wysokoprocentowych, np. śliwowicy, etykieciarka musi koniecznie nakleić również banderolę akcyzową.

Jedną z dobrze popularnych firm sprzedających aplikatory etykiet jest P. E. Labellers. Firma wdrożyła wiele technologii przyklejania etykiet: etykiety samoprzylepne, etykiety na zimny klej, etykiety nacinane, etykietki termokurczliwe. Etykieciarka może przyklejać etykiety na rozmaite typy opakowań, przykładowo do napojów (woda źródlana, słodkie napoje, gazowane soki), do pożywienia (oleje do smażenia, puree, produkty mleczne), do kosmetyków (kremy dla kobiet, peelingi, kremy do golenia) i kilkanaście innych.

Przedsiębiorstwo P. E. Labellers wcieliło w życie najatrakcyjniejsze rozwiązania, jeśli chodzi o etykietowanie wyrobów. Od jakiegoś czasu ciekawostką jest technika Adhesleeve, która bazuje krótko mówiąc na tym, że poszczególna etykieta ma odrębne prążki kleju poliakrylowego. Ogólnie rzecz ujmując ten wytwórca zajmuje się wytwarzaniem takich etykieciarek, jak: Maya, Splendid albo Rotaxa. Wybrane modele mogą zamieszczać nalepki na pustych opakowaniach oraz wszystkich wypełnionych napojem wysokoprocentowym, tonikiem bądź żywnością.

Trzeba na pewno rozważyć sobie zakup etykieciarki rotacyjnej, przykładowo wieloczłonowej. Dzięki niej mamy szansę etykietować za jednym razem nawet 6 towarów. Efekt ostateczny jest zależny od ilości stacji, w które będzie wyposażona i od średnicy karuzeli – bo etykieciarki rotacyjne inaczej opisuje się jako „karuzelowe”. Opakowania puste albo zapełnione są mocowane wokoło nadrzędnej stacji, która robi obrót oraz w tym samym czasie wydaje nalepki.

Etykieciarki P. E. Labellers – czy warto kupić?

Jeżeli producent pożywienia, alkoholu czy toników planuje posiadać bezawaryjną maszynę do wprowadzania etykiet na opakowania, wówczas powinien wybrać tylko P. E. Labellers. W naszym kraju funkcjonuje tylko parę placówek, które zajmują się sprowadzaniem tak skomplikowanych urządzeń fabrycznych oraz dalszym ich serwisem. Należałoby jednakże zainwestować w coś, co będzie wykorzystywane do masowej produkcji przez sporo lat. Aplikator etykiet mamy możliwość zaadaptować na potrzeby linii przemysłowej, którą aktualnie ma dana firma.

Ważną zaletą jest sama metoda Adhesleeve, która wprowadza perspektywę redukcji niepożądanych kosztów, m in. kosztów gromadzenia kleju, wkładów na rozcieńczalniki (wprowadzane są w etykieciarkach stosujących gorący klej), sponsorowania dodatkowego czasu mechaników trudniących się sprawdzaniem układów klejowych. Sporym walorem jest to, iż wcale nie musimy utrzymywać specjalistów – mianowicie zleceniobiorców z doskonałymi kompetencjami, gdyż obsługa aplikatora etykiet jest naprawdę nieskomplikowana. Odbywa się z wykorzystaniem panelu dotykowego.

Można ponadto liczyć na mniej przestojów na linii przemysłowej, lepszą wytrzymałość nalepek i ograniczenie nakładów na energię (są powiązane z ogrzewaniem kleju w różnych rodzajach etykieciarek).

Ile kosztuje etykieciarka?

Aplikatory etykiet P. E. Labellers posiadają trzy kluczowe własności: atrakcyjną cenę, praktyczność i bezpieczeństwo. Wzór dowolnego aplikatora nalepek jest na każdym kroku dopasowywany do potrzeb Nabywcy. Jest możliwość przymocowania niniejszej maszynerii na jak najmniejszej przestrzeni i równocześnie nie są złamane nakazy BHP. Każda z nich posiada zaokrąglone ramy i wyjątkowe osłony, ażeby pracownik podczas obsługi mógł czuć się komfortowo. Oczyszczanie, serwis, przezbrojenia – są niesłychanie łatwe.

Cena aplikatora etykiet zależy przeważnie od jej typu, czyli od procedury, w jakiej później będzie pracować. Istotne jest także to, czy Odbiorca jest zainteresowany kupnem pełnej linii fabrycznej czy jedynie samego aplikatora etykiet. Walorem pionierskiej technologii jest to, iż inwestycja zwraca się w niedługim czasie. Etykieciarki od P. E. Labellers okazjonalnie ulegają uszkodzeniom oraz bynajmniej nie są przyczyną długookresowych postojów. Zazwyczaj w tych sytuacjach są poddawane ocenie: wskaźnik zawodności i standardowy okres przestoju linii.

Oprócz etykieciarek dobrze jest zaopatrzyć linię wytwórczą w kolejne supernowoczesne maszyny, m in. weryfikatory butelek, kapslownice czy maszyny rozlewnicze. Na wydajność produkcji wpływają wszystkie maszyny, jakie biorą udział w generowaniu produktów i pojedynczy pracownicy. Efektywność samej etykieciarki jest zależna od większej liczby czynników niż parametry techniczne.

Jeżeli zamierzasz wiedzieć o wiele więcej o nakładaniu etykiet na produkty, kliknij w link po prawej stronie – Aplikatory etykiet

Strona używa cookies
Ok