ETYIECIARKA PE LABELLERS - MASZYNY ETYKIETOWANIE ETYKIECIARKI PRZEMYSŁOWE
Etykieciarki i maszyny pakujące od autoryzowanego dostawcy
5 października, 2016
Zamrażanie rur Warszawa - Usługi hydrauliczne Warszawa - Usługi gazowe Warszawa - Hydraulik Warszawa
Nowoczesne usługi hydrauliczne i gazowe
8 października, 2016

Innowacyjne nalewarki od autoryzowanego dostawcy

Nalewarki Maszyny Rozlewnicze Nalewaczki Ultrapak

Nalewarki od firmy Ultrapak

Dowolna linia technologiczna musi posiadać odpowiednią maszynę rozlewniczą, dzięki której wyrób błyskawicznie znajdzie się w plastikowej butelce. Nie może w nim być zbyt małej jego ilości, gdyż nie zrealizuje standardów oraz zostanie odrzucony, ani zbyt wiele – spowoduje znaczące szkody finansowe. Dzięki firmie Ultrapak w naszym kraju można zakupić nowoczesne nalewarki tłokowe, Ultra Clean, ciśnieniowe, grawitacyjne, z przepływomierzami, próżniowe, wagowe i w odmianie monobloków. Wszystkie charakteryzują się wytrzymałą stalową strukturą i znaczną wydajnością. W salonie przedsiębiorstwa można liczyć na rozległą pomoc znawców, którzy od bardzo długo funkcjonują w zawodzie. Nalewarki można przystosować do specyficznych wymagań Kupującego, przykładowo. konkretnego artykułu, efektywności lub toku rozlewu. Idealnie sprawdzą się w rozlicznych gałęziach przemysłu: wody mineralnej, napojów nabiałowych, wina, spirytusu, napojów izotonicznych, soków owocowych z dodatkami i bez dodatków. Skuteczność maszyn rozlewniczych mieści się w obszarze od 3.000 do 90.000 napełnionych butelek w ciągu pojedynczej godziny. Maszyna napełnia szklane oraz syntetyczne butelki oraz puszki do konserw. Do gęstych, lepkich, mających pełniejsze cząsteczki produktów dedykowane są dozownice. Chodzi tutaj przykładowo o dressingi, dżemy, majonezy, ketchupy, sosy, oleje jadalne i silnikowe, pasztety, zupy rybne, potrawy z mięsiwem, przetwory pomidorowe, skondensowane mleko, mokre karmy dla zwierząt, jedzenie dla niemowląt. Pośród dozownic wyróżnia się: dozownice próżniowe, rotacyjne, tłokowe, kieszeniowe, wolumetryczne, półautomatyczne, automatyczne, pionowe oraz grawitacyjne, nalewarki Bag-in-Box, do kegów PET oraz kegów ze stali nierdzewnej.

Kluczowe maszyny rozlewnicze i ich cechy

Podstawowym typem są maszyny rozlewnicze tłokowe, które kierują produkt w butelki bądź puszki za pomocą specjalnych tłoków znajdujących się w cylindrach. Każdy tłok zasysa część wody mineralnej bądź wina i wlewa ją do oddzielnych butelek. Porcja może osiągać od 5 – 1200 ml. Każda głowica posiada oddzielny tłok. Nalewarki nadciśnieniowe dobrze sprawdzą się przy rozlewie wyrobów z gazem. W zbiorniku buforowym generowane jest duże ciśnienie, dzięki któremu gazowany napój zanadto się „nie wzburzy”. Nalewarki ciśnieniowo – przelewowe wykorzystuje się powszechnie do lania wyrobów w butelki szklane i PET. Są to np. sosy bądź przetwory, które posiadają konsystencję „rzadką”, burzącą się ewentualnie średniolepką. Sprawdzą się w dziedzinie kosmetycznej i chemicznej, bowiem są w stanie ulokować w plastikowej butelce od 100ml – 10 l przetworu. Nalewarki podciśnieniowe dopasowuje się do rozlewu alkoholi albo innych płynów bez zawartości dwutlenku węgla. Tutaj wyrób jest zasysany przy użyciu ejektora. Ciśnienie w zbiorniku jest dużo niższe od atmosferycznego. Maszyny rozlewnicze z przepływomierzami są najbardziej dokładne przy dozowaniu artykułu przy użyciu narzędzi do pomiaru objętości bądź masy – inaczej przepływomierzy. Powstają m.in. w wariancie elektromagnetycznym i masowym. Maszyny rozlewnicze do nalewu w kegi PET mogą pracować z rozlicznymi typami kegów: Petainer®, Ecokeg®, Key-Keg®, Dolium®, Polikeg® i Key Keg® Slim Line. Nalewarki do rozlewu w opakowania Bag-in-Box, a ściśle urządzenie STERILBOX, mogą być zaopatrzone w dźwignię. Używając jej operator odkrywa i zamyka kegi. Maszyny rozlewnicze w kegi ze stali nierdzewnej – MASTERKEGS – dostosowuje się często do sektora, w którym wytwarza się wino bądź piwo.

Oferta całych linii technologicznych dopasowanych do konkretnego produktu

Firma Ultrapak może jednocześnie utworzyć całą linię do masowego wytwarzania produktów. Zwykle fachowcy przedsiębiorstwa bazują na wymogach Kontrahenta, m.in. co do produktu, który będzie przy jej użyciu produkowany, jaką przestrzeń ma ona wykorzystywać? Do obecnej chwili z propozycji firmy zaczerpnęli: Invento, Nałęczów Zdrój (Cisowianka), Augustowianka, Żywiec Zdrój, Staropolanka, Bartex, Akwawit – Polmos Wrocław, CEDC International (wytwarzający wódkę Bols) i Wosana. Nalewarki mogą być skonstruowane w wariancie monobloków lub trójbloków. W przypadku tych pierwszych Kupujący może dokonać wyboru spośród czterech modeli – Magic, Magic FW, Master i Master Can. W procedurze „jałowej” albo Ultra Clean. Dzięki wskazanym technikom można w błyskawicznym tempie rozlewać wyroby wyjątkowo wrażliwe bakteriologicznie, np. mleko o wydłużonym okresie przydatności do spożycia. Linie technologiczne stworzone przez Ultrapak odznaczają się indywidualnym wyglądem, wysoką ekonomicznością przy jednoczesnym spełnieniu ekonomiczności poboru energii i dotrzymywaniem wszystkich warunków czystości. Partnerstwo z uznanymi firmami w obszarze wytwarzania maszyn przemysłowych dało firmie Ultrapak perspektywę na uzyskanie znaczenia w oczach Kupujących. Chodzi o takich producentów, jak FT System, Dimac, P. E. Labellers, Zalkin, Cosmopack oraz grupa CFT. Dzięki wymienionym firmom linię technologiczną można uzbroić w maszyny etykietujące, zakrętarki, tunele grzewcze, orientatory, rozdzielacze rzędów, urządzenia do przeprowadzania korekt oraz in.

Więcej o ofercie przedsiębiorstwa Ultrapak można odnaleźć klikając w link – NALEWARKI

Strona używa cookies
Ok