Maszyny pakujące - niezawodne systemy pakowania kartoniarki i inne maszyny
Maszyny pakujące czyli wydajne systemy w produkcji
29 listopada, 2022
nalewarki maszyny rozlewnicze i ich rodzaje
Maszyny rozlewnicze i ich rodzaje w przemyśle
7 grudnia, 2022

Jakie są rodzaje maszyn pakujących dobrane dla twojej działalności

Rodzaje maszyn pakujących dla linii produkcyjnej

Opakowania towarów to jeden z najistotniejszych części sprzedaży. Klienci skupiają nie tylko uwagę na design samego opakowania każdego produktu – czy odpowiada kolorystycznie, czy jest funkcjonalne, ale również na bezpieczeństwo lub jakość transportu. Ważne jest przecież aby towar w estetycznym opakowaniu trafił do sklepu czy od razu do konsumenta w bardzo dobrym stanie. Dlatego nawet pakowanie do transportu ma duże znaczenie. Stąd także w ofercie dostępny jest duży wybór maszyn pakujących, jakie nie tylko mają za zadanie dobre opakowanie samego towaru, ale również za zbiorcze opakowania. Dodanie automatycznych maszyn pakujących do przedsiębiorstwa mocno upraszcza oraz przyspiesza proces, co sprawia, że produkcja zarabia pieniądze oraz zyskuje.

Dodatkowo maszyny pakujące takie jak celofoniarki czy kartoniarki przyniosą zyski w różnych profilach działalności. Automatyzacja jest coraz bardziej doceniana  szczególnie, że włączenie systemu pakowania do produkcji równa się wydajnej pracy. Oprócz tego przedstawiane systemy maszyn pakujących sprowadzane są od renomowanych producentów, a w razie potrzeby zawsze osiągalne są oryginalne zamienne części oraz serwis, które zapewnią ciągłość produkcji. Przed zakupem dopasowanego systemu maszyn pakujących dostępne są prezentacje i testy poszczególnych maszyn , żeby zaprezentować ich zalety oraz pokazać, że warto ich używać.

Typy maszyn pakujących

Typy maszyn pakującuch można podzielić na parę metod. Inaczej będziemy pakować patrząc na typ towaru. Systemy pakowania towarów sypkich, a towarów ciekłych potrzebują innych rodzajów opakowań, a więc również innych systemów maszyn pakujących. Tak samo jest, kiedy patrzymy na typ opakowania. W sprzedaży dostępne są maszyny, jakie są przygotowane do pakowania w kartony, inne do opakowań plastikowych, słoików, wiader, opakowań garmażeryjnych lub worków papierowych i foliowych. Typy maszyn podzielimy również z uwagi na metodę zamykania opakowania. Inaczej działają maszyny stosujące zamknięcia strunowe, inne stosują korki lub nakrętki. Analogicznie zbiorcze opakowania potrzebują właściwej do tego maszyny. Mogłoby się wydawać, że liczba koniecznych maszyn jest duża, dlatego też w promocjach dostępne są pełne systemy kompletnych linii pakujących. Każdy jeden moduł dopasowywany jest do potrzeb linii produkcyjnej, toteż właściwe włączenie systemu maszyn pakujących pod okiem fachowca jest wyjątkowo ważne.

Kartoniarki najbardziej znane maszyny pakujące

Najpopularniejszym materiałem pośród wszelkich opakowań są kartoniki. Niejednokrotnie produkty, które posiadają już własne opakowanie, często chronione są jeszcze jednym opakowaniem czyli kartonikiem. Taką sytuację zwykle możemy dostrzec w przemyśle farmaceutycznym i kosmetycznym. Co więcej zbiorcze opakowania oraz transport towarów również wybiera opakowania kartonowe, z uwagi na to kartoniarki są popularnymi maszynami, jakie włączane są we właściwie każdym rodzaju działalności. Przeważnie używane kartoniarki to maszyny, które przygotowują kartonowe owijki {tzw.|czyli| wrap-around i kartony klapowe.

Kartoniarki cechuje również wiele zalet pod względem automatyzacji działań. Wiele maszyn pakujących takiego typu jest przygotowana do sięgania kartonu ze stosu lub pakowania przedmiotów od góry, zamykając w kartonie produkty o uprzednio uformowanej konfiguracji. Warto zauważyć, że w pełen system maszyn pakujących jest zorganizowany na tyle, aby produkcja była niezaburzona. To oznacza, że maszyny takie jak kartoniarki dbają o to, aby produkty nie zbaczały z linii, zauważane były produkty przewrócone, a także by możliwa była dowolna separacja towarów. Dzięki temu ładowanie towaru przez kartoniarkę odbywa się sprawnie i szybko. Samo przygotowanie kartonu wykonywane jest z ogromną starannością. Kartoniarki zaprojektowane zostały tak, aby opakowania kartonowe były porządnie składane, dzięki mechanicznym dociskom, a odpowiedni topliwy klej chroni karton przed rozłożeniem oraz zgnieceniem. Wszystkie te części pakowania kartoniarkami sprawiają, że towar jest zapakowany estetycznie i bezpiecznie, a wszystko to przy prawie zerowym wkładzie pracy ludzi.

http://www.kartoniarki.eu/

Maszyny i tunele pakujące, czyli zbiorcze opakowania

Istotną rolę dla przedsiębiorstw mają również maszyny pakujące, które mają za zadanie zamykanie zbiorczych opakowań. Maszyny i tunele pakujące przygotowane zostały w celu, aby jednostkowe opakowania np. puszki, butelki, wiaderka, słoiki lub mniejsze kartoniki pakowane były w opakowania zbiorowe jak np. foliowa zgrzewka lub tekturowa tacka. Nie tylko upraszcza to wysyłkę pojedynczych towarów, dlatego że w takim opakowaniu są bezpieczniejsze, co zmniejsza ryzyko ich zniszczenia lub potłuczenia, ale też dyktuje sprzedaż większej liczby towaru . Łatwo jest zaoferować hurtową sprzedaż towarów w opakowaniach zbiorczych. Ponadto maszyny pakujące zbiorczo, tak jak kartoniarki, przystosowane zostały do tego, aby pakować produkty w sposób nieprzerwany, dokładny oraz bez zbędnych zatorów produkcji. Konieczna folia lub elementy kartonowe dopasowywane są do towarów, żeby pełna produkcja działała szybko i sprawnie.

Strona używa cookies
Ok