Salon fryzjerski rekonstrukcja włosów prostowanie keratynowe salon w Toruniu
Profesjonalna odbudowa włosów
5 listopada, 2016
Beton dekoracyjny - Beton architektoniczny - Posadzki betonowe - Posadzki polerowane
Beton dekoracyjny – nowoczesny materiał budowlany
8 listopada, 2016

Dziś, innowacyjne firmy opierają swoją działalność na inteligentnych, mechanicznych maszynach które wpływają na rezultaty pracy. Automatyzacja to proces, który przeobraził oblicze wielu gałęzi gospodarki. Wzmocnienie potencjału produkcji, mniejsze ryzyko handlowe i minimalizacja zagrożeń wypływających z niektórych zadań pracowników to istotne przyczyny dla których zwiększająca się ilość zakładów produkcyjnych decyduje się na wprowadzenie innowacyjnej instalacji. Oferta rozwiązań dotyczących automatyzacji procesów przemysłowych rośnie w oszałamiającym tempie. Dzisiaj zakłady przemysłowe mają dostęp do wysokiej jakości urządzeń takich jak chociażby armatura pneumatyczna, sprężarki, czy elektrozawory pneumatyczne, które modyfikują procesy produkcyjne i wzmacniają poziom bezpieczeństwa w każdym zakładzie pracy.

Systemy związane z sprężaniem powietrza, mimo że wykorzystywane są od zeszłego wieku, właściwie dopiero dziś użytkowane są na masową skalę. Urządzenia dotyczące sprężonego powietrza stosowane są w budownictwie (wiertarki i ubijarki do betonu), branży górniczej (systemy wentylacyjne, transport ładunku), laboratoriach chemicznych (systemy podawania składników) jak i w sektorze spożywczym (mechanizmy związane z etykietowaniem, podawaniem napojów, i blendowaniem potraw). W dobie ochrony ekosystemu zastosowanie sprężonego powietrza jest jak najbardziej odpowiednie, ze względu na to, że nie zatruwa ono naszego otoczenia w żaden sposób. Dodatkowo jest bardzo łatwe w magazynowaniu (przeważnie w stosownych pojemnikach zintegrowanych z układem pneumatycznym) oraz bezpieczne w użyciu. Powietrze ma o wiele więcej zalet, niż zakładamy. Odkryjmy zatem profesjonalne maszyny dotyczące pneumatyki od ich najmocniejszej strony.

Sprężarki tłokowe dla każdego przedsiębiorstwa

Oceniając urządzenia związane z sprężaniem powietrza, na prowadzenie wysuwają się sprężarki tłokowe ( nazywane także jako kompresory). Wyróżnia się sprężarki jednostopniowe, sprężarki dwustopniowe, sprężarki olejowe i sprężarki bezolejowe. Zasada działania, dla każdego z tych urządzeń jest właściwie taka sama. Wytwarzanie sprężonego powietrza zachodzi w procesie zwiększenia ciśnienia medium roboczego powyżej ciśnienia wstępnego.atmosferycznego. Zastosowany w sprężarce tłok gromadzi powietrze atmosferyczne i spręża je. Ciśnienia końcowe pozyskiwane w sprężarkach tłokowych sięga od 0,1 MPa do nawet kilkunastu MPa. Wspomniany rodzaj maszyny cechuje się przede wszystkim wysoką solidnością, precyzją wykonania i możliwością produkowania wysokiego ciśnienia mimo niewielkich rozmiarów.

Rodzaje i zastosowanie zaworów pneumatycznych

Instalacje związane z sprężaniem powietrza to zespół kilkudziesięciu podzespołów. Każdy z tych elementów na swój własny sposób decyduje o klasie całkowitej sieci pneumatycznej. Z tegoż względu bardzo istotny jest zakup optymalnych akcesoriów, które zapewnią precyzję wykończenia całkowitej instalacji. Dobrze jest tutaj chociażby napisać o zaworach pneumatycznych, których priorytetowym zadaniem jest wyznaczanie kierunku ruchu czynnika roboczego w układach pneumatycznych. Najprostszym zaworem jest zawór zwrotny, który pracuje tylko w jednym kierunku, odcinając obieg powietrza. Najbardziej nowatorskim rozwiązaniem jest elektrozawór pneumatyczny, wykorzystywany do blokowania i otwierania przepływu powietrza w sposób machinalny. Jest on przeważnie wykorzystywany w pełni zmechanizowanych układach pneumatycznych.

Zalety siłowników pneumatycznych

Siłowniki pneumatyczne, w znacznym skrócie zamieniają ciśnienie powietrza na ruch, mocno ulepszając całe procesy wytwórcze. Stosuje się je między innymi w systemach hamulcowych maszyn budowlanych, w frezarkach do stolarki okiennej, czy nawet do otwierania i zamykania drzwi w tramwaju. Siłowniki odgrywają bardzo ważną rolę we wszystkich branżach przemysłu i sferach pracy człowieka. Pozwalają one na przenoszenie, pozycjonowanie, układanie i szeroko rozumiane poruszanie elementów, które z uwagi na swoją wielkość, czy też masę, stanowią niebezpieczeństwo dla pracowników. Wielokrotnie spotykanymi typami siłowników są urządzenia jednostronne i dwustronne. Z ich zalet korzystamy każdego dnia, nawet wtedy gdy o tym nie wiemy.

Instalacje pneumatyczne, zarówno te sztuczne, aluminiowe, jak i stalowe, wykorzystywane są obecnie na ogromną skalę w laboratoriach farmaceutycznych, w hurtowniach, w zakładach fabrycznych, czy chociażby w centrach rozrywkowych. Są one integralnym komponentem w sumie każdej branży gospodarki, bowiem usprawniają i wzmacniają wszelkie procesy produkcyjne. Powietrze, obejmujące nas zewsząd, odgrywa ogromną rolę w wielu zakładach przetwórczych. Zespolone z ciśnieniem znacznie ułatwia życie każdego z nas.

Profesjonalnie wyposażony sklep internetowy z pneumatyką PressMann od wielu lat prezentuje swoim Klientom niezawodne urządzenia, jak i narzędzia dotyczące technologii sprężania powietrza. Po za działalnością handlową firma zajmuje się także projektowanie i montowanie układów pneumatycznych w Polsce. Porównaj ofertę już dziś, klikając na umieszczony obok link: Sprężarka tłokowa

Strona używa cookies
Ok