Fundacja Arkadia zatrudnianie osób niepełnosprawnych praca dla niepełnosprawnych
Zatrudnienie osoby niepełnosprawnej
3 lutego, 2017
Dietetyk Grudziądz Skuteczne odchudzanie Zdrowa i zbilansowana dieta Dietetyk mobilny
Najskuteczniejszy dietetyk mobilny
8 lutego, 2017

W współczesnych czasach, gdy przedmioty materialne stały się dla sporej części osób życiowymi priorytetami, ciężko o podarek, który realizowałby oczekiwania osoby przyjmującej dar. Ale w niektórych grupach wciąż króluje przekonanie, że nie ma znaczenia wkład pieniężny, a zamysł obdarowującego i symbolika przekazywanego prezentu.Przykładów nie ma potrzeby długi czas poszukiwać, starczy przypatrzyć się uroczystościom związanymi z wiarą. W naszej tradycji są to chrzciny, sakrament komunii, sakrament bierzmowania albo sakrament ślubu – zdarzenia o wymiarze religijnym, wydarzenia ważne dla ich świadków. W wypadku ceremonii połączonych z wiarą najistotniejsza jest (oczywiście poza kontaktem z Bogiem) sposobność dzielenia się tak znaczącym wydarzeniem z najdroższymi. A współuczestnicy chcąc dać wyraz swojej radości, dają prezenty osobom, których sakrament dotyczy.

I chociaż na płaszczyźnie ostatnich paru lat trochę przekształciło się podejście w sprawie wyboru upominku, to i tak wyraźnie widać, że dla osób praktykujących wiarę, sakramenty wciąż mają wymiar duchowy. Dla nich najbardziej liczy się przeżycie religijne oraz możliwość uczestnictwa w tak istotnym dniu. Chcąc to pokazać, dostarczają one skromne upominki, które mają podkreślić rodzaj sakramentu i podkreślać ważne przesłanie. Dlatego najczęściej ofiarowuje się dewocjonalia.

Dewocjonalia – co to jest i gdzie je kupić?

Dewocjonalia to szeroko zrozumiane rzeczy dotyczące kultu wyznaniowego, udostępnione w sprzedaży stacjonarnie, online, albo na rynkach przy okazji rozmaitego typu ceremonii połączonych z religią. Wśród dewocjonaliów jednymi z najbardziej powszechnych są oczywiście różańce, pisma z modlitwami, tabliczki z wizerunkami świętych, obrazki srebrne, krzyże, świece a także łańcuszki srebrne z medalikami.

Pomysł na prezent na chrzciny

Jest już tradycją fakt, że podczas chrztu rodzice chrzestni obdarowują dziecko świecą i dają białą szatkę. Świeca jest podczas chrztu zapalona przez ojca chrzestnego, a szatką matka chrzestna przyozdobi swego chrzestnego. Świeca symbolizuje życie, jej ogień zmartwychwstanie jak i wspaniałość wiary. Natomiast szatka jest objawem błogosławieństwa, a jej odcień – biel – to znak niewinności.

To jednak jeszcze nie wszystko. Chcąc ofiarować nowemu członkowi wspólnoty kościelnej coś ponadczasowego, coś co będzie mu zawsze przypominać o dniu, w którym został ochrzczony, niezmiernie często ich wybór stanowi łańcuszek srebrny z wisiorkiem bądź obrazek srebrny z wyobrażeniem aniołów bądź Maryi. Są to rzeczy które będą przypominały o tym wydarzeniu nowemu uczestnikowi wspólnoty przez całe jego życie.

Różańce w prezencie na komunię

Prócz Pisma Świętego nadal bardzo atrakcyjnymi podarunkami komunijnymi są łańcuszki srebrne z medalikami czy różańce. Można by oczywiście spytać, czy jeśli łańcuszek wytopiony jest ze srebra, to czy naprawdę jest to dar wytrzymały. Jednak nie ma powodu do obaw – srebro, o które właściwie się dba, będzie służyło przez wiele lat.

Gdy idzie natomiast o różańce, to jest to podarunek, który jest perfekcyjny dla osoby, która miała pierwszy raz komunię. Różańce to w głównej mierze przedmioty, które pomagają nam w modlitwie. Ale nie oznacza to, że nie powinien on być niepowtarzalny. Pośród typowych różańców mamy możliwość znaleźć i takie, które odznaczają się pięknymi barwami i atrakcyjnym wykonaniem. Dla młodej osoby jest to kolejna zaleta, dając taki różaniec, sprawicie sporą frajdę i podkreślicie unikatowość sytuacji. I tak do wyboru masz różańce białe, różańce w odcieniach różu, różańce niebieskie, lub klasyczne grafitowe różańce. Prócz barwy różańce odróżniają się także projektem – czasem paciorki przypominają serca, czasem są to wydłużone perły bądź kostki. Wszystko to sprawia, że różańce wyglądają jak małe dzieła sztuki.

Srebrne obrazki – nowy hit na prezent ślubny

Pośród dużego asortymentu dewocjonaliów należy zastanowić się chwilę nad obrazkami srebrnymi z podobiznami Rodziny Świętej. Czemu właśnie obrazki srebrne? Prócz istotnego faktu, że ukazują one Syna Bożego Marię jak i Józefa, to chodzi również, co tu ukrywać, o aspekty estetyczne.

Obrazki srebrne cechują się subtelnością, trwałością wykonania jak i skromnością, dzięki czemu będą doskonale komponować się z każdym pomieszczeniem. Nic więc dziwnego, że to akurat one cieszą się ostatnio sporą uwagą wśród klientów.

Pamiętajcie, że w podarkach komunijnych, podarkach na chrzest lub sakrament ślubu nie chodzi o to, by zakupić prezent jak najbardziej kosztowny, jak najbardziej nowoczesny. W sakramencie liczy się na pierwszym miejscu wymiar duchowy, a małe podarunki w postaci dewocjonaliów powinny religijność podkreślić – dewocjonalia są najodpowiedniejszym tego przykładem.

Jak widać pośród najpopularniejszych dewocjonaliów ludzie w dalszym ciągu sięgają po klasyczne upominki: różańce, łańcuszki srebrne, obrazki srebrne czy świece. Właściwie każde z nich będzie idealnym i oryginalnym podarunkiem, którym będziesz mógł podkreślić swoją radość ofiarowując go osobie, która właśnie otrzymała sakrament, niezależnie od tego czy są to chrzest, komunia, bierzmowanie czy ceremonia ślubna.

Więc jeśli zależy Ci, aby sprawić swym najbliższym przyjemność i razem z nimi obchodzić sakrament, podaruj coś wyjątkowego, przykładowo łańcuszki srebrne z medalikami– kliknij w odsyłacz, by ocenić, jakie dewocjonalia warto sprezentować swoim ukochanym.

Strona używa cookies
Ok