Siatka rolnicza - Siatka do balotów - Siatka do owijarek - Benmar
Siatka rolnicza – nowoczesne metody zbioru, transportu i przechowywania
26 sierpnia, 2016
Gdansk Taxi - Transport z lotniska - Airport Gdansk - Gdansk Shuttle
Jak najlepiej podróżować po Gdańsku – taxi, rower czy kolejka?
1 września, 2016

Muzyka łagodzi obyczaje i sprawia, że każdy z nas czuje się odprężony Muzyka jest integralną cząstką nas. W końcu każdy lubi słuchać odmiennych piosenek i różnych instrumentów. Jedni uwielbiają ostre dźwięki gitary, podczas gdy drudzy umilają sobie czas przy łagodnym brzemieniu pianina. Istnieje tymczasem rodzaj muzyki, który mocno oddziałuje na złączenia nerwowe w ośrodku mózgowym, zwiększając stopień koncentracji i poprawiając potencjał analitycznego myślenia Muzyka relaksacyjna, bo o niej mówimy , uspokaja ciało, redukuje stan stresu oraz pobudza wyobraźnię. Badania naukowe dowodzą że słuchanie muzyki do nauki ożywia logiczne myślenie. Dziś duża liczba zawodników słucha w trakcie treningów muzyki motywacyjnej, poprzez co zyskują oni lepsze wyniki w danej dyscyplinie. Psycholodzy sugerują początkującym rodzicom słuchanie muzyki klasycystycznej, które ma zasadniczy wpływ na inteligencję i charakter dziecka. Jak to się jednak dzieje, że muzyka relaksacyjna gra tak istotną rolę w naszym życiu? Jakie zmiany następują w naszym mózgu, gdy słuchamy muzyki do medytacji? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań odszukacie w niniejszym artykule.

Wpływ muzyki na poprawny rozwój dziecka

Każdy rodzic wie, że niemowlę od najmłodszych lat powinno słuchać muzyki. Najnowsze badania informują, że muzyka korzystnie wpływa na nie narodzone jeszcze dzieci. Zmysł słuchu rozwija się już pomiędzy 4, a 5 miesiącem życia płodowego. Pierwszym dźwiękiem jakie słyszy malutki człowiek, jest bicie serca. Jest to dźwięk, który idzie z nami przez całe życie i będzie kojarzył się nam z relaksem. Prócz tego rozwijające się w ciele matki dziecko słyszy również odgłosy płynące z zewnątrz, stąd też warto jest kilka razy w tygodniu nakarmić uszy niemowlaka radosną i stymulującą muzyką. Słuchajmy zatem tego, co uspokaja nas najbardziej. Odprężona mama to spokojne dziecko. Warto jest także nucić noworodkowi pewną stałą melodię, która po narodzinach będzie go wyciszać. Okazuje się, że niemowlęta, które mają kontakt z muzyką od pierwszych dni swojego życia, są bardziej delikatne i lepiej przyswajają wiedzę. Muzyka, a już najlepiej muzyka relaksacyjna zwiększa koncentrację i poprawia umiejętność zapamiętywania. Słuchanie muzyki klasycystycznej przez noworodki dużo szybciej poprawia ich umiejętności matematyczne i językowe. Dzieci stają się bardzo inteligentne, ambitniejsze oraz otwarte na świat.

Jaki wpływ wywiera na nas muzyka do nauki?

Muzyka od zawsze była jednym z najlepszych narzędzi ożywiających ogólny rozwój. Wykonane w USA badania udowodniły, że słuchanie muzyki klasycznej dobrze działa na liczbę połączeń nerwowych pomiędzy obiema półkulami mózgowymi. Sprawia to, że jesteśmy mocniej skupieni i lekko zdobywamy wiedzę. Muzyka do nauki obniża również ciśnienie krwi, redukuje stan stresu i łagodzi znużenie, co z kolei oddziałuje mocniejszą synchronizację umysłu i ciała. Słuchanie muzyki poważnej, w szczególności Mozarta w trakcie przyswajania wiedzy wzmacnia pamięć do nawet 90%. Nie zaskakuje zatem fakt, że duża liczba uczonych zaleca słuchanie muzyki do nauki. Jednym z najwłaściwszych przypadków, potwierdzających tezę o oddziaływaniu muzyki na proces uczenia się są badania zrealizowane w latach 1972 – 1992. Analiza wykazała, że studenci słuchający muzyki klasycystycznej podczas nauki do egzaminów stali się bardziej ożywieni intelektualnie. Podwyższyły się ich zdolności twórcze i umiejętność koncentracji Jeśli zatem szukasz dobrego sposobu na szybkie zdobywanie wiedzy wykorzystaj siłę muzyki.

Muzyka motywacją wielu sportowców

Słuchanie muzyki podczas uprawiania sportu to nie jedynie kwestia rozrywki Starannie dobrana muzyka może przyczynić się do polepszenia sukcesów sportowców. Jak to się dzieje? Mózg każdego człowieka wyposażony jest w zespół ośrodków, które przetwarzają dźwięk w konkretny czynnik. Zaobserwowano, że u sportowca, który słucha energicznej muzyki podwyższa się poziom adrenaliny. Z drugiej strony słuchając muzyki łagodnej, takiej jak muzyka do medytacji, sportowiec lepiej zwalcza zmęczenie i ból przez co jest w stanie osiągnąć lepszy wynik. Muzyka harmonizuje także ruchy ciała z rytmem, co jest niezwykle przydatne w dyscyplinach takich jak gimnastyka artystyczna czy bieganie. Niewątpliwie słuchanie prawidłowego gatunku muzyki powoduje, że sportowiec skupia się na danym celu. Dobierając odpowiedni typ muzyki zwiększamy sprawność organizmu i ogólne samopoczucie, poprzez co polepszają się zdolności regeneracyjne mięśni. Muzyka relaksacyjna to środek do korzystniejszych wyników w sporcie.

Muzyka rozwija charakter i ogranicza stopień stresu, dlatego większość z nas pragnie by po pracy zrelaksować się przy ulubionych piosenkach Dźwięki stymulują stosowne ośrodki w mózgu, który następnie produkuje endorfiny, które odpowiadają za dobre nastawienie. Muzyka do nauki, czy do muzyka do medytacji jest entuzjastycznie wybierana przez miliony ludzi na całym świecie. Jej wpływ na stopień skupienia uwagi jest eksponowany przez naukowców z najpopularniejszych ośrodków akademickich dlatego nikogo nie szokuje fakt, że uczniowie w czasie sesji sięgają po składanki z muzyką klasyczną. Zjawisko to nazwane zostało efektem Mozarta, gdyż stwierdzono, że to właśnie muzyka tego artysty najlepiej pobudza do nauki. Zacznijmy więc słuchać piosenek które skoordynują nasze ciało i umysł.

Jeśli chcesz znaleźć odpowiednią muzykę dla siebie, wejdź na naszą stronę i wybierz darmową playlistę: muzyka do medytacji.

Strona używa cookies
Ok