Endodoncja Toruń - Leczenie kanałowe bezbolesnie i skutecznie ile zabiegow
Leczenie kanałowe Toruń
12 lutego, 2019
PODUSZKA ORTOPEDYCZNA JAK WYBRAĆ - poduszki do spania w każdej pozycji na boku plecach na brzuchu
Poduszki ortopedyczne – do spania na co dzień
15 lutego, 2019

Nauka pływania niemowląt

Szkoła pływania niemowląt Toruń - Logafit kursy pływania dla małych dzieci

Nauka pływania dla dzieci i niemowląt

Od niedawna nauka pływania dla dzieci i niemowląt staje się coraz bardziej popularna. Obowiązkowy basen staje się zauważalny coraz częściej w szkołach podstawowych. Nic w tym nadzwyczajnego. Pływanie pozytywnie wpływa przede wszystkim na kręgosłup, ale też na ogólny rozwój fizyczny i psychiczny dziecka. Jest to też fantastyczna możliwość spędzania czasu poza szkołą.

Czy basen dla małych dzieci jest bezpieczny? Jak wygląda nauka pływania dla niemowląt?

To, że dzieci chodzą na basen jest dla nas normalne, ale co z niemowlętami? Nie są one tak sprawne. Właśnie dlatego zaczęły pojawiać się specjalne zajęcia z wykwalifikowanymi instruktorami, które pozwalają na naukę pływania dla maluchów. Specjaliści dbają o bezpieczeństwo naszych maluchów, przedstawiają odpowiednie ćwiczenia wspomagające rozwój szkrabów. Same maluszki doskonale się przy tym bawią. Pobyt w wodzie jest dla nich miłym doświadczeniem. Jest to też doskonała okazja do budowy więzi emocjonalnej z rodzicem. Zajęcia trwają w w przybliżeniu pół godziny. Temperatura wody wynosi około 32oC, jest więc odpowiednio dostosowana. Niemowlak może uczestniczyć w takich zajęciach już od trzeciego miesiąca życia, choć niektórzy uważają, że wcześniej. Rodzicom zależy, aby dziecko podtrzymało instynkt z życia płodowego, który zazwyczaj niknie już po szóstym miesiącu życia. Dzięki niemu bycia pod wodą wstrzymuje oddech}. Jeżeli nie zdążymy będzie go trzeba tego od nowa przystosować.

Jak się przygotować do nauki pływania z niemowlakiem?

Pierwsze zajęcia z pewnością mogą nieść za sobą stres, zarówno dla rodzica jak i szkraba. Dlatego ważne jest, aby się odpowiednio przygotować. Warto mieć świadomość, że opiekun również bierze czynny udział w zajęciach. Obowiązkowy jest wzięcie prysznicu przed wejściem, w końcu chodzi tu o zdrowie dzieci. Pamiętajmy o pieluszkach dostosowanych do pływania, klapkach, ręcznikach, oliwkach. Pociechy różnie reagują podczas pierwszego kontaktu z basenem, jednak w razie płaczu nie powinno się uciekać do domu. Każdy maluch musi się oswoić, mało prawdopodobne jest to, tego typu zajęć}. Nie możemy wymagać, aby od razu mu się spodobało. Szkółka jest ogromną ilością ilością nieznanych bodźców, są to nowi ludzie, inne brzdące, hałas. Będzie to z pewnością spory krok dla ich drogi przez dalsze życie. Czy nauka pływania dla dzieci jest odpowiednią formą spędzania czasu? Dzieci potrzebują zajęć pozalekcyjnych, szczególnie tych, podczas których mają możliwość rozwijania mięśni. Jest to pożądane zwłaszcza, gdy najwięcej czasu spędzają przed ekranem. Wysiłek fizyczny jest w stanie pohamować przejawy agresji i uspokoić podopiecznego. Dzieci na basenie uczą się pływać i świetnie się bawią, dodatkowo mogą nawet zdobywać w tej dziedzinie sportu osiągnięcia. Zalety spędzania czasu na basenie Co prawda woda nie jest naturalnym środowiskiem ludzi, ale każdy z nas prędzej, czy później będzie miał z nią do czynienia. Przyjemnie jest nie bać się w trakcie wakacji wejść do jeziora, popływać na rowerku wodnym czy spędzić weekend w kajaku. Naszymi umiejętnościami możemy też komuś pomóc, czy zdobyć dzięki nim szersze możliwości na rynku pracy. Dzieciom oswojonym z wysiłkiem fizycznym łatwiej jest w szkole, nie mają złego nastawienia do lekcji wychowania fizycznego, ani problemów z otyłością. Jeśli występuje u nich nawyk chodzenia na basen będzie im on towarzyszył przez wiele lat, co umożliwi zdrowszy tryb życia w przyszłości. Może się też okazać, że przyszłość naszych podopiecznych dużo mocniej zwiąże się z pływaniem. Bywa tak, że dobrze się zastanowić nad szkołami o profilach sportowych, które dają dużo możliwości. Jednak trzeba rozważyć wszystkie za i przeciw. Zajęcia umożliwiają też zawieranie przyjaźni. Wieloosobowe grupy doskonale się do tego nadają, aby zyskać przyjaciela na całe życie. Pomagają przystosować dzieci społecznie, uczą współpracy, współzawodnictwa. Pomaga to zapobiec izolowaniu się w przyszłości. Niemowlaki widzą, że doskonała zabawa nie czeka ich tylko w domu, ale też na zewnątrz. Będą chciały z niego wychodzić, pragnąc poznawać inne bobasy. Oswoją się też ze spotykaniem obcych ludzi, wykonywaniem poleceń i koncentracją nad zadaniami.

Wady spędzania czasu na basenie

Wiadomo, że nic nie ma tylko dobrych stron. Pociechy są narażone na podtopienia. Przy złym wyborze trenera, zajęcia nie dostarczą wymarzonej przyjemności. Mogą też na zawsze zniechęcić małego sportowca. Jednak mimo wad warto spróbować sił naszych pociech w tej interesującej i pełnej urozmaiceń przygodzie związanej z wodą. Ruch jest bardzo istotny szczególnie przy rozwoju maluchów.
Nauka pływania Toruń Szkoła pływania Logafit

Strona używa cookies
Ok