Banery LED - telebimy i ekrany na kazda okazje
Banery LED na każdą imprezę
19 grudnia, 2017
Jak otworzyć sklep internetowy - poradnik
Jak otworzyć sklep internetowy – zaufaj ekspertom
10 stycznia, 2018

Dzisiaj osoby w różnym wieku często lubią być zaskakiwani. Nie wystarcza nam już normalne umówienie się na drinka, czy na imprezę. Jednym z niebanalnych pomysłów na udaną wspólną rozrywkę pracowników lub wieczór w gronie kolegów został paintball. Niektórzy entuzjaści tej pełnej adrenaliny rywalizacji wybrali laser tag – regularnie nazywany paintballem laserowym. Czemu tak jest?

Paintball laserowy a tradycyjny

Już w 2010 roku pojawiały się artykuły na temat wzrostu renomy paintballa laserowego. Nie wszyscy jednak wiedzą, jakie mamy niebagatelne różnice pomiędzy obiema stylami rozrywki. Co będzie tutaj najważniejsze? Na początek – sprawa bezpieczeństwa. Paintball laserowy nie używa fizycznej amunicji, używanej w popularniejszej wersji paintballa, i dzięki temu odczuwany dyskomfort nie występuje. Znajdą się tacy, którzy powiedzą – „co to za paintball, bez śladów farby i grymasu na twarzy po przyjęciu trafienia”. Pewnie będzie uznanie wśród określonego grona, lecz nawet biorąc pod uwagę takie argumenty – obstrzeliwanie wiązką światła ma swoje łatwo dostrzegalne atuty.

Bezpieczeństwo laser tagu dotyczy tak walczących jak i najbliższe towarzystwo. Nie należy zapewnić zaawansowanych form zabezpieczenia terenu, a samej rozgrywce może przyglądać się rzesza fanów, zgromadzona bardzo blisko miejsca akcji.

Zastanówmy się teraz – co ze światłem, jakie wyzwala broń, używana przy paintballu laserowym. Mamy tu przykład użycia podczerwieni, totalnie bezpiecznej dla oczu. Przy takim rozwiązaniu gracze oraz obserwujący mogą się czuć swobodnie.

Paintball laserowy to sporo korzyści, a wśród nich trzeba przeanalizować kwestię stroju. Gdy chodzi o tradycyjny paintball, adrenalina i cudowna zabawa idą w parze z wymaganymi osłonami i grubymi mundurami. Z pewnością to drugie nie jest wygodne, kiedy panuje duży upał w lipcu czy miesiąc później. Tego problemu nie mają grający w paintball laserowy. Kombinezon możemy dobrać niemal dowolnie, i dlatego łączymy swobodę oraz beztroskę rywalizacji.

Dzięki temu, iż amunicja z tradycyjnego paintballa została tu zmieniona na wiązki światła – rozrasta się grupa potencjalnych graczy. Paintball tradycyjny jest niepodważalnie fajną zabawą, ale, nie możemy go polecić dzieciom, a zastosują się do odpowiednich środków ostrożności, zyskają możliwość pogrania w paintball laserowy – aczkolwiek nierzadko będzie w tej sytuacji konieczne specjalne potwierdzenie od opiekuna. Bezbolesne wiązki światła mogą sprawić, że łatwiej nam będzie namówić na grę również partnerkę.

Paintball laserowy – rozgrywka jak z gier komputerowych

Prawdopodobnie ogromne grono czytających choć raz w życiu miało do czynienia z takimi grami jak Unreal Tournament, Counter-Strike czy Doom. W obecnych czasach laser tag sprawia, że tak dobrze znany nam system rozgrywek poznajemy na własnej skórze.

Rejestrowanie dokładnych statystyk po rozgrywce pozwala na analizę gry zawodnika. To może wam się spodobać – w paintballu laserowym nie działa zasada, że po jednym skutecznym ciosie od rywala zostajecie wyeliminowani. Dobre rozwiązanie? Nie zatrzymujmy się na tym. Doświadczona spółka oferująca możliwość pogrania w laser tag zapewne spróbuje odwzorować broń, używaną przez służby wojskowe z naszego kraju lub innych krajów. Być może dostaniemy do rąk paintballowy karabin szturmowy G36, wykorzystywany m.in. przez GROM czy żołnierzy z Hiszpanii. Zdajemy sobie sprawę, że oprócz tego, czym powalczymy, musimy mieć zamontowane czujniki, informujące nas i pozostałych o skutecznym strzale albo eliminacji. Najlepiej żeby były zakładane na głowę. Wzbogacenie ekwipunku w niestandardowe rozwiązania, jak chociażby: apteczka; amunicja; odnowienie i elektroniczna flaga daje możliwość rozwinięcia rozgrywki i poczucia się jak wieloletni fan wcześniej wymienionych gier.

Pamiętacie rodzaje gier w klasycznym Unreal Tournament? Deathmatch, Team Deathmatch i Caputre the flag dziś możecie spotkać w paintballu laserowym. Pozostaje tylko spróbować.

Paintball laserowy na każdą okazję

Opisaliśmy już niemało zalet laser tagu. Wszystkie one, w zestawieniu z dosyć niskimi cenami prowadzą do tego, że ten typ zabawy jest obiecującym zamysłem na spożytkowanie popołudnia/wieczoru w otoczeniu dobranej grupy osób, ale nie tylko.

Rekomendujemy wybranie laser tagu kumplom, zastanawiających się w jaki sposób przygotować przyszłemu Mężowi swojej żony 🙂 niezapomniany wieczór kawalerski. Obecnie zwykła impra klubowa nie musi być wszystkim, a paintballowa konfrontacja połączy znakomitą zabawę z właściwą dawką emocji, nadającą się na przedślubne przetarcie.

Laser tag może okazać się dobrą opcją przy organizacji obozu integracyjnego pracowników. Jego zaletą jest to, iż można go zorganizować zarówno w dużej hali jak i na ogrodzie działkowym.

Ta forma paintballa jest atrakcyjna dla nauczyciela i uczniów, gdy chcesz zaprezentować ciekawą godzinę WF-u lub urządzić wychowankom letnisko.

To trzeba mieć na uwadze – przeważająca część firm ma obłożenie terminów i co za tym idzie – trzeba rezerwować, a ze względu zwiększoną sławę laser tagu, należałoby „zaklepać” sobie miejsce odpowiednio wcześniej, a gdy znamy już szczegóły imprezy, zaleca się przybycie odrobinę wcześniej i zapoznanie się ze zwyczajami, obowiązującymi na terenie obiektu organizującego całość gry. Gdy już będziemy przygotowani w 100%, sentymenty zostawiamy przed wejściem i rozgorzeje prawdziwa walka!

Paintball laserowy – dowiedz się więcej

Strona używa cookies
Ok