Zamrażanie rur Warszawa - Usługi hydrauliczne Warszawa - Usługi gazowe Warszawa - Hydraulik Warszawa
Nowoczesne usługi hydrauliczne i gazowe
8 października, 2016
Darmowa telewizja - Telewizja online - Telewizja internetowa - TVP1 i Polsat Sport za darmo
Darmowa telewizja w internecie – przygotuj się na nowy wymiar rozrywki
12 października, 2016

Na czym polega gra?

Tibia to wirtualna gra, w której stają ze sobą „twarzą w twarz” codziennie internauci z najróżniejszych krajów. Inaczej zalicza się ją do gier grę MMORPG: Massively-Multiplayer Online Role Playing Game lub „replaying on-line”. Na świat przyszła za sprawą czterech komputerowców z Niemiec, którzy skonstruowali ją w ramach eksperymentu. Pierwszy raz na rynku pojawiła się w 1997 roku. Od czasu upublicznienia minęły tylko trzy dni, by przyłączyła się do niej pierwsza osoba on-line. Od końca lat 90 – tych płaszczyzna wizualna w grze w ogóle się nie zmieniła. Cały czas oscyluje w zakresie grafik oldschool’owych, a mianowicie opiera się na bitmapach utworzonych w grafice 2D. I być może niniejszy właśnie „szczegół” oddziałuje na nieustannie rosnące pragnienie zgłębianiem osobliwych krain w szukaniu skarbów. Tibia polega przede wszystkim na pobudzaniu centralnych cech oraz umiejętności postaci, która została stworzona przez użytkownika. Ściga on na rozliczne potwory, zbiera różne rzeczy po opanowanych przez siebie wrogach oraz handluje nimi. Za ukończenie pojedynczych działań przyznawane są premie. Eksploatatorzy mogą porozumiewać się ze sobą na kilka sposobów: dyskutując bezpośrednio, organizując zespołowo wyprawy bojowe, pielęgnując więzi handlowe i przynależąc do gildii.

Długo wyczekiwany program ułatwiający grę Tibia już dostępny!

W ostatnim czasie na jednej ze stron internetowych pojawił się fachowy program do zoptymalizowania gry w Tibię – Tibialyzer. Jest on w pełni samodzielny. Jak działa? Otóż jego zasadniczym zadaniem jest skanowanie dziennika serwera i danych z czatu Tibia w momencie, gdy użytkownik jest pochłonięty rozrywką. Przekazuje mu informację o tym, jaki faktycznie weźmie łup, jakie poniósł zranienia oraz jakie zyskał doświadczenie. Jest to szczególnie cenne w momencie, kiedy internauta chce konkretnie wiedzieć jakich doznał szkód w zestawieniu do pozostałych graczy bądź czy zostały upuszczone bardzo rzadkie przedmioty. Tibialyzer posiada dostęp między innymi do baz informacji statystycznych NPC, wskazówek na temat stworzeń i artefaktów (zwłaszcza ich kropli i tego, gdzie najlepiej je sprzedać.) Co istotne – gracz nie jest zmuszony do opuszczenia magicznej krainy, aby posiadać takie możliwości. Tybialyzer emituje je wszystkie przy użyciu specjalnych nakładek. Korzystne dla użytkownika będzie posiadanie dobrego ekranu, bo wtedy gra nie zostanie przez nie powstrzymana. Jeśli monitor jest troszkę starszy, to odpowiednim rozwiązaniem jest modyfikacja ich usytuowania. Niewątpliwym walorem programu upraszczającego grę jest nie powodowanie przez niego lagów, mianowicie przeciągania okresu między decyzjami gracza a rzeczywistą odpowiedzią gry. Dzięki przedstawionym nakładkom można w przystępny sposób przejrzeć sumę potworów, które internauta zabił i kwotę fantów, które można odnaleźć. Pełne dane są każdorazowo odświeżane, zaś czyhanie na łupy gracz może wyświetlić w jakiejkolwiek chwili. Nie trzeba sprawdzać każdego jednostkowego łupu, bo program przygotuje to za użytkownika. Jeżeli grasuje on z innymi graczami, może dodatkowo zbadać, jakich strat doświadczył każdy uczestnik grupy. Żeby otrzymać taki program wystarczy: 1) wprowadzić w wyszukiwarkę słowa : Tibialyzer download albo 2) wejść na stronę TibiaLyzer.eu oraz kliknąć zakładkę „download”.

Gracze dla graczy, czyli o poradnikach słów kilka

W Internecie można znaleźć dużo stron z przewodnikami zarówno dla internautów zaczynających swoją wędrówkę z grą Tibia, jak i dla tych już bardziej biegłych. Przykładowo wstawiając w google wyrażenia „tibialyzer guide”, „tibialyzer reddit” albo „Tibia informator” ukażą się te strony, na których internauci ze skromniejszym bądź większym doświadczeniem opisują, w jaki sposób poradzić sobie w grze w rozmaitych okolicznościach. Raczej chodzi o informacje na temat: otwierania konta, wariacji wyglądu postaci, typów istot, osprzętu, hp, many, rodzajów łączności z pozostałymi graczami, gildii itp. Atrakcyjne są także strony odpowiadające na takie zapytania internautów jak: ”Jak osiągnąć 100 level w Tibii?”, „W jaki sposób zostać pr0 w Tibii?”, „Jak optymalnie wyzyskać Knight’a?”. Takich relacji jest niesłychanie dużo, zatem należy zwracać uwagę zwłaszcza na stopień zaawansowania w rozgrywce. Przeważnie użytkownicy nie poprzestają na drobnych opisach, które do niczego nie prowadzą, ale dokładnie przedstawiają np. opisy broni, wyposażenia, metod off-line oraz potworów. Tibialyzer guide można podzielić w zależności od typu postaci na: informatory dla knighta, paladyna, druida oraz sorca. Ciekawym sposobem jest zapoznawanie się z poradnikami w postaci filmów, np. na vimeo. Gracze wyraźnie demonstrują widzom, za pomocą jakich metod można wykonać istotne działania. Gruntownie tłumaczą na dobrą sprawę każdy swój gest, np.: przedstawiają w jaki sposób ściągnąć grę oraz program Tibilyzer, jak dać sobie radę z standardowymi przeciwnościami, zapoznają oglądających ze wszystkimi czynnościami, z jakich można czerpać w czasie walki on-line i off-line oraz odpowiadają na wszystkie dziwne pytania. Niewątpliwie bez odkrywania zagadki swojego sukcesu.

Więcej informacji można uzyskać klikając w link TibiaLyzer Guide

Strona używa cookies
Ok