Dodatek do gry w Tibię ułatwienie akcji tibialyzer
Popularna gra 2D ciągle na fali
8 października, 2016
Naprawa telewizorów serwis przestrajanie Łódź
Naprawiamy telewizory w Łodzi i okolicach
13 października, 2016

„…Szyby niebieskie od telewizorów…” – chyba każdy podśpiewywał sobie nie raz ten wers kultowej piosenki „Szklana Pogoda” skomponowanej w latach 80 przez zespół Lombard. Wtedy telewizor był czymś przełomowym. Był kamieniem milowym dla pokolenia i luksusem, na który nie każdy mógł sobie pozwolić. Powszechna była sytuacja kiedy ludzie schodzili się w domu jednego z sąsiadów, zadowolonego posiadacza kolorowego odbiornika telewizyjnego, by oglądać wieczorne wydanie dziennika, czy następny odcinek popularnej telenoweli. Od tamtych czasów kultura telewizyjna przeszła ogromną metamorfozę, a to wszystko przez odwołanie cenzury w mediach i rozwój nowoczesnych technologii. Dzisiaj praktycznie w każdym mieszkaniu znajduje się przynajmniej jeden telewizor. Ludzie śledzą zmagania bohaterów transmitowanych seriali. Oglądają programy o rewolucyjnych odkryciach w nauce i są w stanie obserwować bieżące wydarzenia z całego świata. Telewizja bawi i edukuje, w bardzo nowoczesnym wydaniu.

Wspominając o nowoczesnych usługach telewizyjnych, przyjrzyjmy się jaki wpływ na telewizję miało powstanie globalnej sieci cyfrowej, czyli internetu. Internet to medium naszych czasów, które wiąże ludzi z całego świata. Sformułowanie internet bierze się od angielskiego wyrażenia „inter-network”, co dosłownie znaczy „między-sieć”. Jest to rozbudowana infrastruktura telekomunikacyjna, łącząca różne urządzenia sieciowe będące wyposażeniem komputerów, tabletów i smartphonów. Sieć wirtualna daje nam możliwość na łatwe komunikowanie się z ludźmi z całego globu. Nie chodzi tu wyłącznie o rozmowy, ale głównie o inne źródła informacji, jakimi są zdjęcia i filmy. Publikując dany film udostępniamy go każdemu użytkownikowi sieci. Podobnie jest ze zdjęciami, które raz wrzucone na znane strony społecznościowe (takie jak chociażby Twitter), na zawsze zostają w sieci. Dlaczego więc rozwój komunikacji w Internecie miał tak znaczący wpływ na rewolucję w telewizji? Do tej pory programy telewizyjne emitowane były wyłącznie przy użyciu odbiorników telewizyjnych. Internet sprawił, że duża część dostawców usług telewizyjnych zapragnęła zaistnieć w sieci wirtualnej. Media strumieniowe rozwijają się w szybkim tempie. Dzisiaj darmowa telewizja online jest czymś tak normalnym jak chodzenie do sklepu.

Telewizja online – jak to się zaczęło?

Historia darmowej telewizji nierozerwalnie wiąże się z Youtubem. Strona ta ruszyła w 2005 roku. 5 lat później, premierę miała światowa transmisja meczu w Internecie. Przeszło 50 milionów widzów śledziło zmagania ligowe w indyjskim krykiecie. Dużą popularnością cieszyły się później przekazy takich wydarzeń jak wyświęcanie Jana Pawła II i ślub brytyjskiego księcia Williama i Katarzyny Middleton. Od tamtej chwili rosnąca liczba osób zaczęła się interesować możliwością oglądania programów tv na urządzeniach mobilnych, lub na ekranach swoich komputerów. Potrzeby widzów zrodziły koncepcję stworzenia platform internetowych, transmitujących kanały telewizyjne na żywo. Dzięki temu założono platformy takie jak amerykański Netflix (dostępny obecnie na całym świecie), czy polski dostawca. Media wykorzystujące strumień prócz transmisji kanałów telewizyjnych zgodnie z harmonogramem czasowym, oferują nam także usługi VOD, czyli wypożyczalnię na żądanie w której dostępne są miliony publikacji.

Darmowa telewizja – jak się podłączyć?

Korzystna wiadomość jest taka, że darmową telewizję możesz odbierać dosłownie wszędzie – na smartphonie, na tablecie czy na ekranie komputera. Obecnie nawet konsole Xbox One, czy PS4 posiadają wyposażenie dające nam możliwość oglądania telewizji online. Wystarczy, że pobierzesz daną aplikację na tablet lub telefon, lub wejdziesz na konkretna stronę internetową. W przypadku strony darmowatelewizja24.pl najpierw musisz wybrać swój ulubiony program tv, nacisnąć guzik „stream 1” lub „stream 2”, skopiować wyświetlony link i wpisać go w pasku adresu w przeglądarce. W prosty sposób możemy odbierać ulubione programy tv z obojętnie jakiego miejsca – w {autobusie|samochodzie|tramwaju, czy w restauracji.

Zalety korzystania z darmowej telewizji.

Zalety użytkowania darmowej telewizji moglibyśmy wciąż i wciąż wymieniać. Po pierwsze i chyba najważniejsze dla przeciętnego odbiorcy jest to, że telewizja internetowa jest darmowa. Drugim aspektem, w dużej ilości przypadków równie istotnym jest komfort oglądania. Darmowa telewizja jest dostępna na wszelkich urządzeniach mobilnych. Możemy ją oglądać z obojętnie jakiego miejsca bez jakichkolwiek zakłóceń i bez konieczności zakupu telewizora. Co więcej? Dobrze też powiedzieć o szerokiej gamie kanałów dostępnych na platformach takich jak darmowatelewizja24.pl. Platformy mediów strumieniowych oferują nam nie tylko dostęp do popularnych kanałów takich jak tvp1, czy polsat sport, ale także, do kanałów, których nie moglibyśmy oglądać korzystając z oferty tradycyjnej telewizji. Są to chociażby takie stacje jak HBO, czy Canal+, które transmitują własne produkcje serialowe, oraz nowości filmowe. Dzięki telewizji internetowej możemy również wypożyczać filmy i seriale na żądanie. Obecnie mówi się, że usługi VOD zdeklasują w przyszłości pozycję tradycyjnej telewizji . Na razie jednak są to tylko i wyłącznie teorie, gdyż siła telewizji, tej klasycznej, jak i internetowej wciąż rośnie.

Chcesz wypróbować darmową telewizję online? Wejdź na podaną obok stronę i ciesz się wolnością wyboru: tvp1 program tv.

Strona używa cookies
Ok