Panele ogrodzeniowe – atrakcyjna cena
28 maja, 2016
Producent ekranów LED
1 czerwca, 2016

Ceny założenia strony internetowej i sklepu internetowego bardzo się od siebie różnią. Dziś na rynku dostępne są rozwiązania, dzięki którym za nieduże pieniądze mamy możliwość zbudowania własnej strony i sklepu internetowego od początku do końca. Klienci o większych wymaganiach mogą zdecydować się na projekt dedykowany, który będzie funkcjonalny i w pełni dopasowany do ich koncepcji. Mimo ogólnej opinii,ceny zbudowania strony internetowej, czy sklepu internetowego nie są dziś, aż tak wygórowane. Nie potrzebne są nam w zasadzie żadne umiejętności webmasterskie, do edytowania i zarządzania stronami internetowymi. Wszystko dostępne jest w atrakcyjnej cenie i w kilku kliknięciach myszki. Zobacz ile kosztuje sklep internetowy.

Ile kosztuje sklep internetowy?

Koszty zaprojektowania sklepu internetowego wahają się w granicach od 0 do nawet 50 000 złotych. Dzisiaj możemy skorzystać z zupełnie darmowych i łatwych w obsłudze systemów, dzięki którym założenie sklepu internetowego zajmuje kilka chwil. Jeśli jednak nasze potrzeby są większe, możemy skorzystać z szerokiej oferty płatnych oprogramowań. Najbardziej zaawansowaną, a co za tym idzie najdroższą opcją są dedykowane sklepy internetowe, uszyte na miarę potrzeb indywidualnego Klienta.

Koszty darmowego oprogramowania?

Takie systemy jak Prestashop czy Magento to najlepsze rozwiązanie dla osób które maja w planach założenie własnego sklepu internetowego. Są to darmowe i ogólnodostępne programy, które dają nam możliwość zbudowania sklepu internetowego opartego o intuicyjny moduł. Koszt założenia podstawowego sklepu internetowego jest niewielki, a wielu przypadkach nawet darmowy. Cena wzrasta w przypadku modyfikacji sklepu, kiedy konieczne jest wprowadzenie zmian i dostosowanie funkcji strony do indywidualnych potrzeb, przy pomocy specjalnych modułów lub pomocy programisty. Brak wsparcia technicznego jest ogromną wadą, w szczególności dla osób, które nie znają się na programowaniu. Normalnie opłata za założenie sklepu internetowego w darmowych oprogramowaniu wynosi od 0 do 5000 złotych.

Opłaty za płatne oprogramowanie

Płatne systemy do zakładania sklepów internetowych tworzone są przez specjalistyczne firmy informatyczne, które mają pełną kontrolę nad funkcjonowaniem systemu i szybko reagują w przypadku jakichkolwiek błędów. Ogromną zaletą takiego systemu jest możliwość zgłoszenia awarii i natychmiastowe wsparcie techniczne. Pracownicy firm internetowych, tworzących odpłatne systemy mogą szybko zbudować sklep internetowy i tak samo szybko wprowadzać zmiany. Związane jest to z dodatkowymi, często wysokimi opłatami. Decydując się na takie rozwiązanie, jesteśmy zdani na firmą informatyczną, która z zazwyczaj nie udostępnia nam kodów źródłowych i sama zajmuje się modyfikowaniem strony. Koszty skorzystania z płatnego oprogramowania wynoszą od 3 000 do 15 000 złotych.

Koszty dedykowanego sklepu internetowego

Dedykowany sklep internetowy to produkt,  który będzie spełniał wszelkie oczekiwania Klientów. Koszty za stworzenie takie projektu są najwyższe, a to ze względu na fakt opracowania wyglądu i funkcji sklepu od podstaw. Opłaty za zbudowanie takiego sklepu rozpoczynają się w granicach 5 000 złotych, a kończą się na nawet na 50 000 złotych. Jest to jednak opłacalna inwestycja dla osób, które oczekują indywidualnych rozwiązań, w pełni dostosowanych do ich wymagań

Jakie są koszty strony internetowej?

Koszty zbudowania strony internetowej zależne są od wyglądu strony, od jej funkcjonalności i od zawartości. Koszt założenia strony internetowej , która wyposażona jest w podstawowe informacje to minimum 50 złotych. Jeśli jednak marzymy o stronie o bogatej treści i o eleganckiej grafice powinniśmy liczyć się z kosztami sięgającymi do nawet 50 000 złotych.

Typ strony www

Typ strony to czynnik, który ma zdecydowany wpływ na wielkość kosztów za stronę. Rozróżniamy dwa rodzaje stron internetowych – strony wizytówki i strony oparte na systemie CMS. Strona wizytówka to podstawowa wersja zawierająca ogólne informacje o firmie, o usługach i produktach. Zazwyczaj zawiera kilka tekstów i zdjęć. Opłata za zaprojektowania strony wizytówki to 500 – 1000 złotych. Strony oparte o CMS, to intuicyjne i nowoczesne strony, wykonywane przy pomocy wyposażonego w przeróżne widgety panelu administracyjnego. CMS to system zarządzania treścią, który pozwala nam na pełne dopasowanie strony internetowej do wymagań użytkowników. Wykonanie strony przy pomocy intuicyjnego oprogramowania to koszt w wynoszący od 2500 do 8000 złotych.

Grafika na stronie internetowej.

Wykonanie strony w wysokiej jakości to podstawa,z uwagi na to, że wielu odbiorców naszej strony zwraca uwagę na atrakcyjną grafikę i sposób prezentacji produktów. Współczesna technologia pozwala na wykonanie praktycznie dowolnego elementu graficznego. Oczywiście wpłynie to na wymiar naszego budżetu. Pomysłowa grafika i  jej jakość będzie miała ogromny wpływ na wysokość opłat za projekt strony www.

Funkcje strony www.

Dopasowanie właściwości strony internetowej do potrzeb użytkowników ma ogromny wpływ na popularność strony. Zaawansowane zmiany wprowadzane przez programistów z pewnością odbiją się na budżecie projektu, ale z drugiej strony rezultatem tych zmian będzie zwiększona aktywność na naszej stronie.  Jeśli jednak doceniasz indywidualne rozwiązania i niezależność, inwestycja w funkcjonalność strony będzie niezbędna.

Obecność w sieci jest dziś ogromnie ważna. Atrakcyjność strony internetowej i funkcjonalność sklepu internetowego, to bodźce, które znajdą odbicie w popularności naszej firmy. Strona internetowa i sklep internetowy to inwestycja, która zwróci nam się w przyszłości. Jeśli stawiamy na oryginalność i praktyczność, spory wydatek na stronę internetową będzie koniecznością. Im większa będzie nasza inwestycja w  stronę i sklep internetowy, tym bliżej będziemy sukcesu.

Strona używa cookies
Ok