Projektowanie i budowanie ogrodów aranżacja ogrodów Toruń kamień do ogrodu
Profesjonalne projektowanie ogrodów
30 grudnia, 2016
Seedart projektowanie ogrodów
Wszystko o projektowaniu ogrodów
4 stycznia, 2017

Technologie teleinformatyczne to rozległe pojęcie, dotyczące technologii związanych z przesyłem danych. Wśród tych technologii mamy możliwość rozróżnić media związane z komunikacją (Internet, sieć komórkowa i tym podobne) oraz media powiązane z zapisywaniem plików (dyski pamięci pendrive’y i tak dalej). Warto mieć też na uwadze technologia teleinformatyczna ułatwia ponadto transfer danych pomiędzy urządzeniami sieciowymi, a tym samym możliwe jest opracowanie rozbudowanych systemów sieciowych, w tym systemów podwyższających bezpieczeństwo

Do czego służą systemy bezpieczeństwa?

To różnorodnego systemy, których przeznaczeniem jest monitorowanie zagrożeń i usprawnienie komunikacji bądź poruszania się po konkretnym obiekcie. W poniższym artykule szczegółowo opiszemy kilka z nich a także przytoczymy przykłady urządzeń i systemów szeroko użytkowanych dla zagwarantowania bezpieczeństwa i ułatwienia pracy.

System sygnalizacji pożarowej – technologia Zettler

System alarmu pożarowego to kompleksowe rozwiązanie mające na celu wykrywać pożar jak i alarmować o nim. Jego głównym zadaniem jest szybkie zlokalizowanie ogniska pożaru, co sprawia, że osoby znajdujące się w obiekcie mogą szybko oraz bez problemów się ewakuować. Co więcej dzięki natychmiastowej reakcji, istnieje spora szansa, że pożar zostanie ujarzmiony, a ubytki związane z pożarem będą mniej odczuwalne.

Taki system składa się przede wszystkim z czujek i elementów ostrzegających, które mogą efektywnie pełnić swoją funkcję tylko wtedy, gdy będą one podłączone do dedykowanego oprogramowania. Ponieważ posiadając odpowiednie oprogramowanie system można tak ustawić, żeby przykładowo w razie pożaru, system od razu dostarczał wiadomość do PSP. Tę i kilkanaście innych funkcji zapewnia technologia Zettler MZX a także Zettler ZX.

Systemy sygnalizacji pożarowej wsparte technologii Zettler MZX jak i Zettler ZX to jedno z najnowszych rozwiązań jeżeli idzie o systemy bezpieczeństwa. Technologia Zettler MZX i Zettler ZX działa nie tylko z innowacyjnymi systemami, ale też tymi kilkuletnimi. Dlatego nie trzeba się martwić tym, że decydując się na ten system, za przykładowo 12 miesięcy trzeba będzie zastąpić wszystkie urządzenia, by zachować wysoki standard bezpieczeństwa. Nie ma też powodu do obaw, że system Zettler MZX i Zettler ZX nie będzie będzie w mógł wykorzystać wszystkich funkcjonalności, bo ze zdecydowaną większością sprzętu system ten współpracuje bez zarzutu. Nie ma potrzeby więc przeznaczać dodatkowych pieniędzy na modyfikację sprzętów sygnalizujących.

Systemy kontroli dostępu na przykładzie kontroli Kantech

System kontroli dostępu umożliwia łatwo poruszać się na terenie obiektu dzięki dedykowanej karty wytwarzającej pole magnetyczne. Takie rozwiązanie ma wiele zalet, a są to: zwiększenie bezpieczeństwa – system pozwala w kilka sekund sprawdzić, gdzie na terenie firmy znajduje się dana osoba, kto znajduje się w miejscu Y, lub o której godzinie ktoś wyszedł z budynku. W razie niebezpieczeństwa pożarowego możemy od razu zweryfikować, czy przykładowo wszyscy opuścili budynek.

Taki system jest też wygodny, ponieważ poszczególne drzwi otwiera ta sama karta, dzięki czemu nie ma konieczności, aby przy sobie trzymać kilkunastu zbiorów kluczyków żeby wejść do wewnątrz. Kolejną jego zaletą to jasne administrowanie – każda karta posiada unikatowy indywidualny numer, co umożliwia sterować dostępami niezależnie od liczby użytkowników. Do każdej karty mamy możliwość udostępnić całkowity dostęp do wszystkich miejsc albo tylko do jednego – system pozwala dowolnie zarządzać autoryzacją. Jednym z najchętniej wybieranych i używanych systemów jest technologia proponowana przez firmę Kantech.

Kantech to istniejąca od 30 lat marka ukierunkowana w projektowaniu oraz obsłudze zintegrowanych technologii kontroli dostępu, przeznaczonych dla mniejszych i większych instytucji Kantech proponuje technologię współdziałającą z systemem przeciwpożarowym. By system kontroli dostępu Kantech był w zupełności skuteczny potrzebuje on kilku standardowych sprzętów, takich jak przykładowo elektrozaczep.

Kamery Illustra w monitoringu wizyjnym

System monitoringu wizyjnego pozwala pełnić nadzór nad placówką, obszaru wokół niej, czy nad osobami znajdującymi się w obiekcie. Monitoring dobrze funkcjonuje w wielkich placówkach typu zespoły szkół, placówki urzędowe, przedsiębiorstwa lub placówki zdrowotne, lecz także na osiedlach bloków mieszkalnych bądź w niewielkich sklepach.
Nadrzędnym zadaniem monitoringu jest podwyższenie poziomu bezpieczeństwa ludzi i samego budynku, przykładowo w chwili wystąpienia płomienia mamy możliwość od razu zweryfikować stan niebezpieczeństwa i inne.

Dozór umożliwia także odnotowywać działania niewłaściwe, w tym przywłaszczenie czy celowe psucie mienia. Kolejną wartością używania monitoringu jest zmniejszenie wydatków połączonych z ubezpieczeniem budynku. Monitoring jest również niezastąpionym narzędziem, dzięki któremu da się oszacować to, jak zatrudnieni pracownicy podchodzą do zleconych obowiązków. A gdy idzie o sprzęt monitorujący, dobrze jest skupić się na propozycji marki American Dynamics. American Dynamics to znany na całym świecie wytwórcą sprzętu dedykowanego na potrzeby monitoringu wizyjnego. Marka istnieje od niemal 50 lat. Jednymi spośród najpopularniejszych produktów marki American Dynamics są kamery Illustra – linia kamer działających w oparciu o protokół IP .

Kamery Illustra działają bez podpięcia sieciowego, film który jest z nich przekazywany jest przekształcany na postać cyfrową i zapisywany bezpośrednio na dysk twardy. Film zapisywany przez kamery Illustra wyróżniają się wysoką jakością (Full HD). Wśród bogatej oferty kamer Illustra znajdziemykamery przeznaczone do wewnętrznego montażu jak i zewnętrzne, kamery minimalnych rozmiarów, kamery kopułkowe, a także kamery klasyczne. Kamery Illustra są wygodne w montażu, możemy je umieścić na ścianie lub pod sufitem. Technologia zaprojektowana przez American Dynamics zezwala na nagrywanie nocne, bo kamery Illustra są wyposażone w nagrywanie w podczerwieni

Więcej na temat systemów zwiększających bezpieczeństwo, oprogramowania oraz narzędzi, masz możliwość przeczytać na stronie specjalizującej się w takim zakresie, odszukasz tam na przykład szczegóły na temat Kantech, a także innych technologii wymienionych w w tym materiale.

Strona używa cookies
Ok