Nowoczesne implanty stomatologiczne w służbie estetyki
25 sierpnia, 2016
Siatka rolnicza - Siatka do balotów - Siatka do owijarek - Benmar
Siatka rolnicza – nowoczesne metody zbioru, transportu i przechowywania
26 sierpnia, 2016

Malutkie rzeczy wywołują często spore zmiany. Pozorne pomysły modyfikują rzeczywistość. Zauważmy jak nieduży kamień puszczony w wodę może wzburzyć całe jezioro. Ludzi jak sięgnąć pamięcią zachwycało to co nie znane. Poprzez takie rzeczy mamy szansę obecnie korzystać z dużej liczby korzystnych wynalazków, które są śladami ich czasów. Tak poważnie wszystko rozpoczęło się od zwykłych rozwiązań. Pomyśl sobie, że przebywasz połowę swojego życia w mroźnej i słabo oświetlonej grocie. Oglądasz rzeczywistość i widzisz jak pewna błyskawica roznieca wielki ogień. Wtedy zaczynasz odkrywać, że ogień jest Tobie niezbędny. Najprawdopodobniej w taki sposób kilka milionów lat temu pojedyncza osoba wpadła na pomysł rozpalenia ogniska. Ów anonimowy bohater zapewne nie wiedział jak wpłynął na rzeczywistość przychodzących po nim pokoleń. Ogień jest dla nas źródłem ciepła jak i oczywiście światła.
Na tym jednak nie skończyły się odkrycia. Tomasz Edison zawarł światło w okrągłej, szklanej kuli, którą dzisiaj określamy żarówką. Przez sporo lat była ona nierozłącznym składnikiem zaopatrzenia naszych domów. Jej popularność została jednakże zagłuszona 80 lat później, gdy ujrzeliśmy nową formę oświetlenia – diodę elektroluminescencyjną, która znamy pod nazwą diody LED. Technologia LED rozwinęła przed nami nieznane możliwości. Natychmiast zaczęły powstawać energooszczędne żarówki wykorzystywane w domach i autach. Wykorzystaniem żarówek LED zaciekawili się także producenci wielkoformatowych ekranów. Dzisiaj bandy led, erkany led czy telebimy wprowadziły rozrywkę i reklamę na całkiem innowacyjny szlak. Dziś jesteśmy świadkami rewolucji LED, która przewyższyła inne źródła światła. Przyjrzyjmy się zatem bliżej produktom audio wizualnym, które zużywają diody LED.

Ekrany LED – tętniący kolorami obraz

Ekrany LED są bardzo często stosowane podczas zbiorowych imprez muzycznych, lub w ogromnych centrach handlowych. Ich celem jest wyświetlanie reklam i obrazu o doskonałej rozdzielczości w dzień jak i w nocy. Z tego powodu przy zakupie danego modelu wyświetlacza powinno się patrzeć na parametr luminancji. Określa on moc świetlną wyświetlacza. Stąd też dla ekranów pracujących na zewnątrz wartość luminancji powinna mieścić się w granicach od 3500 cd/m² do 12000 >cd/m², a dla ekranów wewnętrznych wynosi od 500 cd/m² do 1500 cd/m².
Producenci ekranów ledowych proponują nam najczęściej dwa typy wyświetlaczy – DIP i SMD. Technika DIP powstała najwcześniej. Jednakże dzięki dużej efektywności wciąż jest używana w budowie układów scalonych ogromnej liczby maszyn. Ten typ diody LED gwarantuje przeciętnie od 3 do 4 lumenów na diodę, co jest nadzwyczaj dobrym rezultatem. Z kolei dioda SMD ma postać płaskiego chipu, który dzięki nie dużym rozmiarom może być używany dosłownie wszędzie – w taśmach ledowych, jak i w ekranach LED. Żarówki typu SMD mają znaczną przewagę nad pozostałymi żarówkami, bowiem mogą emitować światło w konfiguracji kolorów czerwony-zielony-niebieski w obrębie jednego urządzenia, co spowodowało, że są ochoczo wykorzystywane w wielkoformatowych ekranach LED.
Telebimy, by w całości wykonywały swoje zadanie powinny być wyposażone w stosowne warstwy ochronne. Najistotniejszym z nich jest zabezpieczenie przed deszczem i wilgotnością, które chroni konstrukcję urządzenia przed niesprzyjającymi warunkami. Dobrze jest także zaopatrzyć ekran w jeszcze jedną ochronę przed pyłem. Współczynnikiem, który pokazuje nam poziom zabezpieczeń ekranu jest wskaźnik IP. Głównie mamy szansę kupić ekrany LED o wartości wskaźnika ochrony IP65 i IP54. Należałoby nadmienić również, że ekrany LED produkowane są w dwóch rodzajach – jako ekrany mobilne, lub struktury stałe. Z takiego względu dobrze jest spytać sprzedawcę o konkretne informacje na ten temat.

Bandy LED – reklama sportowa w najlepszej odsłonie

Uczestnicząc w wydarzeniach sportowych zapewne często zastanawialiście się jak funkcjonują ekrany umieszczone wokół boiska. Są to bandy LED, które przez wzgląd na bardzo dobry poziom zabezpieczeń i wysoką odporność na uszkodzenia, mogą być wykorzystywane w trakcie meczy i rozgrywek sportowych. Identycznie jak ekrany LED, bandy LED oferowane są w dwóch rodzajach – zewnętrznym i wewnętrznym. Charakteryzują je podobne parametry ekranów i funkcje, takie jak przedstawianie reklam sponsorów wydarzenia.
W bandach zewnętrznych wykorzystuje się najczęściej plamkę o rozmiarze od 10 do 20mm co pozwala odbiorcom dostrzec obraz o doskonałej jakości nawet z dużej odległości. Bandy typu indoor posiadają wbudowane zdecydowanie mniejsze diody. Producenci urządzeń ledowych troszczą się również o ich szybki montaż, stąd też w konstrukcji band LED stosują system Fast Lock. Bandy LED są ponadto zabezpieczone z przodu i z tyłu przed uszkodzeniami. Niezwykle istotne jest także, aby nad wyświetlaczem zainstalować gumowy daszek, który uchroni sportowców przed nieprzyjemnościami związanymi z uderzeniem w twardą powierzchnię bandy.
Dziś ekrany LED, jak i bandy LED mamy szansę nabyć w nadzwyczaj niskich cenach. Modułowa konstrukcja tych urządzeń pozwala nam na wybudowanie telebimu o dowolnej wielkości, a nawet dowolnym formacie. Jeżeli jednak nie interesuje nas zakup urządzeń ledowych na własność, możemy sięgnąć po ofertę wynajmu ekranów LED. Producenci technologii LED przeważnie oferują swoim Klientom odpowiednie rozwiązania w nadzwyczaj innowacyjnym wydaniu. Z nimi możecie sięgnąć po znacznie więcej.
Producent urządzeń ledowych, firma Investtech tworzy ekrany LED i bandy LED o wysokiej jakości wyświetlacza i użytecznych funkcjach. Rekomendujemy ją wszystkim Klientom, którzy poszukują urządzeń wizyjnych o naprawdę dobrej efektywności. Wstąpcie na ich stronę i zobaczcie jaką ofertę dla Was przygotowali: telebimy.

Strona używa cookies
Ok