Usuwanie owłosienia na całe życie Depilacja laserowa Toruń Depilacja
Zalety nowoczesnej depilacji laserowej
Marzec 18, 2017
Rozwody i separacje Adwokat Toruń Rozwody Toruń Dobry prawnik
Rozwód – koszty, stereotypy, unieważnienie małżeństwa
Marzec 21, 2017

Na rynku funkcjonuje mnóstwo firm oferujących tusze oraz tonery do drukarek. To sprawia, że asortyment jest wielki, niezmiernie ciężko jest zdecydować się na określony asortyment. Problemem jest także fakt, że niezwykle często tak właściwie nie możemy się zdecydować który toner będzie adekwatny do naszej drukarki albo jakie tusze powinno się kupić.

Przed zakupem toneru lub tuszu do drukarki, warto w pewnym stopniu zapoznać się z tym zagadnieniem. Jeżeli szukasz toneru lub tuszu do drukarki w miejscowości Lublin, obowiązkowo przeczytaj nasz artykuł. Oto krótki poradnik na temat tuszów i tonerów, z którego dowiesz się:

  • Czym jest toner do drukarki?
  • Jakie są różnice pomiędzy tonerem a tuszem?
  • Czy warto kupować tonery refabrykowane?
  • Napełnianie kartridży – czy warto?
  • Tonery w Lublinie – gdzie kupić?
  • Gdzie w Lublinie kupić tusz do drukarki?

Tonery do drukarki

Toner do drukarki ma postać proszku, który sprzedawany jest w różnych wariantach kolorystycznych – stosuje się go jako tusz do drukarek laserowych a także w różnego rodzaju kserokopiarkach. Tonery dostępne są w specjalnie do tego zrobionych zbiornikach, które później montuje się w drukarkach. Istnieją również tonery ciekłe, które wykorzystuje się w niektórych typach fotokopiarek. Jeden toner przeważnie starcza na zapełnienie około kilkunastu tysięcy stron.

Toner a tusz do drukarki

Wcześniej nadmieniliśmy, że większość tonerów składa się z suchego proszku, który w obecności ciepła zostaje wchłonięty w papier. Jeżeli chodzi o tusz, to jest on płynny i występuje on pod postacią kartridża – a więc specjalnie zaprojektowanego zbiornika z tuszem przeznaczonego do drukarek atramentowych.

Koszty związane z wymianą tuszów i tonerów

W wypadku kupna tuszów jak i tonerów szczególnie często występuje problem, czy dobrze jest inwestować w nowe tonery oraz tusze, czy warto byłoby używać tańszych odpowiedników bądź kupować tonery i tusze po regeneracji. Bynajmniej sprawy nie ułatwia fakt, że w Internecie występuje wiele różnych wypowiedzi, zazwyczaj wprowadzających w błąd.

W Polsce są dostępne tonery oraz tusze od różnych producentów, ale niezmiernie łatwo możemy stwierdzić, że koszt jednego tuszu lub tonera w zestawieniu z ceną drukarki lub kserokopiarki, jest niewątpliwie wysoki.

Stąd sporo ludzi decyduje się na zakup tuszów czy tonerów po regeneracji, czyli ”wyremontowanych” i jeszcze raz napełnionych. Tego typu produkty sprzedawane są przez różne firmy firm, a tym samym jakość tuszów oraz tonerów może pozostawiać wiele do życzenia – zatem dobrze jest nabywać je wyłącznie u wysokiej jakości sprzedawców.

Na czym polega regeneracja tonerów i tuszów?

Zamienniki regenerowane, inaczej tonery i tusze po ”remoncie” tworzone są w ten sposób, że pusty pojemnik zostaje dokładnie wyczyszczony a następnie napełniony. Tusze i tonery po regeneracji z powodzeniem mogą zastąpić produkt nowy, należy jednakże mieć na uwadze że puste kartridże mamy możliwość napełnić maksimum kilka razy – w przeciwnym razie może wyniknąć awaria tuszów i tonerów.

Czy warto napełniać tusze i tonery?

Gdy często korzystamy z drukarek lub kserokopiarek, wydatki związane z wymianą tuszów oraz tonerów są faktycznie ogromne. Stąd czasem warto zastanowić się nad mniej kosztownym zamiennikiem, a jeśli idzie o tusze i tonery, to przeważnie ich cena jest o 30-70% procent korzystniejsza, więc różnica jest naprawdę spora.

Czy napełniane tusze i tonery psują drukarki?

Niezmiernie często można spotkać się z oceną, że powtórnie napełnione kartridże lub zregenerowane tonery posiadają negatywny wpływ na żywotność sprzętu. Jest to wprawdzie wymysł, który przeważnie rozpowszechniają firmy oferujące drukarki i kserokopiarki czy firmy zajmujące się produkcją tonerów i tuszów do drukarek.

Wybierając zamienniki do drukarek, nie tylko zapłacimy mniej, ale także dostaniemy towar nieomal identyczny, co produkt od producenta, jeśli idzie o pojemność, albo nawet lepszy, gdyż niektóre marki proponują tonery i tusze posiadające więcej tuszu niż oryginalne produkty.

Nie ma znaczenia czy używasz firmowych tonerów i tuszów do drukarek, albo odpowiedników, drukarki psują się tak samo – w drukarkach atramentowych niejednokrotnie jest to kłopot z głowicą, a w wypadku drukarek laserowych problem stanowi elektronika.

Czyli: zastępniki do drukarek są lepsze z kilku powodów. Prócz tego, że są tańsze, mają większą wydajność, to jeszcze kupując w profesjonalnej firmie, otrzymasz także kilkumiesięczną gwarancję na tusze i tonery. Opłaca się kupować zamienniki, w tym tusze po regeneracji, ponieważ dobre zamienniki nie wpływają na długość pracy drukarki.

Tonery i tusze w Lublinie

Jeśli przebywasz w Lublinie i poszukujesz firmy sprzedającej tusze i tonery albo dobre zamienniki do drukarek, wybierz link – Tusze Lublin – żeby dowiedzieć się więcej na ten temat i uzyskać profesjonalne rady na temat zakupu odpowiedniego tuszu czy toneru do drukarki.

Strona używa cookies
Ok