Najnowsze technologie izolacji termicznych
28 sierpnia, 2020
Nowoczesne technologie izolacji termicznych
29 sierpnia, 2020

Kubek termiczny dla każdego

O termicznych kubkach rozmyślamy w głownej mierze w czasie zimowo-jesiennym, kiedy planujemy zabierać gorącą kawę albo herbatę do szkoły, do pracy, czy na przykład na wycieczkę samochodem lub pociągiem. Zapominamy jednak, że temiczne kubki nie tylko przedłużają ciepło, ale też sprawdzają się do noszenia chłodnego picia latem. Który kubek termiczny będzie dla Ciebie? Wszystko zależy , czy szukasz kubka na co dzień do stosowania, czy zastanawiasz się nad termosami turystycznymi. Najlepszy termiczny kubek na długo zatrzyma goraco kawy czy herbaty i zimno picia. Z uwagi na to z kubka termicznego można korzystać przez cały rok, szczególnie że jest on produktem niezwykle wygodnym i szczelnym, dlatego znajdzie zastosowanie w wielu sytuacjach.

Na co patrzeć, kupując termiczny kubek?

Jeśli planujemy zakup kubka termicznego, najlepiej najpierw zwrócić uwagę na parę ważnych elementów. Przede wszystkim najbardziej istotny jest materiał jego produkcji. Tak dostosujemy jego zastosowanie oraz trwałość zachowania zimna albo ciepła. Następnym detalem jest przykrywka termicznego kubka. Musi być nie tylko hermetycznie zamykana, żeby zachować temperaturę w środku na wymaganym poziomie, ale również gwarantować komfortowy sposób picia. Należy także sprawdzić formę kubka oraz jego pojemność. Termiczne kubki o małej objętości zawiodą na wielogodzinnych wędrówkach, z tego powodu w tej sprawie warto dostosować rozmiar kubka do swoich potrzeb. Co więcej jego kształt ma również znaczenie pod względem użytkowym. Zależy nam przecież, by miał komfortowy uchwyt i nie ślizgał się w dłoni lub nawet w rękawiczce. Co więcej powinien być stabilny, a kiedy chcemy korzystać z niego w aucie, warto by wchodził w miejsce wyznaczonym na kubek.

Który kubek wybrać?

Kubek termiczny doskonały do pracy lub do biura

Kubki termiczne zwykle nabywamy z myślą o pracy. Jeśli chodzi o materiały, z których zostały wykonane, znaczna część z nich nadaje się do pracy. Wybór kubka do pracy warto jednak dopasować od specyfiki pracy. W biurze dobre będą praktycznie wszystkie termiczne kubki, które zapewniają długi czas trzymania zimna lub ciepła. Możemy zdecydować się na wzorzysty termiczny ceramiczny kubek, szklany albo stworzony z tritanu. Nie dość, że można je kupić w wielu wzorach i kolorach, to na dodatek są lekkie, wygodne i nie zatrzymują zapachów. Rzadziej do biura decydujemy się na kubki termiczne plastikowe, choć one słabiej trzymają ciepło i zimno. Charakter pracy ma znaczenie, z uwagi na trwałość. Nie każdy kubek będzie doskonały dla kierowcy lub dla pracownika budowy. Chociaż z uwagi na to, że np. kubek ceramiczny czy szklany jest słabiej trwały na uszkodzenie.

Który termiczny kubek wybrać dla dziecka?

Kubek termiczny dla dziecka powinien być głównie lekki, wygodny, bezpieczny i szczelny. Ze względu na to najczęściej wybieranymi termicznymi kubkami dla dzieci są kubki plastikowe. Są one całkiem niedrogie, mają dużo kolorów i wzorów, a do tego spełniają kryteria wygody. Łatwo wejdą do plecaka i nie sprawią trudności w użytku. I chociaż krócej zachowują zimno lub ciepło i stosunkowo są mniej trwałe, są bezpieczne dla dziecka. Nawet przy zniszczeniu nie rozbiją się jak na przykład kubek ceramiczny czy szklany.

Kubek termiczny dobry na spacer

Plastikowy termiczny kubek będzie dobry też na spacer, gdzie potrzebujemy wygodnego kubka, ale nie polegamy długim utrzymaniu temperatury. Jeśli jednak dłuższe utrzymanie ciepła lub zimna jest ważne, warto nabyć kubek z tritanu. Dzięki temu materiałowi są lekkie w przenoszeniu, komfortowe, a ponadto nie mają w składzie związków BPA i są obojętne na drobnoustroje. Są co prawda droższe i da się je zarysować, ale sprawdzą się za sprawą swoich zalet.

Jakie kubki termiczne zda egzamin podczas wycieczki?

Wybierając się na wycieczkę przede wszystkim chcemy, by termiczny kubek przez wiele godzin utrzymywał ciepło lub chłód picia w środku. Dlatego doskonałym kubkiem termicznym na wycieczkę będzie kubek stalowy. Tego rodzaju kubki termiczne najlepiej ze wszystkich zachowują ciepło lub zimno, ze względu na to, że są świetnie izolowane, dzięki czemu utrzymują zimno lub ciepło przez wiele godzin. Ponadto mają solidną konstrukcję i są niewzruszone na uszkodzenia. Wadą kubka stalowego jest zaledwie jego waga, ponieważ jest on cięższy niż pozostałe.

Kubek termiczny odpowiedni do samochodu

W samochodzie trzeba mocno uważać, ze wzlędu na to termiczny kubek najlepszy do samochodu jest głównie wytrzymały, szczelny i świetnie trzyma zimno lub ciepło. Termiczne kubki szklane, porcelanowe albo plastikowe są zbyt podatne na zniszczenia, by nadawały się do samochodu. Dlatego najlepszymi kubkami termicznymi do auta są te przygotowane tritanu lub ze stali. Tego rodzaju kubki są trwałe i świetnie zachowują ciepło lub zimno napoju.

Najlepszy termiczny kubek na prezent

Szukając prezentów najczęściej myślimy nad ładnym wyglądem, ze względu na to najlepiej nadadzą się kubki termiczne szklane lub ceramiczne. Kubki szklane mają swój właśny charakter, z kolei kubki ceramiczne dużą ilość ciekawych kolorów i wzorów. Choć kubki plastikowe także cechują się dużym wyborem motywów, nie polecamy ich na prezent.

kubki termiczne sklep

Strona używa cookies
Ok