Chirurgia stomatologiczna usuwanie ósemek ekstrakcja zęba
Chirurgia twarzowo-szczękowa
2 września, 2020
Pozycjonowanie wizytówek firmy w mapach google
Pozycjonowanie wizytówek w mapach Google
11 września, 2020

Termiczny kubek idealny dla każdego

O kubkach termicznych rozmyślamy w głównej mierze w sezonie zimowo-jesiennym, kiedy chcemy wziąć gorącą kawę albo herbatę do szkoły, do pracy, a także na przykład na wycieczkę pociągiem lub samochodem. Zapominamy jednak, że termiczne kubki nie tylko zachowują ciepło, ale także sprawdzają się do zabierania ze sobą zimnego napoju gdy jest gorąco. Który kubek termiczny będzie najlepszy dla Ciebie? Wszystko zależy od tego, czy potrzebujesz kubka na co dzień do użytku, czy bardziej interesujesz się termosami turystycznymi. Doskonały kubek termiczny na długo zatrzyma ciepło herbaty czy kawy albo chłód napoju. Z tej przyczyny z termicznego kubka można korzystać cały czas, szczególnie że jest on produktem bardzo wygodnym i szczelnym, dlatego znajdzie zastosowanie w różnych sytuacjach.

Na co patrzeć, kupując kubek termiczny?

Jeżeli podejmujemy zakup termicznego kubka, warto na początek sprawdzić parę ważnych elementów. W głównej mierze bardzo istotny jest materiał wykonania. W ten sposób ocenimy jego zastosowanie i trwałość zatrzymania zimna albo ciepła. Następnym detalem jest przykrywka termicznego kubka. Najlepiej by była nie tylko hermetycznie zamykana, aby utrzymywać ciepło lub zimno wewnątrz na pożądanym poziomie, ale również zapewniać komfortowy sposób picia. Warto również dobrać formę kubka termicznego i jego objętość. Kubki o niewielkiej pojemności nie sprawdzą się na długich wędrówkach, z uwagi na to w tej kwestii warto dobrać wielkość kubka termicznego do swoich potrzeb. Natomiast jego kształt ma też znaczenie pod względem zastosowania. Wolimy, by miał komfortowy uchwyt i nie ślizgał się w dłoni lub w rękawiczce. Dodatkowo lepiej by był stabilny, a kiedy chcemy korzystać z niego w samochodzie, warto by wchodził w miejsce wyznaczonym na kubek termiczny.

Który kubek termiczny wybrać?

Kubek termiczny idealny do pracy lub do biura

Termiczne kubki zazwyczaj nabywamy do pracy. Biorąc pod uwagę materiały, z jakich zostały wykonane, niemal każdy z nich sprawdzi się w pracy. Wybór kubka do pracy warto jednak uzależnić od charakteru pracy. W biurze sprawdzą się niemal wszystkie kubki termiczne, jakie gwarantują długi czas utrzymania temperatury. Możemy zakupić wzorzysty termiczny ceramiczny kubek, wygodny szklany lub stworzony z tytanu. Nie dość, że występują w różnych kolorach i wzorach, to jeszcze są wygodne, lekkie i nie chłoną zapachów. Niekiedy do biura decydujemy się na kubki termiczne plastikowe, choć te krócej trzymają ciepło i zimno. Charakter pracy ma znaczenie, ze względu na trwałość. Nie każdy kubek termiczny będzie odpowiedni dla kierowcy lub dla pracownika budowy. Choćby dlatego, że np. kubek termiczny szklany czy ceramiczny jest mniej odporny na uszkodzenie.

Który kubek termiczny wybrać dla dziecka?

Kubek termiczny dla dziecka musi być zdecydowanie wygodny, lekki, bezpieczny i szczelny. Dlatego z reguły wybieranymi kubkami dla dzieci są plastikowe kubki. Są one dość niedrogie, znajdziemy wśród nich wiele wzorów i kolorów, a poza tym spełniają kryteria wygody. Bez problemu zmieszczą się do tornistra i będą łatwe w obsłudze. I choć mniej czasu zatrzymują ciepło lub zimno i stosunkowo nie są tak trwałe, są bezpieczne dla dziecka. Przy upuszczeniu nie rozbiją się tak jak na przykład kubek termiczny szklany czy ceramiczny.

Kubek termiczny dobry na spacer

Plastikowy kubek termiczny nada się także na spacer, gdzie potrzebujemy wygodnego kubka termicznego, ale nie zależy nam na wielogodzinnym zatrzymaniu temperatury. Jeżeli jednak dłuższe zatrzymanie temperatury jest konieczne, lepiej wybrać kubek termiczny z tritanu. Takie kubki są łatwe w przenoszeniu, komfortowe, a do tego są bez związków BPA i są obojętne na drobnoustroje. Są trochę droższe i da się je zarysować, ale są dobre dzięki swoim zaletom.

Które kubki termiczne zda egzamin podczas wycieczki?

Wyjeżdżając na dłuższą wycieczkę szczególnie patrzymy, aby kubek termiczny przez wiele godzin zachowywał zimno lub ciepło napoju wewnątrz. Z uwagi na to najtrafniejszym kubkiem termicznym na wycieczkę będzie kubek stalowy. Te kubki termiczne najlepiej wśród innych zatrzymują temperaturę, ponieważ są wybitnie izolowane, dzięki czemu zachowują temperaturę przez wiele godzin. Ponadto mają solidną budowę i są niemal obojętne na upadki. Wadą stalowego kubka jest zaledwie jego waga, ponieważ jest on masywniejszy niż inne.

Kubek termiczny odpowiedni do samochodu

W aucie trzeba szczególnie uważać, z uwagi na to kubek termiczny odpowiedni do samochodu jest przede wszystkim wytrzymały, szczelny i dobrze trzyma temperaturę. Kubki szklane, porcelanowe czy plastikowe są zbyt nieodporne na uszkodzenia, aby byłby odpowiednie do samochodu. Z uwagi na to najlepszymi termicznymi kubkami do auta są te wykonane ze stali lub z tytanu. Takie kubki są wytrzymałe i przez długi czas zatrzymują temperaturę napoju.

Jaki kubek termiczny na prezent

Wybierając prezenty z reguły cenimy produkty z dobrym wyglądem, z uwagi na to w tym zakresie najlepiej nadadzą się kubki termiczne ceramiczne lub szklane. Szklane kubki mają swój wyjątkowy charakter, natomiast ceramiczne kubki wielką ilość pięknych wzorów i kolorów. Chociaż plastikowe kubki również charakteryzują się szerokim wyborem motywów, nie zalecamy ich na prezent.

Kubki termiczne Contigo

Strona używa cookies
Ok