kartoniarki - rodzaje kartoniarek - maszyny pakujące
Rodzaje kartoniarek kontynuacyjne i start stopowe w przemyśle
4 sierpnia, 2022
Prowadzenie księgowości w firmie a rola księgowej
Rola biura rachunkowego w działalności
7 listopada, 2022

Termiczny kubek dla kogo najlepszy

Kubek termiczny dla kogo najlepszy - jaki kubek wybrać

O termokubkach rozmyślamy z reguły w czasie jesienno-zimowym, gdy chcemy zabrać gorącą kawę albo herbatę do pracy, do szkoły, czy w podróż samochodem lub pociągiem. Zapominamy jednak, że termokubki nie tylko utrzymują gorąco, ale także są wyśmienite do noszenia chłodnego picia gdy jest gorąco. Który kubek będzie doskonały dla Ciebie? Wszystko zależy , czy potrzebujesz kubka do codziennego stosowania, czy zastanawiasz się nad termosami turystycznymi. Najlepszy kubek termiczny na długo utrzyma ciepło kawy czy herbaty lub chłód picia. Z tej przyczyny z termicznego kubka można korzystać w ciągu całego roku, zwłaszcza że jest on produktem niezwykle wygodnym i szczelnym, dlatego przyda się w każdej sytuacji.

Na co zwrócić uwagę, wybierając kubek termiczny?

Jeśli planujemy zakup termicznego kubka, najlepiej w pierwszej kolejności ocenić parę ważnych elementów. Po pierwsze niezwykle istotny jest materiał jego produkcji. W ten sposób ocenimy jego przeznaczenie oraz umiejętność utrzymania zimna albo ciepła. Następnym detalem jest przykrywka kubka. Najlepiej by była nie tylko szczelna, żeby utrzymywać temperaturę w środku na wymaganym stopniu, ale także zapewniać wygodny sposób otwierania i picia. Powinno się też wybrać formę termicznego kubka oraz jego pojemność. Kubki o średniej objętości nie będą dobre na długich wycieczkach, dlatego w tej sprawie powinniśmy dopasować wielkość termicznego kubka do własnych potrzeb. Ponadto jego kształt ma także wartość pod względem użytkowym. Chcemy, by posiadał wygodny uchwyt i nie ślizgał się w dłoni czy nawet w rękawiczce. Dodatkowo lepiej by był stabilny, a gdy chcemy korzystać z niego w samochodzie, warto by mieścił się w miejscu wyznaczonym na kubek termiczny.

Który kubek termiczny wybrać?

Kubek termiczny najlepszy do pracy lub do biura

Kubki termiczne z reguły nabywamy do pracy. Jeśli chodzi o materiały, z jakich są wykonane, znaczna część z nich nadaje się do pracy. Wybór kubka termicznego do pracy najlepiej jednak uzależnić od formy pracy. W biurze dobre będą niemal wszystkie termiczne kubki, które mają dłuższy okres utrzymania temperatury. Możemy zakupić wzorzysty kubek ceramiczny, szklany lub stworzony z tritanu. Nie dość, że są dostępne w wielu kolorach i wzorach, to na dodatek są lekkie, wygodne i nie zatrzymują zapachów. Rzadziej do pracy decydujemy się na termiczne kubki plastikowe, chociaż one słabiej zachowują temperaturę. Charakter pracy ma znaczenie, z uwagi na trwałość. Nie każdy kubek termiczny będzie najlepszy dla kierowcy czy dla budowlańca. Choćby z uwagi na to, że np. kubek termiczny szklany czy ceramiczny jest mniej odporny na uszkodzenie.

Który kubek termiczny wybrać dla dziecka?

Kubek termiczny dla dziecka musi być najlepiej wygodny, lekki, szczelny oraz bezpieczny. Z tego powodu zwykle kupowanymi kubkami dla dzieci są kubki plastikowe. Są one stosunkowo tanie, mają dużo wzorów i kolorów, a do tego spełniają kryteria wygody. Bez problemu zmieszczą się do tornistra i będą łatwe w obsłudze. I choć krócej utrzymują ciepło lub zimno i stosunkowo nie są tak trwałe, wciąż są bezpieczne dla dziecka. Przy uszkodzeniu nie potłuką się jak np. kubek termiczny szklany czy ceramiczny.

Kubek termiczny najlepszy na spacer

Plastikowy kubek termiczny będzie odpowiedni także na spacer, gdzie szukamy wygodnego termicznego kubka, ale nie skupiamy się na długim zachowaniu ciepła lub chłodu. Jeśli jednak dłuższe utrzymanie temperatury jest konieczne, lepiej kupić kubek termiczny z tritanu. Takie kubki są lekkie w przenoszeniu, komfortowe, a ponadto nie zawierają związków BPA i są obojętne na drobnoustroje. Są trochę droższe i można je porysować, ale są odpowiednie dzięki swoim zaletom.

Jakie termiczne kubki sprawdzą się w czasie wycieczki?

Wybierając się na wycieczkę najbardziej patrzymy, by kubek termiczny przez wiele godzin utrzymywał ciepło lub chłód picia w środku. Ze względu na to najlepszym termicznym kubkiem na wycieczkę będzie kubek stalowy. Te termiczne kubki najdłużej wśród innych utrzymują temperaturę, ponieważ są doskonale izolowane, co sprawia, że utrzymują ciepło lub zimno na wiele czasu. Dodatkowo mają trwałą budowę i są niemal obojętne na upadki. Minusem kubka stalowego jest tylko jego ciężar, ponieważ jest on masywniejszy od pozostałych.

Kubek termiczny odpowiedni do samochodu

W samochodzie trzeba mocno uważać, z uwagi na to kubek termiczny pasujący do samochodu jest przede wszystkim szczelny, wytrzymały i dobrze zachowuje ciepło lub zimno. Kubki porcelanowe, szklane lub plastikowe są za bardzo podatne na zniszczenia, by byłby odpowiednie do samochodu. Ze względu na to najlepszymi kubkami termicznymi do auta są te wykonane tritanu lub ze stali. Tego rodzaju kubki są wytrzymałe i świetnie utrzymują temperaturę napoju.

Jak wybrać kubek termiczny na prezent

Wybierając prezenty zwykle myślimy nad dobrym wyglądem, ze względu na to najlepiej sprawdzą się termiczne kubki ceramiczne lub szklane. Kubki szklane mają swój właśny charakter, z kolei ceramiczne kubki dużą ilość ciekawych wzorów i kolorów. Chociaż kubki plastikowe też cechują się szerokim wyborem wzorów, nie polecamy ich na prezent.

Strona używa cookies
Ok