Nowoczesne technologie izolacji termicznych
29 sierpnia, 2020
Najnowsze techniki termicznych izolacji
29 sierpnia, 2020

Termiczny kubek na każdą okazję

O termokubkach rozmyślamy szczególnie w czasie jesienno-zimowym, kiedy chcemy zabrać ciepłą kawę albo herbatę do szkoły, do pracy, czy np. na wycieczkę samochodem lub pociągiem. Nie pamiętamy jednak, że termokubki nie tylko trzymają ciepło, ale także są dobre do przechowywania chłodnego napoju latem. Jaki kubek termiczny będzie doskonały dla Ciebie? Wszystko zależy , czy potrzebujesz kubka na co dzień do użytku, czy bardziej zastanawiasz się nad turystycznymi termosami. Doskonały termiczny kubek na kilka godzin zatrzyma goraco herbaty lub chłód napoju. Ze względu na to z kubka termicznego można korzystać w ciągu roku, tym bardziej że jest on produktem szczelnym oraz wygodnym, więc sprawdzi się w wielu sytuacjach.

Co jest ważne, kupując termiczny kubek?

Jeśli przwidujemy zakup kubka termicznego, warto najpierw ocenić parę ważnych aspektów. Przede wszystkim najbardziej ważny jest materiał produkcji. Tak dostosujemy jego przeznaczenie oraz poziom utrzymania ciepła lub zimna. Następnym detalem jest przykrywka termicznego kubka. Powinna być nie tylko hermetycznie zamykana, aby zachować ciepło lub zimno wewnątrz na odpowiednim stopniu, ale także zapewniać wygodny sposób otwierania i picia. Trzeba również ocenić kształt kubka termicznego oraz jego objętość. Kubki termiczne o średniej objętości nie będą dobre na długich wyprawach, z tego powodu w tej kwestii powinniśmy dobrać rozmiar kubka termicznego do swoich potrzeb. Co więcej jego kształt ma też znaczenie pod względem zastosowania. Zależy nam przecież, by miał wygodny uchwyt i nie ślizgał się w ręce czy nawet w rękawiczce. Ponadto lepiej by był stabilny, a kiedy chcemy korzystać z niego w samochodzie, lepiej by mieścił się w miejscu wyznaczonym na kubek termiczny.

Jaki kubek termiczny wybrać?

Termiczny kubek do biura, do pracy

Kubki termiczne z reguły nabywamy do pracy. Biorąc pod uwagę materiały, z jakich zostały wykonane, większość z nich sprawdzi się w pracy. Wybór termicznego kubka do pracy warto jednak dostosować od stylu pracy. W biurze odpowiednie będą praktycznie wszystkie termiczne kubki, które mają dłuższy okres utrzymania zimna lub ciepła. Możemy zdecydować się na malowniczy termiczny ceramiczny kubek, wygodny szklany albo wykonany z tritanu. Nie dość, że można je nabyć w wielu kolorach i wzorach, to do tego są wygodne, lekkie i nie chłoną zapachów. Rzadziej do pracy decydujemy się na kubki termiczne plastikowe, chociaż one krócej trzymają temperaturę. Specyfika pracy ma znaczenie, ze względu na trwałość. Nie każdy kubek termiczny będzie odpowieni dla kierowcy czy dla pracownika budowy. Choćby dlatego, że np. kubek termiczny ceramiczny czy szklany jest słabiej trwały na zniszczenie.

Jaki termiczny kubek wybrać dla dziecka?

Termiczny kubek dla dziecka powinien być szczególnie wygodny, lekki, bezpieczny i szczelny. Z tej przyczyny zwykle kupowanymi termicznymi kubkami dla dzieci są kubki plastikowe. Są one całkiem niedrogie, posiadają wiele wzorów i kolorów, a do tego spełniają kryteria wygody. Łatwo zmieszczą się do tornistra i nie sprawią trudności w stosowaniu. I chociaż mniej czasu zatrzymują zimno lub ciepło i stosunkowo są mniej trwałe, są bezpieczne dla dziecka. Przy upuszczeniu nie potłuką się tak jak np. kubek termiczny ceramiczny czy szklany.

Termiczny kubek dobry na spacer

Plastikowy termiczny kubek nada się także na spacer, gdy potrzebujemy lekkiego kubka termicznego, ale nie myślimy o długotrwałym zatrzymaniu ciepła lub chłodu. Jeśli jednak dłuższe zachowanie temperatury jest istotne, rozsądniej zdecydować się na kubek termiczny z tritanu. Wykonane z tego kubki są lekkie w noszeniu, wygodne, a dodatkowo nie zawierają związków BPA i są odporne na drobnoustroje. Są co prawda droższe i da się je porysować, ale są dobre dzięki swoim zaletom.

Które kubki termiczne nada się w trakcie wycieczki?

Planując wycieczkę zwykle patrzymy, aby termiczny kubek bardzo długo utrzymywał zimno lub ciepło napoju wewnątrz. Ze względu na to najtrafniejszym kubkiem termicznym na wycieczkę jest kubek stalowy. Takie kubki termiczne najdłużej ze wszystkich zatrzymują temperaturę, dlatego że są doskonale izolowane, dzięki czemu utrzymują zimno lub ciepło na wiele czasu. Ponadto mają solidną konstrukcję i są niemal obojętne na uszkodzenia. Minusem stalowego kubka termicznego jest tylko jego ciężar, ponieważ jest on masywniejszy od pozostałych.

Termiczny kubek pasujący do samochodu

W aucie musimy szczególnie uważać, ze wzlędu na to termiczny kubek najlepszy do samochodu jest przede wszystkim wytrzymały, szczelny i dobrze utrzymuje zimno lub ciepło. Kubki termiczne szklane, porcelanowe lub plastikowe są zbyt nieodporne na uszkodzenia, aby nadawały się do auta. Ze względu na to najlepszymi termicznymi kubkami do samochodu są te przygotowane ze stali lub z tritanu. Te kubki są wytrzymałe i świetnie zatrzymują temperaturę napoju.

Który termiczny kubek na prezent

Kupując prezenty zwykle myślimy nad ładnym wyglądem, dlatego najlepiej sprawdzą się kubki termiczne ceramiczne lub szklane. Szklane kubki mają swój wyjątkowy charakter, natomiast kubki ceramiczne dużą ilość ładnych wzorów i kolorów. Choć kubki plastikowe również charakteryzują się dużym wyborem wzorów, nie zalecami ich na prezent.

www.kubek-termiczny.pl

Strona używa cookies
Ok