Lifting zabiegi hi fu i nici liftingujące Toruń
Lifting – metody wykonywania zabiegów
24 września, 2019
Nowoczesne zabiegi kosmetologii medycznej - gabinet kosmetyczny Toruń.
Ksometologia medyczna – Nowoczesny gabinet kosmetyczny
25 września, 2019

Termos obiadowy, potrzebne do pracy oraz na wycieczkę.

Termosy obiadowe sklep Termos na obiad

Termosy nie są niczym nowym i w sklepach znajdujemy je od lat, a mianowicie od mniej więcej roku 1900, jest to dość długi czas od kiedy zostały wyprodukowane. Schemat działania termosu zaprojektowało dwóch wynalazców- Jacques-Arsène d’Arsonval oraz Jamer Dewar, a określenie pochodzi od greckiego słowa ,,therme” oznaczającego ciepło. Wszyscy wiedzą czym jest termos, jednak znikoma część osób orientuje się jak on dokładnie pracuje. Jest to ,nazwijmy, akcesorium, zbudowane z podwojonych ścian, a między nimi znajduje się przestrzeń pustki termicznej. Ścianki są cienkie ,dzięki czemu wymieniają one znikomą ilością ciepła. Strata ciepła jest również minimalizowana poprzez przewodzenie oraz powierzchnie, która przykryta jest osłoną odbijającą światło. Wszystko to sprawia, że akcesorium to utrzymuje nasze danie lub napój w wysokiej temperaturze przez dłuższy okres czasu. Współcześnie na rynku możemy znaleźć tysiące rodzajów termosów, możemy wybierać w barwach, pojemności, okazji, termosów z dodatkami lub bez.

Termosy różnią się także wykorzystaniem, na przykład, są produkowane termosy tradycyjne, znane każdemu, o zwykłym wyglądzie, służące do przechowywania napoi, takich jak kawa czy herbata oraz termosy obiadowe, inaczej termosy do jedzenia, do utrzymywania temperatury zup czy dań i są funkcjonalnym rozwiązaniem. Termosy obiadowe odróżniają się od tych klasycznych przede wszystkim, to znaczy są one ,co najważniejsze, sporo większe, po drugie mają zupełnie inny kształt, niższe, mają szerszy wlew i są bardziej skomplikowane. Jeśli chodzi o działanie, nie znajdziemy tutaj żadnej odmienności.Tego typu termosy są niezastąpione w pracy i na wycieczkach. Siedząc mnóstwo czasu w pracy z niemożliwością przyrządzenia sobie ciepłego obiadu, świetnym pomysłem jest przygotowanie sobie posiłku w domu i przechowanie go w termosie. Kolejna sytuacja, wycieczka, nieważne czy szkolna, rodzinna czy samotna, w góry, nad rzeką, zwiedzając miasta czy wsie, jesteśmy w stanie zabrać ze sobą ulubione posiłki, bez potrzeby spędzania dnia konsumując jedynie przekąski. W pracy, i również na wycieczce jest to niezbędne, ponieważ wykonując wysiłek czy to fizyczny czy psychiczny, nasz organizm domaga się nie byle jakiego posiłku, aby móc bez większych trudności funkcjonować przez kolejne kilka godzin.

Aby wybrać idealny dla siebie termos, należy zapoznać się z ofertą jaką znajdziemy w wielu sklepach stacjonarnych i internetowych. Termosów jest tak wiele, że bardzo często jest ciężko zdecydować. Ogromną role przy wyborze ma bez wątpienia cena, która waha się od około 30 złotych do nawet 400 złotych. Zauważamy, że jest to niemała rozbieżność cenowa. Jest takie przekonanie, że porządny termos, który wytrzyma więcej niż jeden sezon musi sporo kosztować. Ważną kwestią jest również materiał, z którego nasz produkt jest stworzony. Są termosy plastikowe, które jednak niezbyt dobrze trzymają temperaturę oraz termosy ze szkła i stalowe, które świetnie dają sobie rade. Termosy stalowe są najczęściej wybierane, z tego powodu, że te szklane nie są tak trwałe. Następna kwestia jaką należy rozważyć przed nabyciem jest zakrętka, przez który ucieka ciepło. Korek może być działający samoistnie, z uszczelką lub hybrydowy. Na wycieczkę w chłodne dni idealnym będzie ten automatyczny, gdyż przez ten rodzaj ucieka najmniejsza ilość ciepła. Jeśli chodzi o wielkość, to termosy obiadowe najczęściej nie są bardzo pojemne; produkowane są tak, aby pomieścić posiłek dla jednej osoby. Jeśli nasz termos mamy zamiar zabrać w podróż należałoby pomyśleć o wygodzie trzymania; aby nie było to problemem. Do wyboru mamy termosy z klasyczną powłoką zewnętrzną, wykonaną z metalu oraz specjalnie wykonane termosy wyższej jakości o chropawej powłoce. Dzięki takiemu zabiegowi możemy mieć pewność, że termos nie wysunie się nam z rąk; na dodatek, prezentują się one dużo ciekawiej.

Jakie mamy możliwości przy korzystaniu z tego rodzaju akcesorium? Termosy obiadowe, czy tak zwane food jug’i, są tworzone, z myślą o, jak sama nazwa wskazuje, ciepłych posiłkach. Jakie dokładnie potrawy możemy w nich przechowywać? Wydaje się, że w tego rodzaju ,,pojemniku” można przechowywać wyłącznie zupy, co jest bez wątpienia błędnym stwierdzeniem, ponieważ nadają się one również do przechowywania dań jednogarnkowych, jak na przykład bigos czy gulasz.Co ciekawe, świetnie sprawują się w przenoszeniu potraw zimnych. Są one zaopatrzone w zakrętkę, która idealnie funkcjonuje jako naczynie. Food jug’i mają jednak jedną wadę, trzymają one temperaturę dużo krócej niż tradycyjne termosy na gorące napoje, jest to tylko 4-6 godzin. W niektórych sklepach znajdziemy specjalne termosy długo trzymające temperaturę, są one bez wątpienia sporo droższe.

Termosy obiadowe są całkiem nowe na rynku, ale w ekspresowym tempie stały się popularne i chętnie kupowane. Chcąc polepszyć jakość swoich posiłków w pracy najlepszym pomysłem jest zaopatrzenie się w takie akcesorium.Natomiast podczas dłuższych wycieczek na łono natury, termos jest często jedyną opcją na zjedzenie czegoś pożywnego i ciepłego oraz na rozgrzanie się. Food jug’i mają wiele zalet, takich jak: pojemność specjalnie stworzona, aby zmieścić cały posiłek; posiadają duży otwór wlewowy, który umożliwia łatwe mycie oraz sprawne korzystanie sztućców przy jedzeniu bezpośrednio z termosu; większość dobrze radzi sobie z izolowaniem temperatury, możemy więc cieszenia się z gorącego jedzenia przez dłuższy okres czasu. Nie zapominajmy jednak, że takie termosy nie działają dozgonnie i chcąc nie chcąc po dłuższym użytkowaniu warto je zmieniać.

Zapraszamy do sklepu https://www.kubek-termiczny.pl/termosy-turystyczne-i-obiadowe/

Strona używa cookies
Ok