Naświetlanie lampą – najlepszy pomysł na wybielanie
21 września, 2020
Sprzątanie biur i zakładów pracy
28 września, 2020

Turystyczny termos – jaki najlepszy oraz jak go wybrać?

Turystyczny termos – który najlepszy oraz jak go wybrać?

Planując wycieczkę należy zatroszczyć się o porządne przyszykowanie. Zwłaszcza kiedy jedziemy w góry albo czeka nas wielogodzinne zwiedzanie, warto pomyśleć nie tylko o zabraniu wody czy prowiantu, ale także zimnego lub ciepłego napoju. Wiele osób uwielbia wycieczki z turystycznymi termosami, które przez wiele godzin zachowują ciepło lub chłód kawy, herbaty albo innego napoju. Które turystyczne termosy są uznawane za najlepsze oraz z jakiego powodu? Zwykle szczególnie interesującym nas wyznacznikiem jest długość zachowywania zimna lub ciepła, chociaż równie istotna jest szczelność i wytrzymałość. Wśród szczególnie popularnych turystycznych termosów znajdują się termosy firm Stanley, Thermos oraz Esbit, z uwagi na to warto się im przyjrzeć.

Który termos turystyczny wybrać?

Chcąc wybrać termos turystyczny trzeba popatrzeć na kilka szczególnych elementów, jakie mówią, czy termos sprawdzi się w konkretnych warunkach, czy nie. Istotna jest tu wygoda, forma oraz surowce, z których termos turystyczny jest wykonany. Im silniej zależy nam na trwałości, tym rozsądniej kupić termos wykonanego z najlepszej jakości surowców, jakie nie zawierają szkodliwych substancji oraz dodatnio oddziałują na dobre funkcjonowanie turystycznego termosu.

Najlepiej również zastanowić nad tym, żeby termos był wyposażony w powłokę zewnętrzną, dzięki której mamy pewność, że turystyczny termos nie wyślizgnie się nam z dłoni także w rękawiczkach. W zależności od tego, jak dalekie przewidujemy wycieczki, powinniśmy dopasować obszerność swojego termosu. Zwykle termosy turystyczne sprzedawane są w pojemności: 1l, 0.75l oraz 0.5l. Im mniejsza wycieczka tym mniej pojemny termos wystarczy. Na wielogodzinne wycieczki lepiej zaopatrzyć się w pojemny termos.

Najistotniejszym parametrem, jakim najlepiej się kierować, chcąc sprawdzić, który termos turystyczny wybrać jest długość zachowania chłodu lub ciepła. W tym zakresie ważny jest nie tylko czas zachowania ciepła bądź zimna, bo w przypadku najlepszych termosów może to być nawet pełna doba, ale również zakres temperatur. Żaden termos nie zachowa przez długi czas tę samą temperaturę. Warto też dodać, że im lepiej zapełniony termos, tym lepiej będzie on pełnił swoje zadanie. Aby jednak termos turystyczny okazał się najlepszy, musi posiadać właściwy korek. To od niego zależy trwałość termosu. Zwykle korki są zakręcane albo mają automatyczny przycisk. Jeśli zamknięcie nie będzie dobrej jakości, termos nie utrzyma temperatury.

Szczególnie popularne termosy turystyczne

Na rynku da się wybrać bardzo wiele turystycznych termosów, chociaż szczególnie znane oraz renomowane należą do 3 producentów, od lat sprzedających zarówno termosy do napojów, jak i termosy na żywność, a także kubki termiczne (te słabiej spisują się w czasie długich wycieczek oraz cechują się mniejszą pojemnością) wysokiej jakości. Najbardziej znane termosy turystyczne pochodzą z firm: Stanley, Thermos oraz Esbit. Są one mocno cenione wśród różnych pasjonatów podróży i wycieczek. Czym charakteryzują się ich turystyczne termosy?

Termosy turystyczne firma Stanley

Termosy turystyczne firmy Stanley mają wieloletnią tradycję powstawania. Produkowane od prawie 100 lat termosy z wkładem stolowym są bardzo wytrzymałe oraz przez lata sprawdzały się w najdłuższych wyprawach. Według firmy są tak doskonałe, że mogą służyć przez wiele lat w ciężkich warunkach, polegając na swoich zdolnościach izolacji termicznej. Jak już wiadomo, umiejętność zachowania zimna lub ciepła zależy od wielkości i napełnienia turystycznego termosu oraz jego struktury. Poszczególne modele różnią się, więc od siebie możliwościami.

W zależności od modeli termosy turystyczne firmy Stanley do posiłków lub napojów utrzymują:

  • termoizolację cieplną – od 12h w małych termosach do 20-24h w większych, a nawet do 40h przy największych termosach (1,3l);
  • termoizolację zimna – od 12h do 72h lub nawet 160h.

Tak więc termoizolacja w przypadku turystycznych termosów Stanley jest bardzo rozwinięta. Trzeba jednak wiedzieć, że żadnym termosie temperatura nie utrzymuje się stała i z biegiem kolejnych godzin będzie stawała się co raz wyższa/niższa.

Termosy turystyczne firma Thermos

Inną równie znaną oraz szczególnie zalecaną firmą sprzedającą termosy turystyczne oraz kubki termiczne jest firma Thermos. To jedna z największych firm tworzących termosy od lat, z najwyższej jakości surowców i materiałów. Ponadto Thermos tworzy termosy we własnych fabrykach, bez pomocy firm zewnętrznych.

Produkty marki Thermos zatrzymują:

  • termoizolację cieplną – od 8 do 24 godzin;
  • termoizolację  zimna – od 12 do 24 godzin.

Termosy turystyczne firma Esbit

Niemiecka firma Esbit od lat odnosi sukcesy na rynku, w tworzeniu kolejnych termosów obiadowych oraz termosów na napoje. Ich obszerna gama termosów i kubków zachęca użytkowników, a bardzo dobre parametry zachowywania zimna lub ciepła, dobra cena i jakość, przekonują, żeby co najmniej przetestować ich produkty.

Termosy Esbit zatrzymują:

  • termoizolację cieplną – od 8 do 24 godzin;
  • termoizolację zimna – od 8 do 24 godzin.

Warto dodać, że zgodnie z danymi producenta, utrzymanie ciepła dla płynu ok. 98 °C i temperaturze na zewnątrz 20 °C wyniesie 70 °C po 6 godzinach, 55 °C po 12 godzinach, a po 24 godzinach w przybliżeniu 40 °C.

Czy termos można myć w zmywarce?

Przyjmijmy do wiadomości, że kubków termicznych oraz termosów nie powinno się czyścić w zmywarce. Producenci niektórych termosów mówią, że w zmywarce da się czyścić tylko korek, chociaż nie tyczy się to każdego modelu. Zwykle termosów umieszczamy w zmywarce, ponieważ mocne detergenty oraz działanie wysokiej temperatury w czasie czyszczenia, może negatywnie wpłynąć na ich zdolność do utrzymywania temperatury.

www.kubek-termiczny.pl/sklep/termos-stalowy-stanley-classic-1-3-l-zielony

Strona używa cookies
Ok