Dj na wesele polsko-angielskie Wodzirej na wesele wielokulturowe Dj na wesele mieszane
Scenografia dźwiękowa wesela polsko-angielskiego
1 grudnia, 2016
Filmy online seriale online filmy bez limitów filmy za darmo
Bezpłatne filmy bez ograniczeń
8 grudnia, 2016

Jak organizować ślub i udekorować salę weselną?

dekoracje weselne Toruń

Sakrament małżeństwa to dla wielu par młodych najistotniejsze doświadczenie w życiu. Nie ma w tym nic nadzwyczajnego, iż narzeczeni pilnują tego, aby dzień ceremonii był szczególny. Stąd coraz więcej przyszłych par sporą część czasu poświęca na to, aby idealnie zorganizować ślub. Brane pod uwagę jest m. in. to jak prezentuje się lokal, a także wnętrze miejsca, gdzie zostanie zawarty ślub, oraz jakie ozdoby będą widoczne podczas ceremonii, a więc ogólnie rzecz ujmując – chodzi o kwestie oprawy wizualnej.

To już nie są czasy, kiedy starczył jeden zwykły kwiat na stoliku, pstrokate balony czy pożółkłe obrusy. I nie ma co się dziwić – otóż jest to ogromnie istotna impreza i perspektyw na zrobienie jej cudownej oprawy wizualnej jest naprawdę dużo. W takim razie jakie istnieją dekoracje weselne i co czym warto pamiętać?

Polecane dekoracje weselne

Dekoracje weselne są zwykle stworzone ze szklanych elementów, drzewa, lub z materiałów tkaninowych. Jeżeli idzie o dominujące kolory, to nie muszą to być klasyczna biel, lub odcienie ecri czy czerwonego. Często pary młode wybierają inne barwy, często niezwykle nasycone. Modny jest na przykład purpurowy, lazurowy i zielony.

Ciągle bardzo popularnym elementem ozdobnym na imprezach weselnych jest klimatyczne światło LED. Jest ono proste w instalacji, wygląda elegancko a przede wszystkim tworzy nadzwyczajne wrażenie. A ponadto oświetlenie może ukryć pewne mankamenty pomieszczenia, jeżeli takowe są. Jednak niektóre pary zamiast światła ledowego, stawiają latarenki lub wyłącznie świeczki.

Gdzie umieszcza się dekoracje ślubne?

Zasadniczo to możemy wszystko przyozdobić, ponieważ ozdoby nie muszą być ani nieciekawe, ani pospolite, opcje są w zasadzie bez ograniczeń: od dekoracji z żywych roślin (na przykład kompozycje na stoliki), przez właściwe światło sali. Natomiast gdy idzie o podstawowe oraz przeważnie upiększane rzeczy na przyjęciach weselnych, to oczywiście są to stoliki oraz miejsca do siedzenia. Na stoły zazwyczaj umieszcza się bukiety w ciekawych wazonach, bileciki z nazwiskami gości weselnych, niewielkie upominki. Na miejsca siedzące narzuca się efektowne pokrowce, przybiera je się oprócz tego kokardami i gałązkami. Na oddzielną wzmiankę zasługuje również stolik małżonków, który zazwyczaj wyróżnia się bardziej finezyjnymi dekoracjami.

Jeżeli chodzi o inspiracje na dekoracje ślubne, coraz częściej motywy ozdobne przyjęcia weselnego współgrają z aktualną porą roku. Przykładowo latem na stołach dominują słoneczniki, zamiast tradycyjnych róż. Dekoracje ślubne możemy również zaprojektować w taki sposób, aby odzwierciedlały one charaktery pary młodej bądź ich zainteresowania. Tak jest między innymi w przypadku ślubów, gdzie małżonkowie są z odmiennych kultur i zależy im na zestawieniu ich zwyczajów.

Czy dekoracje ślubne trzeba robić samodzielne?

Tylko z drugiej strony można zadać pytanie, czy mając w głowie tyle rzeczy związanych z planowaniem wesela znajdzie się również czas na wyszukiwanie właściwych dekoracji ślubnych? Małżeństwa które ceremonie mają za sobą, potwierdzą że własnoręczny dobór ozdób ślubnych był nie tylko pracochłonny, ale też stresujący. Lecz co było dla nich najgorsze, to fakt, że efekt końcowy ich samodzielnego ozdabiania niezwykle odstawał od koncepcji, którą na początku mieli w głowie.

Obecnie wybór dekoracji oraz możliwości ich użycia jest niemal nieograniczony. Niestety, dla tych par które na co dzień nie zajmują się tym tematem, wybór spośród tylu możliwości, potrafi skutecznie zrazić. A nie zapominajmy, że przecież dekoracje dotyczą nie tylko wnętrz. To także na przykład ozdoby na limuzynę czy zdobienie drzwi prowadzących na salę.

Jednak nie znaczy to, że jeśli narzeczeni nie mają czasu, to muszą rezygnować z atrakcyjnych dekoracji ślubnych. Para nie musi także zgadzać się na dekoracje ślubne, które są „w pakiecie” zamówionej restauracji czy innego lokalu. Nie łudźmy się – takie dekoracje są przeciętne i przeważnie nie pasują przykładowo do charakteru wesela, tła muzycznego itp.. Notabene najczęściej parom zależy właśnie na tym, żeby dekoracje ślubne odzwierciedlały specyfikę ich związku, a nie były powieleniem każdego poprzedniego przyjęcia.

Na szczęście organizację ślubu i wesela można powierzyć fachowej firmie, która wyczaruje wyśniony klimat w tak istotnym dniu. A jeśli nie będziecie pewni swoich pomysłów, ekspert pomoże wam dokonać wyboru, wskaże różne propozycje, zainspiruje, a najważniejsze – odciąży was z obowiązków, które mogłyby być stresujące i długotrwałe.

Czy warto korzystać z usług agencji ślubnej?

Zlecanie firmie dekoracji kościoła, urzędu lub auli weselnej ma jeszcze inne korzyści. Jedną z nich jest fakt, że nie trzeba nabywać dekoracji na własność. Firmy zajmujące się dekorowaniem ceremonii weselnych dysponują własnymi dekoracjami. Dzięki temu odpada problem związany z wydatkami na ozdoby, które przepięknie wygląda na ślubie czy weselu, ale późniejsze ich rozbieranie i szukanie miejsca, gdzie można je złożyć, jest dość kłopotliwe. Ponadto znaczna część z elementów dekoracyjnych jest niepraktyczna do zastosowania we własnym mieszkaniu.

Organizacja ślubu przez agencję

W pierwszej kolejności taka firma przedyskutuje z tobą twoją wizję, uwzględni twoje plany oraz możliwości, skonsultuje z tobą temat przewodni dekoracji ślubnych, w tym także barwy i połączenie kilku z nich a potem wykona projekt dekoracji wesela.

Takie podejście ma sporo zalet. Prócz tego, że nie trzeba się zadręczać się, tym, czy wszystko zostało zorganizowane oraz czy ozdoby będą dopasowane do siebie to jeszcze zaoszczędzicie bardzo dużo czasu i nerwów. Jeśli poszukujecie wsparcia przy dekoracjach ślubnych, to na pewno warto zapoznać się z możliwościami, które oferuje konsultantka ślubna. Aby uzyskać więcej wiadomości o organizacji oraz dekoracji na weselu, kliknij w poniższy link: dekoracje ślubne Toruń.

Strona używa cookies
Ok