W jaki sposób wybrać gabinet kosmetyczny?
18 grudnia, 2020
Podpis Elektroniczny Toruń
29 stycznia, 2021

Ozonowanie – Niezawodna metoda odkażania ozonem

 

Przetestowana dezynfekcja, która absolutnie likwiduje grzyby, bakterie, wirusy oraz alergeny jest teraz mocno pożądana. Ozonowanie to nowoczesna technika, która stwarza higieniczne otoczenie, a zarazem jest absolutnie ekologiczna i bezpieczna, również w przypadku alergików. Decydując się na dezynfekcję ozonem ochraniamy siebie i swoich osób bliskich, w tym osoby, z którymi posiadamy ciągłą styczność (np. w pracy), ze względu na to, że ta technika dezynfekcji usuwa grzyby, bakterie, alergeny oraz wirusy. Oprócz tego nie zagraża zdrowiu ani jeśli chodzi o ludzi, ani w przypadku pupili. Kolejną zaletą oczyszczania ozonem jest możliwość szybkiego eliminowania niechcianych zapachów np. z nikotyny oraz odzwierzęcych i może zostać użyte w budynkach i w samochodach.

Czym jest ozon i dzięki czemu jest taki dobry?

Z jakiego powodu sterylizacja wnętrza właśnie stosując ozon? Skuteczność ozonu wynika z jego budowy. Jest to połączenie trzech atomów tlenowych. Bardzo szybko od momentu wytworzenia ulega rozkładowi, a podczas tego procesu, tlen oddziałuje z otoczeniem. Rozkładające się cząsteczki ozonu wnikają w głąb, za sprawą czego całkowicie zabijają grzyby, alergeny, wirusy, bakterie i walczą z roztoczami. Ponadto ze względu na to, że ozon to gaz, dociera do miejsc, gdzie niełatwo dotrzeć poprzez inne sposoby oczyszczania. Jeszcze jedną zaletą oczyszczania ozonem zaliczamy to, że ze względu na łatwy rozkład cząsteczek, prędko po odkażaniu ozonem można korzystać z wyczyszczonego i sterylnego wnętrza. Wystarczy przewietrzyć wnętrze. Skutkiem procesu ozonowania jest pełne odkażenie i zlikwidowanie nieprzyjemnych zapachów. Ozonowanie realizuje wskazane kryteria sanepidu, a za sprawą swojej efektywności jest szczególnie polecaną metodą odkażania.

Czy warto dezynfekować ozonem?

Najszczególniejsze zalety odkażania ozonem pochodzą przede wszystkim z właściwości ozonu. Poprzez bezpieczne ozonowanie tworzymy środowisko wolne od grzybów, wirusów, bakterii, alergenów i roztoczy. To niezwykle istotne na przykład dla alergików. Regularna dezynfekcja nie tylko gwarantuje bezpieczeństwo, zapewnia też wysoki jakość życia, czyste powietrze bez brzydkich zapachów. Oprócz tego dużą zaletą dezynfekcji ozonem można wskazać to, że nie zawiera żadnych chemikaliów, dlatego jest absolutnie naturalna.

Kiedy warto przeprowadzić dezynfekcję ozonem?

Odkażanie ozonem warto przeprowadzać we wszystkich budynkach, gdzie zwykle znajdują się ludzie. Będą to więc na przykład budowle usługowe, mieszkalne, biurowe, a do tego wnętrza pojazdów. Zazwyczaj z odkażania ozonem z wyłączeniem domów, korzystają takie placówki, jak szpitale, hotele i pensjonaty, gabinety kosmetyczne i fryzjerskie, ośrodki kultury, przedszkola i szkoły lub lokale gastronomiczne. Ten typ odkażania można też zastosować do odkażania klimatyzacji, obiektów sportowych, czy budynków produkcyjnych. Dzięki dezynfekcji ozonem eliminowane są szkodliwe dla zdrowia ludzi i zwierząt grzyby, bakterie albo wirusy i alergeny, ze względu na to żeby zagwarantować niezbędny poziom bezpieczeństwa powinno się od czasu do czasu przeprowadzać ten typ odkażania. Dzięki gazowej postaci ozonu, przechodzi on przez takie materiały jak materace, tapicerki, wykładziny, dywany albo zasłony, dzięki czemu w prosty sposób możemy przeprowadzić kompleksowe oczyszczanie we wnętrzach, gdzie znajdujemy się najczęściej.

W jaki sposób bezpiecznie wykonać dezynfekcję ozonem?

Choć sama technika dezynfekcji ozonem nie jest niezbezpieczona dla ludzi, powinno się dobrze się przygotować. Ozon mocno utlenia, z tego powodu w momencie przeprowadzania sterylizacji tą techniką należy być ostrożnym, żeby nie podrażnić oczu oraz układu oddechowego. Przed przystąpieniem do dezynfekcji ozonem należy po pierwsze wynieść z wnętrza wszelkie rośliny i zwierzęta, żeby nie narażać ich na oddziaływanie ozonu. Oprócz tego najlepiej wynieść obrazy malarskie, żeby nie utlenić farb, które mogłyby koloru. Większość ozonowania wykonują specjalne sprzęty, co sprawia, że potrzebna jest też sama zdolność obsługi maszyn. Zdalna kontrola wobec sprzętu umożliwia również osobie kontrolującej wyjście z wnętrza w trakcie oczyszczania ozonem. Elementem, o którym nie wolno zapomnieć jest zabezpieczenie wnętrza, żeby ozon w czasie pracy maszyny nie uciekał się poza dezynfekowane pomieszczenie.

Tak samo w przypadku ozonowaniu auta. Na początek należy usunąć śmieci, gumowe chodniki i niepotrzebne przedmioty. Sprzęt ozonujący powinien być na siedzeniu. Należy pamiętać o wyłączeniu agregatu klimatyzacji i włączeniu obiegu wewnętrznego w nadmuchu samochodowego wentylatora. W ciągu dezynfekcji ozonem auta należy zamknąć drzwi i okna, żeby cząsteczki ozonu miały szansę wnikać m.in. w głąb tapicerki. Trzeba także pamiętać, żeby nie ozonować w bardzo gorący dzień, zwłaszcza przy silnym nasłonecznieniu.

Strona używa cookies
Ok