Instalacje biogazowe biogazownie pochodnie do spalania biogazu odgazowanie składowiska odpadów
System pozyskiwania czystej energii
24 listopada, 2016
Biogazownie pochodnie do spalania biogazu instalacje na biogaz
Budowa instalacji biogazowej
27 listopada, 2016

Parking lotniskowy

Parking lotniskowy parking przy lotnisku w Gdańsku parking Bastion przy lotnisku w Gdańsku

Jak się przygotować do podróży samolotem?

Tak naprawdę ważne są trzy etapy: zamówienie parkingu przy lotnisku, przygotowanie bagażu podług dokładnych wytycznych i odprawa. Postój powinien znajdować się niedaleko lotniska, abyśmy nie musieli przebywać jeszcze dodatkowej drogi z bagażami (czasami nadzwyczaj uciążliwymi). Powinniśmy uprzednio przejrzeć niewygórowane oferty w Internecie i wyselekcjonować parking z najodpowiedniejszym dojazdem oraz najszybszym dotarciem na lotnisko. Dużo przedsiębiorstw zamieszcza na swoich stronach Galerie fotografii i filmiki, z których mamy możliwość łatwo wywnioskować, gdzie naprawdę znajduje się parking. Najlepiej ujrzeć najbliższe otoczenie, zapoznać się z mapami dojazdu oraz cenami. Jeśli chodzi o bagaż, wtedy należy zapoznać się z precyzyjnymi instrukcjami dla podróżnych udostępnionymi przez Urząd Lotnictwa Cywilnego. Po pierwsze z ewidencją obiektów zabronionych do transportu w bagażu kabinowym, zawężoną infografiką omawiającą wnoszenie płynów, aerozoli oraz żelów na pokład samolotu. Przed odprawą trzeba:

  • przeanalizować warunki przewozu, inaczej część umowy między podróżnym i przewoźnikiem
  • zweryfikować, czy posiadamy wszystkie dokumenty niezbędne do odprawy
  • zobaczyć, czy nasz bagaż (podręczny, rejestrowany, niestandardowy) spełnia warunki co do wielkości nałożonych przez przewoźnika
  • odnotować telefon kontaktowy linii lotniczej (bądź do centrali), który będzie użyteczny w przypadku ewentualnych pytań

Warto pamiętać, że po przybyciu na lotnisko czekają nas dwa ważne kroki: odprawa biletowo – bagażowa i kontrola bezpieczeństwa. Zatem sugeruje się, aby przybyć na lotnisko dużo przed momentem odlotu. Zatem zarezerwowanie parkingu lotniskowego z dowozem na lotnisko oraz odbiorem po przylocie jest niezmiernie wygodnym oraz pewnym rozwiązaniem. Dzięki niemu można wygospodarować rzeczywiście dużo cennego czasu. Odprawa biletowo – bagażowa zaczyna się w czasie określonym przez przewoźnika i jest oznaczona logo przewoźnika, nazwą portu finalnego, numerem rejsu i godziną odlotu. Tylko po uzyskaniu karty pokładowej oraz oddaniu ładunku pozostaje skierować się do kontroli bezpieczeństwa. Później mamy możliwość cierpliwie czekać, aż samolot będzie całkowicie przygotowany do przelotu, natomiast asystenci obsługi pasażerskiej wezwą nas na pokład.

Warianty ładunków oraz związane z nimi zastrzeżenia

Pierwszym rodzajem jest ładunek ewidencjonowany, który jest przemieszczany zupełnie pod opieką przewoźnika. Podstawą ewidencji jest przekazanie przywieszki bagażowej, a zastrzeżenia dotyczą zwykle jego masy (egzekwowane są dodatkowe opłaty za połowę bądź całość bagażu oraz za tzw. „nadbagaż”). Bagaż podręczny nie jest notowany i przez pełny czas trwania lotu pozostaje pod ochroną podróżnego. Zastrzeżenia w wymienionym przypadku dotyczą wagi oraz gabarytów. Jeśli nasz bagaż się w nich niestety nie mieści, zostanie przetransportowany jak ładunek notowany. Z kolei ładunek niestandardowy dotyczy oryginalnych przedmiotów, m in. sprzętu wędkarskiego. Rewelacyjnym planem jest niewątpliwie zmierzenie naszego ładunku (jeżeli nie zaopatrzyliśmy się w profesjonalne torby czy walizki zrobione zgodnie z regułami udzielonymi przez ULC). Mamy możliwość to wykonać w mieszkaniu bądź na parkingu lotniskowym, na który wypada dotrzeć dużo wcześniej.

Materiały zabronione do transportu w bagażu kabinowym i rejestrowanym

W ekwipunku podręcznym w żadnym przypadku nie możemy mieć broni palnej (oraz wszelkiej pozostałej broni), rekwizytów o ostrych rantach albo granicach, tępych instrumentów, wyrobów wybuchowych, substancji łatwopalnych, chemicznych, trujących, płynów i wyrobów o identycznej gęstości. W bagażu ewidencjonowanym w ogóle nie wolno przenosić żadnych środków wybuchowych, substancji łatwopalnych, chemicznych i toksycznych.

Do broni palnej należą, np. broń bojowa i sportowa (pistolety maszynowe, repliki i imitacje broni palnej, paralizatory elektryczne, czy urządzenia do uboju zwierząt). Nie wolno nam pod żadnym pozorem przewozić siekier, brzytw, tasaków rzeźniczych, szabel, szpad i lasek z ukrytą szpadą czy rzutek z ostrymi krawędziami (należących do grupy przedmiotów o ostrych granicach albo końcach). Do instrumentów tępych należą kije do krykieta, kije bilardowe, wiosła do kajaków, czółen i innego sprzętu pływającego, itp. Niebezpieczeństwem dla zdrowia podróżnych i obsługi są także zapalniki, gaz i pojemniki na gaz, wszelkiego rodzaju miny, urządzenia dymotwórcze, oraz łatwopalne ciekłe paliwo (zatem grupa: wyroby wybuchowe oraz substancje łatwopalne). Oprócz tego na pokładzie samolotu nie mogą znaleźć się płynne baterie elektryczne, substancje korozyjne, trucizny, izotopy lecznicze, materiały biologicznie niebezpieczne, a także żele, pasty, emulsje (przykładowo napoje, żele do włosów, czy inne produkty o zbliżonej konsystencji.

Bagaż notowany w ogóle nie może zawierać głównie dwóch ostatnich rodzajów przedmiotów, a mianowicie artykułów wybuchowych oraz substancji toksycznych i chemicznych.

Jeśli jesteś zainteresowany ofertą parkingu w pobliżu lotniska w Trójmieście, kliknij w ten odnośnik – parking przy lotnisku w Gdańsku

Strona używa cookies
Ok