Dobra pizza Toruń - Pizzeria Toruń - Prawdziwa włoska pizza
Pizza – przysmak całego świata
16 lutego, 2017
Strony www Toruń - Projektowanie stron Toruń - Tworzenie stron www - Strony CMS - Responsywne strony www
Projektowanie stron – rozwiązania na każdą kieszeń
17 lutego, 2017

Co to jest pozycjonowanie stron? Czy jest to bezpieczne rozwiązanie na wypromowanie mojej strony www? Jakie efekty daje pozycjonowanie stron? Ile kosztuje pozycjonowanie stron? To najczęściej występujące pytania zadawane przez Klientów agencją interaktywnym zanim zainwestują w tego rodzaju usługę.

Skuteczność pozycjonowania zależy od kilku czynników, oraz stosowanych metod. Agencje SEO popisują się niezwykłą fantazją w opowiadaniu o tym jak szybko są w stanie wypozycjonować stronę i znajomości „tajnego algorytmu Google”. Niestety przeważnie te firmy, oferujące niedrogie i ekspresowe pozycjonowanie, w rezultacie prowadzą do zablokowania stron swoich Klientów przez Google. Stosują one spamowanie, które w zazwyczaj przynosi więcej szkód niż pożytku. Pozycjonowanie nielegalnymi technikami nie jest zatem wskazane, a praca nad podniesieniem takiej witryny do wcześniejszej pozycji zajmuje często cały rok.

W poniższym artykule po kolei opiszemy Wam na czym polega skuteczne i bezpieczne pozycjonowanie stron www. Warto zaznajomić się z tym poradnikiem, żeby zawsze być pewnym, że nie daliśmy się nabrać oszustom, których w branży internetowej jest wielu.

Jakie korzyści przynosi pozycjonowanie stron?

Z całą pewnością możemy stwierdzić, że żyjemy w dobie Internetu. Przedsiębiorstwa, których strony internetowe są chętnie odwiedzane, zyskują jeszcze więcej w świecie rzeczywistym. Popularność tych witryn nie jest wyłącznie kwestią przypadku, ale precyzyjnie przemyślanej techniki marketingowej. Techniki takie jak pozycjonowanie stron, czy rejestracja profilu na Facebooku, czy Instagramie podwyższa możliwości firm na zdobycie wielu potencjalnych Klientów. Dlaczego pozycjonowanie stron okazuje się być najskuteczniejsze? Powód jest bardzo błahy – ilość osób korzystających z wyszukiwarek, którzy w każdej chwili mogą zostać Klientami Twojej firmy.

Z pewnością nie raz szukałeś produktów w sieci. Pewnie korzystałeś z wyszukiwarki Google. Po wpisaniu danej frazy, np. Salon fryzjerski Toruń, pokazała się Tobie lista wyników. Idąc tokiem myślenia im wyższym tym lepszy, wybierałeś strony firm, które uplasowały się w pierwszej 10. Tak robi 90% użytkowników wyszukiwarki Google. Normalne jest, że wszyscy zwracają uwagę na pierwszą stronę listy wyników wyszukiwania, rzadko kiedy przechodząc na dalsze strony. Możemy śmiało napisać,że podstawowym plusem pozycjonowania, jest możliwość zainteresowania swoją stroną szerszego kręgu odbiorców.

Pozycjonowanie stron krok po kroku

Pozycjonowanie strony ma wpływ na wzrost jej wartości w bezpłatnych wynikach wyszukiwania Google. Witryny katalogowane są w tym rankingu w odpowiedniej kolejności, odpowiadającej ich trafności z wpisywanym słowem kluczowym. Układanie tych wyników zajmują się autoboty Google, których praca opiera się na wysoce złożonym algorytmie, unowocześnianym co jakiś czas. Pozycjonowanie jest zatem dość skomplikowaną procedurą, najczęściej poznawaną metodą prób i błędów, gdyż żadna agencja interaktywna na świecie nie ma dostępu do tajnego algorytmu. Realizując określone procedury na stronie i patrząc na zmiany jej pozycji, jesteśmy w stanie jedynie domniemać jakie są czynniki wpływające na skuteczne pozycjonowanie. Według nas są to między innymi:

  • optymalizacja strony – maksymalizacja wydajności i dopracowanie kodu strony sprawią, że określona witryna będzie bardziej czytelna dla botów wyszukiwarki. Ogromne znaczenie ma również ilość słów kluczowych w tekstach na stronie.
  • liczba wyświetleń strony – dbałość o odpowiednią liczbę pochodzących z wartościowych stron linków zewnętrznych, jak i wewnętrznych spowoduje, że tak samo jak zainteresowani usługami Klienci, boty Google też z łatwością zauważą konkretną stronę. Aby zwiększyć bazę linków zewnętrznych możesz postawić własne zaplecze SEO.
  • częste aktualizacje – profesjonalna i interesująca treść to jedno, a częste aktualizacje strony to drugie. Atrakcyjne dla Google strony to takie, na których wciąż jest jakiś ruch. Dzięki aktualizacjom zadbasz także o swoich czytelników.
  • responsywność – to dziś najważniejsza sprawa, dlatego że co raz więcej użytkowników korzysta z urządzeń mobilnych. Strony responsywne dostosowują się do wielkości konkretnego ekranu i ładują się dość szybko, co jest kolejnym plusem dla robotów Google.

Zostały tu wymienione tak naprawdę nieliczne przykłady czynników które oddziałują na pozycję strony w organicznych wynikach wyszukiwania. Spora liczba agencji zajmujących się pozycjonowaniem rozpoczyna pracę z Klientem od omówienia fraz kluczowych. Najlepsi fachowcy pomogą Ci znaleźć takie słowa, dla których skuteczne podwyższanie pozycji strony będzie kwestią czasu. Niektóre firmy zaoferują Ci zbudowanie własnego zaplecza SEO, lub użycie ich zasobów. Nie obawiaj się tego pomysłu. Jest to sygnał, że agencje te troszczą się o Klienta, a nie naciągają go na nie korzystny spam, który jak Wam opisaliśmy, może was wiele kosztować. Co do ceny, standardowe pakiety pozycjonowania to koszt zaczynający się od 100 złotych miesięcznie. Czy jest to duży wydatek? Nie, jeżeli pomyślisz ilu stałych Klientów możesz zyskać tylko przez to, że Twoja strona znajdzie się na wyższej pozycji niż strony konkurencji. Warto zwrócić uwagę na jeszcze jedną rzecz – rezultaty pozycjonowania widoczne są po dłuższym czasie. Jeżeli ktoś zaoferował Tobie znacznie krótszy czas realizacji, może być to sygnał, że korzysta z nielegalnych metod.

Chcesz skorzystać z bezpiecznego pozycjonowania – kliknij na naszą stronę i zacznij współpracę z nami: pozycjonowanie stron

Strona używa cookies
Ok