Biogazownie pochodnie do spalania biogazu instalacje na biogaz
Budowa instalacji biogazowej
27 listopada, 2016
dekoracje weselne Toruń
Jak organizować ślub i udekorować salę weselną?
2 grudnia, 2016

Scenografia dźwiękowa wesela polsko-angielskiego

Dj na wesele polsko-angielskie Wodzirej na wesele wielokulturowe Dj na wesele mieszane

Jeżeli oboje pochodzicie z różnych państw i jesteście odmiennego wyznania…

Wesela mieszane to duże wyzwanie. Po pierwsze należy sprawić, aby najbliższe osoby Młodej Pary przybyły na czas, po drugie – podczas uroczystości powinny się nawzajem rozumieć, a mianowicie potrzebne są osoby, które znają obydwa języki, po trzecie – repertuar instrumentalny musi być skutecznym kompromisem, co znaczy, iż powinniśmy go dobrać do gustu Panny Młodej oraz Pana Młodego. Na takim weselu dobrze sprawdzi się dj – wodzirej, który sporządzi scenerię dźwiękową w oparciu o życzenia Młodej Pary. W naszym kraju regularnie zatrudnia się dj’a na wesela polsko-angielskie, polsko-austriackie, polsko-hiszpańskie, polsko-ukraińskie, polsko-amerykańskie lub polsko-wenezuelskie. W czasie ich przygotowywania występuje mnóstwo kłopotów, którymi w ogóle nie muszą martwić się osoby mające swoje korzenie w tym samym kraju. W przypadku wesela małżonków „mieszanych” należy postawić na „odrobinę tradycji” polskiej oraz egzotycznej. Dotyczy to wszelkich obrzędów, potraw, muzyki i pozostałych zabaw. Kluczowym kłopotem może być język, dlatego powinniśmy na tę okoliczność zaangażować translatora, jeżeli Państwo Młodzi, rodzina czy koledzy nie mogą tego uczynić. Na bieżąco będzie tłumaczył wystąpienia i komentował wszystkie rytuały.
Jak zatem zjednoczyć dwie kultury, przeróżne doświadczenia oraz sprawić, żeby przybyli nie byli znudzeni?

Oczywiście korzystając z pomocy dobrego dj’a – wodzireja

Odpowiedni dj na wesela mieszane wie przy użyciu jakich metod scementować w czasie przyjęcia dwie przeróżne kultury. Każda familia będzie prawdopodobnie całkiem inaczej przygotowana do niniejszej uroczystości, dlatego wszelakie kontrasty powinien on właściwie wykorzystać. Nie ma znaczenia to, na którego dj’a się zdecydujemy. Powinniśmy jednakże zwrócić uwagę na kilka spraw:

  • jego kwalifikacje w urządzaniu tego rodzaju uroczystości (przeanalizujmy w jakiej liczbie faktycznie działał)
  • predyspozycje wokalne, muzyczne bądź wodzirejskie (należałoby spojrzeć na filmy z prywatek, które uprzednio zostały przez niego zrealizowane)
  • zdolność budzenia pozytywnych emocji u gości uczęszczających w identycznych ceremoniach (m in. na filmach widać, iż zaproszone osoby na rozmaitych zabawach świetnie się bawią)
  • łatwość w dogadaniu się co do szczegółów
  • napisanie umowy z wszelakimi detalami (koszt usługi, koszt przeciągnięcia czasu występowania, repertuar, warianty rozrywek itp.)
  • drobiazgi – zatem jakiekolwiek kwestie, które będą ważne w owym dniu, a jakie tymczasowo „trzymają się na uboczu” (profesjonalizm dj’a, m in. kultura osobista, należyty strój, punktualność)
  • naszkicowanie „Planu B”, zatem drugiego planu, który w przypadku nierealności wdrożenia podstawowego „wejdzie w” jego miejsce

Sen z oczu może spędzać jeszcze pytanie: czy gościć dj’a trunkiem w czasie świętowania? Po pierwsze raczenie czy to trunkiem, czy to fragmentem weselnego tortu nie musi budzić większych zastrzeżeń. Z przeciwnej strony – nikt nie zamierza mieć na naprawdę ważnym wydarzeniu kogoś odpowiedzialnego za grę, która przebywa „pod stołem” doszczętnie zalana… Należałoby wybrać wyjście pośrednie, czyli przeznaczyć jeden niezależny stolik dla wodzireja z klasyczną „odrobiną” dobrego trunku. W przeciwnym razie cała uroczystość może rychło się zakończyć, natomiast goście będą rozczarowani i natychmiast udadzą się do domów.

Jakie atrakcje może zasugerować dj?

Opcji jest naprawdę mnóstwo. Możemy zasugerować nasze pomysły lub zdać się całkowicie na inwencję twórczą wodzireja. Zabawy najlepiej pogrupować na zabawy powiązane z „przedbabinami”, zabawy taneczne, fanty itp. Ważne jest, ażeby zjednoczyć zabawy integracyjne (na jakich rodzina i przyjaciele posiadają szansę dyskutować ze sobą oraz się bawić), klasyczne (buciki weselne, gorące krzesła bądź świstaki), neutralne (by uniknąć monotonii na weselu). Wspaniałym pomysłem są również quizy, gdzie do zdobycia jest taniec z Panną Młodą bądź Panem Młodym. Na międzynarodowym weselu praktycznie w ogóle nie powinny pojawić się rozrywki o silnym nacechowaniu erotycznym, prostackie albo poniżające którąś ze stron. Wodzirej może zgromadzić przybyłych do odtańczenia państwowego tańca danego kraju, np. corridę, chodzonego, kankana, oberka. Zanim powstanie program atrakcji możemy porozmawiać z rodzicami, dziadkami oraz pozostałymi zaproszonymi osobami o ceremoniałach regionu, z którego pochodzą i wybrać wraz z nimi te najbardziej adekwatne. Jeżeli wynajmiemy dj’a na wesele międzynarodowe, należy z nim obowiązkowo omówić wszystkie niuanse. Powinien zjednoczyć różnorodne style muzyki, by wszyscy zaproszeni posiadał sposobność świętowania przy ulubionych melodiach.

O tym trzeba wiedzieć!O tym nie możemy zapomnieć!

W czasie brytyjskiego wesela goście samodzielnie stawiają sobie dowolną ilość alkoholu. Odstępstwem od tej reguły jest szampan, za który opłatę reguluje familia Młodej Pary. Tym szampanem wznosi się toast za współmałżonków na początku zaślubin.

Szczegółowe informacje znajdują się pod linkiem – dj na wesele międzynarodowe

Strona używa cookies
Ok