Jak działa klimatyzacja i rekuperacja – kiedy instalować ?
10 lutego, 2021
Kurs na kierowcę straży pożarnej
11 lutego, 2021

 

Czyste biuro czy innego rodzaju zakład pracy to ważny aspekt, na jaki klienci patrzą, nawiązując współpracę z firmą. Chcąc robić dobre pierwsze wrażenie na osobach, które przekroczą próg budynku, najlepiej zatroszczyć się o czystość. Biorąc pod uwagę powierzchnię dwie lub jedna osoba odpowiedzialna za sprzątanie na umowie może być zbyt mało, ze względu na to wiele firm decyduje się na skorzystanie z usług fachowej firmy sprzątającej. Przeważnie zaangażowanie specjalistów od sprzątania, jest zarówno wygodne, jak i zyskowne. Ze względu na to nic zaskakującego, że firmy sprzątające są o wiele bardziej popularne. Często zdarza się, że z tego rodzaju usług korzystają też osoby prywatne, zatrudniające do sprzątania swoich mieszkań i domów.

Firmy sprzątające, a ich usługi

Serwis firm sprzątających zawiera sporo czynności porządkowych. Podejmując się nawiązania współpracy z firmą sprzątającą, trzeba szczegółowo wskazać w umowie, jakie usługi będą wymagane, a do tego w jakich dniach i godzinach mają być przeprowadzane. Niejednokrotnie firmy sprzątające wykonują usługi już po godzinach pracy pozostałych pracowników, a czasem sprzątają praktycznie cały czas – na przykład w handlowych galeriach. Warto też ustalić częstość sprzątania. W niewielkim biurze wystarczy porządkować 1-2 razy w trakcie tygodnia, natomiast w miejscach, gdzie zwykle pojawia się wielu klientów, powinno się sprzątać codziennie.

Obok grafiku sprzątania, należy skupić się na oczekiwanych usługach. Fundamentalne oferty firm sprzątających to przede wszystkim odkurzanie, czyszczenie mebli oraz mycie i zamiatanie podłóg czy usuwanie śmieci. W usługi wlicza się także mycie kuchni (w tym np. obsługa zmywarki), łazienek czy klatek schodowych. Wiele firm sprzątających gwarantuje także pranie wykładzin czy tapicerowanych mebli. Dostępne są również okresowe usługi, np. mycie okien, witryn sklepowych, a nawet samych elewacji. Oprócz tego w czasie jesienno-zimowym można otrzymać usługę zbierania liści czy odśnieżania podjazdów, a wiosną i latem doglądanie zieleni.  Wybór usług zależy więc od wymagań danej firmy, jej rozmiaru oraz otaczającego ją terenu.

W jaki sposób znaleźć najlepszą firmę sprzątającą?

Znalezienie najlepszej firmy sprzątającej najlepiej rozpocząć od przeanalizowania oferowanych usług, żeby mieć pewność, że będzie odpowiadała konkretnym potrzebom. Co więcej trzeba sprawdzić referencje oraz umówić się na spotkanie wstępne. Kontakt umożliwi samodzielną ocenę, czy warto skorzystać z usług danej firmy sprzątającej. Większość z nich nastawionych jest na zawieranie umów usługowych, potwierdzających ustalenia pomiędzy stronami. Do firm sprzątające, jakie przekonują do współpracy na podstawie ustnego porozumienia oraz tych, o jakich ciężko odszukać więcej informacji, należy podchodzić z pewną dozą ostrożności. Porządna firma sprzątająca posiada profesjonalnych pracowników, którzy mają stały dostęp do podnoszenia kwalifikacji i rozwoju.

Ważną kwestią jest też technika pracy. Pracownicy powinni być zarządzani w taki sposób, żeby realizowanie usług zachodziło porządnie oraz na czas. Należy zwrócić uwagę też na zachowanie harmonogramu pracowników i na podpisy na listach kontrolnych, dokumentujących częstość wykonywanych usług. Żeby znaleźć dobrą firmę sprzątającą, dobrze także jakimi posługuje się środkami czyszczącymi i maszynami wykorzystywanymi do sprzątania. Jeśli klient nie planuje, że będzie osobiście dostarczał konieczny sprzęt oraz środki myjące, powinno się sprawdzić, czego używa konkretna firma . Czasami firmy polecają swoje usługi, zapewniając wykorzystanie najwyższej klasy środków sprzątających, jakich nie można dostać w zwyczajnym sklepie czy drogerii.

Z jakiego powodu warto korzystać z usług firmy sprzątającej?

Zatrudnienie firmy sprzątającej może okazać się korzystne z 2 fundamentalnych powodów. Po pierwsze to rozwiązanie jest zazwyczaj mniej kosztowne, w przeciwieństwie do zatrudnienia pracowników do sprzątania na umowę. Po drugie, w sytuacji, jeśli nie mamy osoby sprzątającej, opłacając fachową firmę, usuwamy taki przymus z pozostałych pracowników, dzięki czemu mogą skupić się na przydzielonych im zadaniach, jakie dają faktyczne przychody. Poza tym fachowe firmy sprzątają zdecydowanie sumienniej oraz uważniej, a przy tym całkowicie dyskretnie, kiedy dostosujemy czas przeprowadzania czyszczenia, żeby nie przerywał pracy pozostałych. W ten sposób powierzchnia miejsca pracy jest ciągle reprezentatywna, czysta oraz nie odstrasza potencjalnych klientów. Co więcej firma sprzątająca z reguły troszczy się o potrzeby miejsca pracy. Jeżeli kończą się konieczne elementy codziennego użytku (np. papier toaletowy), przeważnie taka informacja jest przekazywana do odpowiedzialnych osób, aby nie doszło do sytuacji, w której miałoby czegoś zabraknąć. Oczyszczone miejsce pracy wpływa też na stan zdrowia osób przebywających w pomieszczeniach i na ich skuteczność. Zatrudnienie profesjonalnej firmy sprzątającej to komfort oraz oszczędność czasu, jakiego nie trzeba skupiać na porządki, dzięki czemu łatwiej skupić się na firmie.

Sprzątanie firm Toruń

 

Strona używa cookies
Ok