Turystyczny termos – jaki najlepszy oraz jak go wybrać?
21 września, 2020
Najem lub sprzedaż mieszkania przez biuro nieruchomości
29 września, 2020

Sprzątanie biur i zakładów pracy

Czyste biuro albo innego rodzaju zakład pracy to ważny aspekt, na jaki klienci patrzą, podejmując współpracę z firmą. Mając na celu pozytywne wrażenie na osobach, które pojawią się wewnątrz budynku, warto zadbać o porządek. W zależności od powierzchni dwie lub jedna osoba sprzątająca na etacie może nie wystarczyć, z tego powodu wiele firm decyduje się na zatrudnienie profesjonalnej firmy sprzątającej. Zazwyczaj współpraca ze specjalistami w zakresie sprzątania, jest tak samo komfortowe, jak i opłacalne. Z uwagi na to nic zaskakującego, że firmy sprzątające okazują się zdecydowanie bardziej znane. Często bywa tak, że z tego typu usług korzystają również osoby prywatne, wynajmujące do sprzątania swoich domów czy mieszkań.

Co znajduje się w ofercie firm sprzątających

Usługa firm sprzątających zawiera wiele czynności porządkowych. W momencie nawiązania współdziałania z firmą sprzątającą, trzeba szczegółowo opisać w umowie, jakie usługi są wymagane, a poza tym w jakich dniach i godzinach mają być przeprowadzane. Bardzo często firmy sprzątające działają już po zakończeniu pracy innych pracowników, a nieraz sprzątają na bieżąco – na przykład w galeriach handlowych. Trzeba też umówić częstotliwość sprzątania. W ciasnym biurze wystarczy porządkować 1-2 razy w tygodniu, z kolei w miejscach, gdzie zazwyczaj pojawia się wielu klientów, powinno się sprzątać codziennie.

Obok częstotliwości sprzątania, warto pomyśleć o oczekiwanych usługach. Podstawowe usługi firm sprzątających to przede wszystkim odkurzanie, czyszczenie mebli i mycie i zamiatanie podłóg czy usuwanie śmieci. W usługach znajdzie się też mycie kuchni (w tym np. obsługa zmywarki), łazienek i klatek schodowych. Sporo firm sprzątających gwarantuje też pranie wykładzin albo mebli tapicerowanych. Oferowane są również usługi okresowe, np. mycie okien, witryn sklepowych, a do tego samych elewacji. Oprócz tego w czasie jesienno-zimowym można uzyskać usługę grabienia liści czy odśnieżania podjazdów, a latem i wiosną doglądanie zieleni.  Wybór usług uzależniony jest od potrzeb danej firmy, jej rozmiaru i pobliskiego terenu.

Jak wybrać dobrą firmę sprzątającą?

Wybór rzetelnej firmy sprzątającej warto rozpocząć od przeanalizowania proponowanych usług, by zyskać pewność, że sprosta konkretnym potrzebom. Poza tym trzeba sprawdzić referencje i umówić się na spotkanie wstępne. Kontakt umożliwi samodzielną ocenę, czy opłaca się zaufać danej firmy sprzątającej. Większość z nich nastawionych jest na zawieranie umów , utrwalających postanowienia między stronami. Do firm sprzątające, które namawiają do współdziałania na bazie porozumienia ustnego oraz tych, o których ciężko odszukać więcej informacji, powinno się podchodzić z z dozą ostrożności. Dobra firma sprzątająca posiada profesjonalnych pracowników, którzy mają stały dostęp do możliwości rozwoju i podnoszenia kwalifikacji.

Ważną kwestią jest też sposób pracy. Personel powinien być zarządzany w taki sposób, by robienie usług odbywało sprawnie i na czas. Należy zwrócić uwagę też na zachowanie harmonogramu pracowników oraz na zapisy list kontrolnych, wskazujących na częstość przeprowadzanych usług. Aby wybrać rzetelną firmę sprzątającą, dobrze również jakimi posługuje się środkami czystości oraz maszynami używanymi do sprzątania. Jeżeli klient nie będzie osobiście dostarczał konieczny sprzęt i środki myjące, powinno się sprawdzić, jakich preparatów używa konkretna firma sprzątająca . Czasami firmy polecają swoje usługi, zapewniając wykorzystanie najwyższej jakości preparatów sprzątających, których nie można kupić w zwykłym sklepie albo galerii.

Czy warto zatrudnić firmę sprzątającą?

Zatrudnienie firmy sprzątającej może okazać się korzystne z 2 bazowych powodów. Przede wszystkim to rozwiązanie okazuje się z reguły mniej kosztowne, niż zatrudnianie pracowników do sprzątania na umowę. Poza tym, w przypadku, jeśli nie mamy osoby odpowiedzialnej za sprzątanie, angażując fachową firmę, zdejmujemy taki przymus z innych pracowników, co oznacza, że mogą skoncentrować się przede wszystkim na własnych zadaniach, które generują faktyczne przychody. Oprócz tego fachowe firmy sprzątają znacznie lepiej i dokładniej, a do tego całkowicie dyskretnie, jeżeli dopasujemy czas sprzątania, by nie utrudniał pracy innych. Tą metodą wnętrze miejsca pracy jest ciągle reprezentatywna, czysta i zachęca potencjalnych klientów. Ponadto firma sprzątająca z reguły dba o potrzeby placówki. Jeśli kończą się ważne elementy codziennego użytku (np. papier toaletowy), zwykle taka wiadomość jest przekazywana do odpowiednich osób, aby nie dopuścić do sytuacji, w której miałoby czegoś zabraknąć. Oczyszczone miejsce pracy wpływa też na samopoczucie pracowników oraz na ich skuteczność. Korzystanie z usług profesjonalnej firmy sprzątającej to wygoda i oszczędność czasu, którego nie trzeba przeznaczać na porządki, dzięki czemu łatwiej skoncentrować się na firmie.

www.sprzatanie-torun.com.pl

Strona używa cookies
Ok