Agencja interaktywna - Pozycjonowanie stron - Reklama w Internecie - Kampanie reklamowe w Internecie - Reklamy Adwords
Reklama internetowa – sposób na nowych klientów
15 lutego, 2017
Agencja reklamowa - Reklama Toruń - Filmy reklamowe - Projektowanie Logo - Ulotki, wizytówki, banery reklamowe - Profesjonalne Studio graficzne Toruń
Reklama dla Twojej firmy
16 lutego, 2017

Kolejny raz sprzątanie, a Ty nie masz pojęcia jak się za to wszystko zabrać. Czasami pragniemy znaleźć sposób na ekspresowe porządki. Wróżka tutaj nie da rady. Należy po prostu wziąć się za siebie i zacząć działać. Czyste i ładnie pachnące mieszkanie to radość każdej pani domu. Czasami przyjeżdżając do znajomej patrzysz z niedowierzaniem: kiedy ona znajduje na to czas? Dwójka dzieci, liniejący psiak, praca, fitness i jeszcze ma czas na sprzątanie. Istnieją dwa rozwiązania – albo Twoja przyjaciółka nie śpi po nocach i sprząta, albo zna kilka fachowych trików na codzienne utrzymanie czystości w mieszkaniu. Takie wskazówki mogą być potrzebne każdej z nas, o ile nie skusimy się na skorzystanie z pomocy profesjonalnej firmy sprzątającej. Wszystko zależy od Ciebie. My chcemy Tobie dziś udowodnić, że sprzątanie nie musi być ciężką czynnością. Odkryj kilka fachowych porad i zostań perfekcyjną głową swojego domu.

Czysta łazienka – kilka wskazówek

Sprzątanie ubikacji to jedna z najtrudniejszych prac domowych. W zasadzie dlatego, że przez wzgląd na wilgoć dużo łatwiej gromadzą się w niej bakterie i groźne grzyby. Jeżeli chcesz, aby Twoja toaleta była zawsze schludna i ładnie pachnąca musisz zatroszczyć się o poprawną organizację mebli. Usuń wszelkie nieprzydatne rzeczy i ułóż meble tak, żeby w granicach możliwości, nie zachowywać niedostępnych zakątków. Im swobodniejsza ubikacja, tym szybciej ją umyjesz. W sumie do posprzątania łazienki potrzebujesz 3 płynów – płynu ogólnego, roztworu do czyszczenia szyb i substancji do odkażania ubikacji. Taki zestaw umożliwi Ci odpowiednie rezultaty. Zawsze używaj gumowych rękawiczek, które ocalą Twoje ręce przed negatywnym działaniem płynów żrących. Sprzątanie ubikacji rozpocznij od wyniesienia z niej wszystkich dekoracji, opakowań i ogólnie całego małego umeblowania. Najpierw zamieć podłogę, a potem spryskaj toaletę płynem. Dalej, spryskaj płynem ogólnym całe elementy – od lustra, aż po wannę i po kolei je obmyj. Nie zapomnij o bateriach przy kranie i wannie. Na końcu wyczyść poprawnie toaletę oraz podłogę. Mycie łazienki choć raz w tygodniu, zagwarantuje jej błyszczący wygląd. Wystarczy jedynie 30 minut w każdym tygodniu.

Sprzątanie kuchni – kilka wskazówek

Sprzątanie kuchni to inna bajka. Co chwilę na skutek gotowania występują w niej kolejne zanieczyszczenia. Najgorszy jest zalegający na płycie kuchenki tłuszcz, który po kilku dniach staje się niełatwy do umycia. Aby wykluczyć ten problem dobrze jest przecierać kuchenkę zaraz po przyrządzeniu potraw. Zajmie Ci to kilka sekund, a ocalisz się przed późniejszą bitwą z zaschniętym tłuszczem. Innym, w sumie największym skupiskiem bakterii jest gąbka do zmywania naczyń. Zdumiona? Na takich produktach wyposażenia kuchni, jak gąbki do mycia, czy deski do szatkowania skupia się kilkadziesiąt razy więcej bakterii aniżeli na muszli klozetowej. Rozmnażanie zarazków upraszcza zestawienie wody, temperatury i resztek pożywienia. Stąd też, po każdym zmywaniu, dobrze jest myjkę wnikliwie odsączyć i pozostawić w otwartej przestrzeni, ażeby mogła natychmiastowo się wysuszyć. Wymieniaj ją co kilka dni, a usuniesz szkodliwe wirusy w własnej kuchni. A co z kamieniem od herbaty na szklankach? Usunięcie ich jest niezwykle proste, a pomogą nam w tym naturalne składniki, takie jak ocet, czy kwasek cytrynowy. Wystarczy zapełnić szklankę sodą do pieczenia połączoną z jednym z tych dwóch komponentów. Kilka chwil zaczekać i umyć twardą ściereczką. Rezultat gwarantowany. Co więcej dobrze jest umyć w kuchni? Niezaprzeczalnie lodówkę. Przecież zostawiamy w niej żywność, którą później spożywamy. W lodówce znacząca jest organizacja miejsca. Nie przynoś zbyt dużo na jeden raz. Naładowana lodówka spowoduje, że jedzenie w szybszym tempie się zepsuje. Na najwyższej półce postaw wyroby z najdłuższą datą przydatności do spożycia, oraz gotowe ciasta. Na kolejnych półkach może znaleźć się żywność do odgrzania (np wczorajszy obiad), oraz wędliny i nabiał. Półka na samy dole jest najchłodniejsza, przez co tutaj powinno się zrobić miejsce dla świeżego mięsa, oraz już obranych owoców i warzyw. W dolnej komorze możemy ulokować surowe warzywa i owoce, a na skrzydle lodówki takie artykuły jak ketchupy, jaja i masło.

Dlaczego warto skorzystać z usług firm sprzątających

Usługi firm sprzątających kierowane są nie tylko do pań, które nie umieją czyścić mieszkania, lub nie mają na to czasu. Skorzystanie z pomocy profesjonalnej gospodyni domowej na określony okres czasu, ułatwi Ci zapoznanie się z głównymi wytycznymi sprzątania. Dalej będziesz mogła je zastosować indywidualnie. Dzisiaj agencje sprzątające zapewniają nam całościowe usługi porządkowe w przyzwoitej cenie. Zajmują się nie tylko myciem kuchni i wycieraniem brudu. Dostarczają także usługi takie jak pranie, prasowanie, bądź sprzątanie po różnych uroczystościach, co jest trudne dla wielu z nas. Cena jednorazowego sprzątania mieszkania to koszt około 100 złotych. Czasem warto więc, zastanowić się nad wynajęciem rzetelnej firmy sprzątającej?

Jak zauważacie sprzątanie bynajmniej nie jest przykrym obowiązkiem. A zaufajcie nam, w zadbanym i pachnącym domu poczujecie się o wiele lepiej W nagrodę za wykonane porządki możecie wyjść do teatru, czy pozwolić sobie ulubioną książkę, co będzie świetną motywacją na drugi raz. Nabądź także ciepłe zapachy w kompozycji spryskiwacza, lub olejku, a ekspresowo pokochacie domowe porządki.

Każda z Was ma możliwość zostać idealną gospodynią domu. Jeśli jednak nie macie wystarczającej ilości wolnego czasu, skorzystajcie z usług fachowej firmy sprzątającej. Oto strona polecanej przez nas firmy: Sprzątanie Toruń cennik

Strona używa cookies
Ok