ekrany led - telebimy diodowe
Ekrany LED
30 sierpnia, 2020
Stomatologia estetyczna -gabinet stomatologiczny klinika pięknego uśmiechu
Gabinet stomatologii estetycznej
30 sierpnia, 2020

Współcześnie gładkie ciało bez niepożądanego owłosienia jest marzeniem, które pragnie spełnić wiele osób. Z tego powodu, dostępne są różne sposoby usuwania włosów. Najbardziej pożądanymi cechami, jakimi powinna charakteryzować się depilacja porządnej jakości są trwałość, żeby włosy nie pojawiały się z powrotem zbyt szybko oraz skuteczność, żeby metoda usuwała całość, zamiast niewielkiej części owłosienia. Najnowocześniejszym i aktualnie najbardziej efektywnym sposobem jest depilacja laserowa, która daje długotrwałe efekty. Wszystko to dzięki wciąż rozwijającym się technologiom i sprzętowi wykorzystującemu najnowsze techniki.

Depilacja laserowa jest szczególnie zalecana w przypadku osób, które mają skłonności do wrastania włosków (te ciężko usuwa się innymi metodami) oraz tworzenia się częstych stanów zapalnych lub krostek. Depilację laserową zazwyczaj trzeba powtarzać, jednak seria zabiegów pozwoli pozbyć się włosów nawet na parę lat.

RODZAJE METOD DEPILACJI LASEROWEJ

Usuwanie zbędnego owłosienia jest dostępne dzięki różnym techniki. Celem ich wszystkich jest zapewnienie długiego efektu gładkiej skóry. Od innych sposobów pozbywania się włosów, laserowe metody depilacji wyróżnia to, że eliminują nie tylko strukturę włosa w jego górnej części, ale także niszczy cebulkę, co uniemożliwia ponowne odrastanie włosa.

Tradycyjna depilacja laserowa

Najbardziej znana metoda działa na zasadzie niszczenia struktury włosa za pomocą energii cieplnej, która pochodzi z lasera. Światło emitowane przez laser trafia do mieszka włosowego, w którym jest absorbowane przez mieszczącą się wewnątrz melaninę. To sprawia, że struktura włosa ulega zniszczeniu, co skutkuje jego usunięciem. Depilację tym sposobem należy ponawiać, ponieważ laser napromieniowuje wyłącznie te włosy, które aktualnie są w fazie wzrostu. Trzeba więc poczekać aż włosy, które były wcześniej w fazie uśpienia będą w fazie wzrostu. Depilacje laserową można wykonywać z przerwą kilku tygodni, czasem nawet kilku miesięcy – co jest uzależnione od depilowanego obszaru skóry.

Uzyskanie długotrwałych efektów wymaga przeprowadzenia 3-6 zabiegów, jednak rezultat jest wart kilku wizyt w gabinecie kosmetologicznym, ponieważ utrzymuje się zazwyczaj przez parę lat. Oznacza to absolutną trwałość i skuteczność zabiegu. Dostępne są także zabiegi utrwalające, które wykonuje się raz w ciągu roku. Ponadto ta metoda daje komfort i poczucie pewności, a także zwalnia od potrzeby nieustannego (nawet codziennego) pozbywania się włosków np. tak jak w przypadku maszynki do golenia. Niestety może nie zadziałać w przypadku siwych albo jasnych włosów.

Elektroliza

Elektrolizę przeprowadza się dzięki specjalnej maszynie, która poprzez cienką igłę emituje niewielkie natężenie stałego prądu i tym sposobem uszkadza mieszek włosa. Igła musi być jednak wbita w każdy mieszek włosowy, ponieważ ta metoda uszkadza włosy pojedynczo. Przeciętnie włos jest uszkadzany przez 30 sekund. Z tego powodu elektroliza jest długotrwałym zabiegiem. Zwykle zależy to od miejsca i ilości włosków, które mają zostać poddane zabiegowi. Ta technika depilacji może wywoływać niewielkie uszkodzenia skóry, ale one powinny zniknąć po kilku dniach.

Elektroliza jest uznawana za jedną z najlepszych metod depilacji i najbardziej skutecznych pośród innych technik. Dzięki niej, za niewielkim poświęceniem, można usunąć niepotrzebne owłosienie z pach, twarzy oraz innych części ciała. Tak jak w przypadku najbardziej znanej depilacji laserowej, niekiedy zabieg elektrolizy należy powtórzyć w gabinecie kosmetycznym, z uwagi na różne tempo wzrastania włosów. Ponadto dobrze działa na ciemnych i na jasnych włosach, ponieważ zabieg nie jest zależny od stężenia melaniny w strukturze włosa, a daje zadowalające efekty.

Termoliza

Termoliza przypomina elektrolizę, w porównaniu sposobu działania, ale różni się pod paroma względami. Przede wszystkim urządzenie, za pomocą którego termoliza jest wykonywana emituje prąd zmienny o niskim natężeniu, ale o wysokiej częstotliwości. To daje efekt termo – koagulacyjny, który uszkadza strukturę włosa do samej cebulki. Ponadto igła pozostaje w mieszku włosowym na około 1-2 sekundy, dzięki czemu znacznie skraca się czas trwania zabiegu. To sprawia, że termoliza o wiele bardziej nadaje się do usuwania włosów ze sporych obszarów (np. z nóg) w porównaniu do elektrolizy.

Ta metoda depilacji także może powodować drobne uszkodzenia skóry – zaczerwienienia lub strupy, które zwykle znikają po kilku dniach od zabiegu. Termoliza usuwa jasne i ciemne owłosienie, a jej skuteczność jest zbliżona do elektrolizy. Po wykonaniu kilku zabiegów, które usuną wszystkie włosy, zniszczone cebulki włosów uniemożliwiają ponowny wzrost włosa, co sprawia, że ta metoda jest niezwykle trwała.

Blend

Blend jest połączeniem termolizy i elektrolizy, ponieważ wykorzystuje na równi słabe natężenie stałego prądu oraz połączenie zmiennego prądu i wysokiej częstotliwości. To daje tej technice wyższość nad pozostałymi i ze względu na to jest najskuteczniejszą metodą depilacji. W ten sposób uszkodzone cebulki włosów, nie regenerują się, co oznacza, że włosy nie rosną ponownie. Blend jest zabiegiem długotrwałym, dlatego wykorzystuje się go w obrębie mniejszych powierzchni ciała i tak jak inne zabiegi należy go powtarzać, ponieważ włosy da się usunąć tylko w czasie wzrostu.

depilacja-laserowa.bydgoszcz.pl

Strona używa cookies
Ok