Etykieciarki Aplikatory etykiet Etykietowanie produktów
Etykieciarki przemysłowe – rodzaje, technologie, korzyści
22 marca, 2017
Pojazdy uprzywilejowane kursy Kursy dla kierowców
Pojazdy uprzywilejowanie – zdobywanie uprawnień, wymagania, rodzaje kursów
25 marca, 2017

Depilacja laserowa i depilacja woskiem

Depilacja depilacja za pomocą wosku depilacja w toruniu depilacja rabaty

Co się bardziej opłaca – depilacja trwała za pomocą lasera czy depilacja za pomocą wosku? Jak wyglądały obie techniki w walce?

Zabieg depilacji za pomocą wosku jest popularnie znany, włosy powinniśmy „wyhodować” do długości od 0,5-1 mm, a to trwa najczęściej dwa lub trzy dni. Niekiedy u niektórych Kobiet nie trzeba aż tyle czekać, i włosy pojawiają się natychmiast po 24 godzinach. Metoda jest niezmiernie wygodna, mimo tego że przeciwwskazaniem może być na przykład posiadanie zbyt delikatnych naczynek krwionośnych, których nie można podrażniać podgrzanym woskiem. Potrafią tworzyć się wówczas rozognione, duże plamy oraz dalej kolejne „pajączki”. Kosmetolog osadza ocieplony wosk na wybrane partie ciała, zaś następnie przykleja uprzednio przygotowane plastry lub długie kawałki materiału. Błyskawicznym ruchem dłoni zrywa je wraz z włoskami. Taka taktyka jest dla niektórych Pań szczególnie nieprzyjemna. Bolesność jest uzależniona najzwyczajniej w świecie od zakresu bólu, który jest inny u każdego spośród nas. Skóra po terapii za pomocą plastrów jest zaczerwieniona wyłącznie niewiele, jednakże sugeruje się przez nie mniej niż 4-5 dni dni nie korzystać z bardzo ciepłych kąpieli oraz peelingów w partiach, w jakich stosowano epilację.
Trzeba zapewne zobrazować zabieg trwałego usuwania owłosienia laserem diodowym. Do depilacji, a precyzyjnie epilacji – wystarczy przygotować się 24 godziny wcześniej. Trzeba starannie ogolić nogi tradycyjną jednorazową maszynką do golenia. Ogólnie rzecz ujmując nie musimy zapuszczać włosów przez dłuższy czas, a to jest dużym udogodnieniem podczas depilacji. Sam zabieg następuje w przeciągu 20 minut, jednak zanim to nastąpi trzeba wypełnić ankietę informacyjną albo omówić ważne kwestie z kosmetologiem. Przeciwwskazaniem do epilacji za pomocą lasera jest między innymi przyjmowanie antybiotyków z rodzaju Izotretinoina, która silnie podrażnia naszą skórę. Absolutnie nie wolno też leżeć w słońcu na plaży na 14 dni przed oraz po wizycie. Szczególnie istotne jest też to, by mówiąc w skrócie nie stosować peelingów tych obszarów ciała, jakie mają zostać poddane depilacji za pomocą lasera na jeden tydzień przed i po wizycie. Ogólnie rzecz ujmując nie można ponadto eksponować ciała na promienie słoneczne w trakcie następnych sesji, dlatego jesień oraz zima są doskonałym okresem. Paniom w ciąży trwałą depilację się także odradza. Kosmetolog z wykorzystaniem białego ołówka zaznacza na skórze wszelkie przebarwienia, pieprzyki i znamiona, ponieważ laser ocenia intensywniej zabarwione obszary skóry.
Dlatego zabieg depilacji laserowej jest wyjątkowo efektywny w przypadku kiedy chodzi o włoski grube i o intensywnym ubarwieniu – swobodnie można je usunąć. W klinikach, w których przeprowadza się wiele kuracji z obszaru medycyny estetycznej, sesje całkowitego usuwania owłosienia przy użyciu wiązki lasera na każdym kroku wykonują fachowcy. Korzystają z urządzenia LightSheerDuet, które zostało uzbrojone w dwie głowice: mniejszą do rejonów ciała, do jakich ciężko dotrzeć, między innymi stopy, okolice bikini i o większym zakresie działania, którą możemy ekspresowo depilować nogi. Laser na parę chwili „ciągnie” skórę, unicestwia macierz włosków oraz kieruje się na następny rejon skóry. Jeśli chodzi o wieloraką grubość włosa, sumę melaniny lub miarę owłosienia, nie możemy tak naprawdę obliczyć, jaki zyskamy rezultat po pojedynczej konsultacji. Statystycznie likwidowanych jest około 30% włosów.

Która metoda daje lepsze efekty?

Depilacja łydek za pomocą wosku:

Te Kobiety, które przez przypadek stykają się z usuwaniem owłosienia podgrzanym woskiem, koniecznie muszą to wiedzieć! Do wizyty musimy bezwzględnie zapuścić włoski oraz to jest zapewne najbardziej kłopotliwe. Prócz tego te Kobiety, które przenigdy nie były na takim zabiegu w salonie kosmetycznym, mogą się przygotować na to, że kuracja nie należy do najłagodniejszych – to nieprzyjemna metoda. Wszystko jednak jest uzależnione od szybkości wykonywania zabiegu oraz doświadczenia kosmetologa. Odpowiedni kosmetolog wykonujący depilację za pomocą wosku uczyni to szybko oraz bezproblemowo, nie narażając Klientki na dodatkowy ból. W pierwszej chwili przykłada proporcjonalnie nagrzany wosk, natomiast potem przykłada uprzednio przygotowane plastry i stałym ruchem wyrywa włosy. Krótko mówiąc podczas wizyty możemy wyczuć tylko zerwanie pierwszego plastra, bowiem to ono jest najczęściej najmocniejsze.
Nogi są w jednej chwili jedwabiście gładkie – to na pewno zabieg dla Pań, jakie oczekują natychmiastowego wyniku. Cała strategia trwa niecałe 20 minut, natomiast aksamitność utrzymuje się przez mniej więcej 14 dni. Włosy, które niedługo odrastają, są o wiele drobniejsze i mają jaśniejszy kolor. W dodatku nie ma żadnych efektów ubocznych.

Depilacja łydek laserem diodowym:

Przed sekwencją zabiegów trzeba wypełnić specjalną ankietę, którą następnie analizuje się z kosmetologiem. Ekspert będzie odpowiadać na wszelakie pytania także podczas depilacji. Nie należy w ogóle martwić się o ból, może wyłącznie lekko szczypać zasysana przez okazalszą głowicę skóra. Najbardziej we wrażliwych obszarach można mieć doświadczenie dyskomfortu, na przykład w okolicy kolan. W czasie wizyty powinniśmy uświadomić sobie to, że będzie odczuwalny niewielki zapach palonych cebulek włosów. Zabieg jest szybki oraz czasami komfortowy. Kosmetolog informuje Klientki, iż usunięta będzie wyłącznie część cebulek. Jest to uwarunkowane od fazy rozwoju włosa – pozostałe muszą dopiero urosnąć, żeby można było je unieszkodliwić laserem. Przez kilka dni włoski będą się kruszyć, między innymi gdy będziemy pocierać skórę po prysznicu. Nowe włoski będą delikatniejsze i będą także dużo wolniej dojrzewały. Można będzie uchwycić partie, gdzie będzie ich dużo mniej. Skóra po zabiegu może być zaróżowiona i w tym momencie trzeba próbować pantenolu. Jeden zabieg nie da zadowalających efektów, dopiero cały pakiet jest w stanie wykluczyć włoski dokładnie (i nigdy nie odrosną).
Podsumowując: w przypadku kiedy planujemy zdecydować się tylko na jeden zabieg, mamy możliwość wybrać depilację podgrzanym woskiem (ale po krótkim czasie włosy będą odrastały takie same). Natomiast jeżeli ktoś zamierza zredukować owłosienie ostatecznie, warto zainwestować w sekwencję sesji depilacji laserowej. Jeżeli chcesz wiedzieć o wiele więcej, wejdź w link z boku – Depilacja

Strona używa cookies
Ok