Adwokat Rozwody Toruń - Prawnik do rozwodu
Pranik rozwodowy
2 września, 2020
Geodeta toruń -pomiary specjalistyczne Usługi geodezyjne
Geodeta – pomiary specjalne
2 września, 2020

Maszynki oraz kosmetyki do golenia, kremy opóźniające odrastanie włosów, depilacja IPL – to zapewne najpowszechniejsze środki pozbywania się nadmiernego owłosienia. Czy są one skuteczne? Z pewnością zdają egzamin na kilka lub kilkanaście dni, jednak po owym czasie operację należy powtórzyć. I to oczywiście jest podstawowy argument odkrycia depilacji laserowej – czyli zabiegu usunięcia owłosienia już na zawsze. W zasadzie nie jest to projekt nowy, bo jakiś czas temu dużo osób umawiało się na zabiegi z użyciem Light Sheer Duet. Teraz najnowocześniejszym oraz najlepszym laserem jest Palomar Vectus, który w szybszym tempie usuwa włosy nawet z rozległych partii ciała. Badacze, którzy zbudowali, a następnie zastosowali w praktyce oba urządzenia, za drugim razem zainstalowali bardziej homogeniczną wiązkę świetlną. Takie podejście pozwoliło na pogłębienie efektywności kuracji, skrócenie czasu jego przeprowadzania i usunięcie tzw. „gorących punktów”. Depilacja laserowa jest łagodnym zabiegiem oraz możemy ją z powodzeniem wykorzystywać do okolic intymnych, skóry wyjątkowo wrażliwej albo opalonej. Mają szansę po niego sięgnąć osoby, które mają nierówny koloryt skóry, reagują bardzo źle na kosmetyki do depilacji lub mają delikatne naczynka krwionośne. Palomar Vectus to leczniczy laser diodowy, który zdobył dużo ekskluzywnych nagród. Co nie mniej znaczące, w ogóle nie powoduje zbędnych skutków ubocznych.

Przeciętnie potrzeba od 3 do 5 sesji, by całkowicie usunąć wszelkie włoski. Jeżeli wybierzemy jedną lub więcej partii, np. przedramiona oraz pośladki zarazem, wtedy kosmetyczka może to przeprowadzić podczas jednorazowej wizyty. Tak naprawdę liczba zabiegów jest uzależniona od rodzaju owłosienia oraz poziomu, na jakim znajduje się meszek. Pierwszy zabieg zwalcza włoski dobrze rozpoznawalne, najmocniejsze, które są w końcowej fazie wzrostu. Nie wszystkie po prostu dorastają równolegle, stąd też laser usuwa szacunkowo 30 % owłosienia za pierwszym razem.

Czy depilacja laserowa na 100% daje fantastyczne efekty?

Z pewnością są one o wiele efektywniejsze niż w przypadku depilacji typowymi metodami. Depilacja laserowa to trwała depilacja, a w czasie życia potrafią wystąpić tylko jednostkowe włoski (przykładowo w wyniku zaburzeń hormonalnych). Panie, jakie zdecydowały się na taki zabieg oraz wydają swoje obserwacje na stronach tematycznych w 99% są zadowolone z rezultatów. W szczególności, iż jest to doskonała metoda na wrastające włoski. A dokładniej? Zgubnym wynikiem nieostrożnych depilacji lub po prostu predyspozycji są małe ranki na skórze, rozognione grudki albo krosteczki. Potrafią także wystąpić stany zapalne, a wówczas wizyta u specjalisty jest czasami nieuchronna. Włosy nie mogą przeniknąć przez skórę oraz pozostają w niej. W meszku włosowym zaczyna gromadzić się ropa, a potem powstają blizny. Depilacja laserowa jest dobrą alternatywą, by poradzić sobie z takim problemem.

Przed pierwszym zabiegiem kosmetyczka przystawia do skóry urządzenie SkinTel. Jego celem jest wykonanie oceny włosków oraz przystosowanie mocy wiązki świetlnej. Lasery starszego rodzaju nie mają takiej możliwości, stąd też przed wizytą warto ustalić, jakim sprzętem dysponuje znaleziony salon. Innowacyjny czytnik weryfikuje parę paramentów równolegle, m.in. koloryt oraz spójność włosków. Nie musimy się denerwować, iż urządzenie będzie sprawiało ból lub wystąpią poparzenia.

Pozytywne strony depilacji laserowej

Jako największy walor musimy uznać zaoszczędzony czas, bo nie trzeba już więcej golić skóry po depilacji laserowej. Wystarczy przestrzegać zasad higieny w taki sposób, jak robiliśmy to do czasu pierwszej sesji. Nie musimy również nabywać nowych golarek, inwestować w markowe urządzenia do domu, trudzić się z nagrzewaniem wosku i dyskomfortem. Kobiety wybierają epilację z powodów typowo praktycznych. Mają możliwość naturalnie wyskoczyć na plażę w kostiumie, w ogóle nie muszą wstydzić się odosobnionych stojących włosków ani krost. Możemy cieszyć się aksamitną skórą! Sporym atutem dla Pań depilujących bikini jest szansa znieczulenia niniejszego niezmiernie wrażliwego miejsca. Schładzający żel łagodzi moc odczuwania następujących impulsów wysyłanych przez laser. Do innych zalet trzeba doliczyć brak komplikacji po wizycie (trzeba niemniej zaznajomić się z przeciwwskazaniami). Trwałe usuwanie owłosienia jest zazwyczaj bardzo kosztowne, stąd też warto przejrzeć lokalne propozycje oraz sprawdzić czy przypadkiem jakiś salon nie wprowadził promocji.

Interesujące fakty

Podczas trzeciej zabiegu laserem medycznym Palomar Vectus możemy pozbyć się blisko 90% włosków

Przy pomocy Palomar Vectus możemy zniszczyć włoski nawet na mocno opalonej skórze

W 1997 roku został opracowany laser aleksandrytowy, przy użyciu którego można było redukować zbyteczne owłosienie

Możemy wyodrębnić cztery rodzaje laserów, używanych dziś do depilacji laserowej: laser rubinowy, aleksandrytowy, klasyczny i neodymowo yagowy.

Jeśli zaciekawiła Cię trwała depilacja, najedź w link i sprawdź najczęściej zadawane pytania.

depilacja laserowa Bydgoszcz

Strona używa cookies
Ok