Pompy ciepła Pompy ciepła Toruń Pompy grzewcze Pompy cieplne
Pompy ciepła – cena
27 października, 2016
oświetlenie podszafkowe oświetlenie nadszafkowe lampy LED lampy podszafkowe
Nowoczesne oświetlenie kuchni
30 października, 2016

Depilacja laserowa – skuteczna metoda usuwania owłosienia

Depilacja laserowa - Depilacja laserem - Epilacja - Trwałe usuwanie owłosienia - Endomed Toruń

Szanowne Panie, pewnie każda z Wam myśli o pięknym i wypielęgnowanym ciele. Czytając czasopisma widzimy ślicznie opalone modelki, o szczupłej figurze i zniewalającym uśmiechu. Nie myślcie jednak, że dziewczyny z okładek prezentują się tak na co dzień. Wokół nich zawsze kręci się sztab osób poprawiających ich mankamenty. W erze multimediów nie może zabraknąć obróbki cyfrowej zdjęć, a więc często to co wprawia nas w kompleksy, jest po prostu nie prawdziwe.

Aby czuć się komfortowo we własnej skórze powinnyście zacząć od delikatnych rytuałów pielęgnacyjnych. Rozsądne odżywianie i codzienny ruch (a nie wysiłek!), to zasadnicze kroki na drodze do zgrabnego ciałka. Szczęśliwie, że dostępne są zabiegi,które ułatwiają nam uzyskanie efektów które obserwujemy w kobiecych czasopismach. Jednym z takich zabiegów jest depilacja laserowa, której celem jest usunięcie obfitego owłosienia. Jeżeli jesteście zaciekawione tym naprawdę nieinwazyjnym zabiegiem, poniżej obalimy często powtarzane mity w temacie trwałej depilacji.

Czy zabieg depilacji laserem jest bezbolesny?

Absolutnie, depilacja laserowa jest metodą w 100% bezbolesną. Jeżeli w takcie depilacji pojawiał się ból, oznacza to, że parametry lasera zostały źle ustawione, lub osoby przeprowadzające zabieg nie były właściwie przeszkolone. Laser do depilacji musi być precyzyjnie skonfigurowany pod względem kolorytu skóry i zawartości melaniny. Przecież każda z nas zasługuje na wyjątkowe usługi.

Jak laser usuwa owłosienie?

Depilacja laserowa, a raczej epilacja laserowa to zabieg który polega na uszkodzeniu cebulki włosa. Światło urządzenia wnika w głąb włosów przy udziale pigmentu, czyli melaniny. W taki sposób włos traci wartości odżywcze, przez co nie regeneruje się, co w efekcie prowadzi do jego całościowej utraty. I to w sposób trwały.

Dlaczego zabieg depilacji podzielony jest na kilka sesji?

Trwałe usunięcie owłosienia możliwe jest dopiero po kilku wizytach. Najczęściej wykonuje się 5 występujących po sobie zabiegów. Jest to efektem cyklu wzrostu pojedynczego włosa. Cykl wzrostu włosa składa się z 3 stadiów – wzrostu (anagen), przejścia (katagen) i spoczynku (telogen). Bezproblemowo usuwa się włosy w trakcie 1 fazy, dlatego też kolejne zabiegi powtarza się w odstępie 4 tygodni, kiedy część włosów osiągnie fazę anagenu.

Jakie są przeciwwskazania dotyczące depilacji laserowej?

Z zabiegu depilacji laserowej nie mogą korzystać kobiety w ciąży i osoby, które chorują na następujące choroby: bielactwo, łuszczyca, opryszczka, cukrzyca, zakrzepica i owrzodzenie żylakowate. Przed rozpoczęciem zabiegu należy zaprzestać chodzenia na solarium (na 5 tygodni przed) i korzystania samoopalaczy (na 2 tygodnie przed). Niewskazane jest również korzystanie z substancji zawierających retinol, leczenie antybiotykami, picie napojów ziołowych (szczególnie dziurawca i nagietka) i picie napojów wyszczuplających. Wspomnę również, że na wiązkę laserową nie reagują włosy o niskim stężeniu melaniny, bardzo jasny blond i siwe, dlatego osobom o takim kolorze włosów odradza się zabiegi depilacji laserem.

Przygotowanie do zabiegu epilacji

Możesz być pewna, że w dobrych gabinetach kosmetycznych pracownicy udzielą Ci niezbędnych porad, jednak zawsze warto jest się przygotować zawczasu. Przed depilacją należy dokładnie umyć całe ciało. Po kąpieli nie używaj żadnych kremów i balsamów pielęgnacyjnych. Skóra nie może być niczym natłuszczona, gdyż może to zmniejszyć rezultaty depilacji. Pamiętaj o odstawieniu wszelkich preparatów i napojów zawierających związki fotouczulające (retinol, witamina C, dziurawiec i nagietek). Przez poszanowanie tych podstawowych zasad, błyskawicznie osiągniesz wymarzone efekty.

Zalety depilacji laserowej?

Depilacja laserowa jest metodą zapewniającą trwałe usunięcie włosów. Oznacza to, że po wykonaniu sesji zabiegów na konkretnej partii ciała nie będzie żadnych włosów. Depilacja laserem jest również, bezbolesna i nie jest przyczyną żadnych efektów ubocznych. Pozwala osiągnąć wysokiej jakości rezultat bez podrażnień skóry, nawet w najbardziej wrażliwych miejscach (np.: bikini czy pachy).

Zabiegi medycyny estetycznej, takie jak depilacja laserowa nie tylko odświeżają kondycję naszej skóry, ale gwarantują nam dobre samopoczucie. Trwałe usuwanie owłosienia laserem to także spora oszczędność czasu, gdyż już nigdy więcej nie będziecie zmuszone korzystać z maszynki do golenia. Chcąc znaleźć profesjonalny gabinet kosmetyczny, zwróćcie swoją uwagę na mój gabinet kosmetyki laserowej, oferujący udoskonaloną metodę depilacji laserowej. Firma korzysta z lasera medycznego Palomar Vectus, który zapewnia zaskakujące rezultaty nawet po 3 zabiegach. Więcej informacji o zabiegach laserowych znajdziecie na tej stronie: depilacja-laserowa.torun.pl.

Strona używa cookies
Ok