Zwalczanie korników mikrofalami - Dezynsekcja mikrofalami - Usuwanie korników z drewna - Metody zwalczania korników
Korniki – zapobieganie i zwalczanie
Marzec 13, 2017
Układanie kostki brukowej Kamień ogrodowy Usługi brukarskie
Układanie nowoczesnej kostki brukowej
Marzec 14, 2017

Depilacja laserowa sposobem na gładkie ciało

Nowoczesna depilacja epilacja laserowa toruń depilacja łydek

Co powinnyśmy wybrać? Profesjonalny depilator, gorący wosk czy laser?

Dziś każda kobieta zamierza mieć perfekcyjne ciało, zdecydowanie bez żadnego włosa! Większość z nas wcale nie zamierza tracić czasu na wybieranie kremów na potrzeby depilacji, z którymi musimy stać pod prysznicem 20 minut. Golarka manualna, nieprzyjemny wosk, drogie urządzenia do depilacji w domu – powinny zdecydowanie odejść. Powstał ostatnimi czasy ich następca – laser medyczny, który może wyeliminować włosy z całego ciała i to do końca życia. Jeśli masz jakieś obiekcje – to przeczytaj ów artykuł.
Pozbywanie się włosów z nóg jest strasznie nudne. Myśli o tym bez wątpienia każda kobieta. Wzrastające włoski są mocniejsze, mają intensywniejszy kolor i coraz trudniej ich nie zauważyć. Jeśli pragniemy zapisać się na zabieg depilacji za pomocą plastrów z woskiem w domu, wtedy musimy obowiązkowo wiedzieć jak wykonać wszystkie czynności, ponieważ możemy sprawić sobie krzywdę, a dokładniej zranić skórę. Ogólnie rzecz ujmując nie możemy zapomnieć o prawidłowej pielęgnacji, gdyż to esencja znakomicie gładkich nóg (lub pozostałych części ciała). Może powinnyśmy zaczerpnąć z dobrodziejstwa nowatorskich technologii i wybrać laser? To skuteczna metoda, ale wcale nie jest wcale taka prosta. Należy zapisać się na kilka luksusowych zabiegów, ażeby kosmetolog wyeliminowała wszystkie włosy na całe życie. Szczególnie ważne jest przygotowanie ciała do zaprezentowanego zabiegu – chodzi tu o bezpieczeństwo oraz seksowną, wspaniałą skórę.

Czy zastanawiałaś się w ogóle, jaką ilość czasu tracisz na golenie nóg albo pach? Jeśli zdecydowałaś się na jednorazowe golarki to tracisz w każdy dzień aż 7 minut, co daje plus minus 167 godzin każdego kolejnego roku. Golarka elektryczna lub gorący wosk jedynie na pierwszy rzut oka są efektywne, ponieważ należy taki system stosować co najmniej przez pół godziny co 2 lub 3 tygodnie. Co więcej dochodzą wszystkie balsamy, kremy oraz kolejne kosmetyki, których celem jest spowalniać wyrastanie włosków lub ich wrastanie. Depilacja za pomocą wosku jest przykra i oczywiście dzięki niej możemy mieć w najbliższym czasie kłopoty z wrastaniem włosków. A ponadto wcale nie jest taka tania. Biorąc pod uwagę te wszystkie środki, trzeba stanowczo stwierdzić, że epilacja laserowa jest najlepsza i niedroga. W naszym kraju popularność tego zabiegu krótko mówiąc nie jest jeszcze zadowalająca. Kilkadziesiąt Kobiet dowiaduje się o tej ofercie przy okazji zapisów na inne zabiegi, przykładowo ciepłym woskiem. Stąd nie chcą sprawdzić o co chodzi, gdyż mówiąc w skrócie nie mają pojęcia na czym polega. Co więcej o depilacji z wykorzystaniem lasera diodowego krąży kilkadziesiąt mylnych opinii.

Dlaczego? Gdyż słowa „depilacja” i „epilacja” są wykorzystywane jak wyrazy bliskoznaczne. Jest to zauważalne choćby po tekstach w Internecie, lub wypowiedziach różnych “ekspertów” na forach i na portalach społecznościowych. Różnica jest ogromna oraz nie polega tylko na tym, że w pierwszym z tychże sformułowań nie ma magicznej literki „d”. W typowej depilacji (m in. za pomocą plastrów z woskiem czy depilatorem mechanicznym) pojedynczy włos jest usunięty, jednakże tylko pozornie. Nietknięta cebulka oraz brodawka odżywiająca włosek pozostają nienaruszone. Przez to depilację należy wielokrotnie powtarzać. Epilacja laserowa jest techniką trwałego usuwania owłosienia. Unicestwia meszek, cebulkę i ową brodawkę – natomiast rezultatem jest brak perspektywy rekonstrukcji włosa i jego odżywienia.

W jaki sposób działa laser diodowy?

Laser jest najzwyczajniej w świecie wiązką promieni. Podczas wizyty przesyłany jest impuls. Melanina, a mianowicie barwnik występujący we włosach, zatrzymuje doprowadzane światło. W trakcie funkcjonowania lasera jest uwalniane ciepło, a każdy włosek razem z z macierzą i odżywiającą brodawką jest usuwany. Wydajność wiązki promieni polega na tym, czy za jednym zamachem zniszczy poszczególne cebulki z meszkiem czy tylko je naruszy. Mnóstwo urządzeń, które wykorzystuje się w mieszkaniach czy klinikach kosmetycznych jedynie ogranicza proces rośnięcia włosa. Stąd też po krótkim czasie pojawiają się nowe.

Czy podczas zabiegu odczuwa się ból?

Doznawanie bólu jest rzeczą indywidualną, lecz krótko mówiąc nie możemy z pewnością oznajmić, iż depilacja laserowa absolutnie nie boli. Podczas wypuszczania impulsu Klientki mówią o tym, iż czują lekkie ukłucia albo mrowienie. Najmniejsza bolesność pojawia się przedramionach oraz łydkach, zaś najwyższa w strefach intymnych i po wewnętrznej stronie ramion (pod pachami). Jest to wprawdzie naprawdę znikomy, niewiele znaczący dyskomfort, bowiem raz na zawsze uwalniamy się od nadmiernego owłosienia.

Czy jeden zabieg wystarczy?

Jednorazowy zabieg na sto procent nie da satysfakcjonujących efektów. Światło lasera usuwa podczas jednokrotnego zabiegu od 20 do 40 proc. włosów. W większości przypadków wystarczą cztery wizyty depilacji laserowej. Jednakże u około 20% pacjentów obowiązkowe są kuracje przypominające, bowiem naturalnie w organizmie występują zmiany hormonalne. Włosy potem potrafią zacząć rosnąć oraz musimy udać się na taki zabieg.

Czy ważny jest kolor włosów?

Kolor włosków przez cały ten czas był nadzwyczaj ważny, a lasery w gabinetach kosmetycznych nie mogły poradzić sobie z włosami złotawymi, rdzawymi lub popielatymi. Płowe owłosienie było pierwszym z przeciwwskazań do depilacji laserowej, ponieważ lasery medyczne miały dylemat z rozróżnianiem meszku od skóry. Dziś korzysta się często z aparatury Palomar Vectus, który jest zaopatrzony w nowe narzędzie do oceny włosków oraz skóry – SkinTel. Dzięki niemu stało się wykonalne depilowanie chociażby szczególnie jasnych włosków. Laser Palomar Vectus usuwa włosy w mocnym, ciemnym kolorze – hebanowe, jasnobrązowe – oraz jasne, przykładowo rude oraz platynowe. Impuls świetlny jest dobrany do koloru włosków i odcienia karnacji, żeby krótko mówiąc nie doszło do jakichkolwiek. poparzeń. Wskaźniki są zatem co rusz niezwykle precyzyjnie dobierane, aby pacjentki odczuwały maksymalny komfort w trakcie usuwania owłosienia.

Kto absolutnie nie może ciągle skorzystać z terapii depilacji z wykorzystaniem lasera diodowego? Oczywiście Panie, które mają srebrzystobiałe włosy. Są one kompletnie pozbawione pigmentu, a terapia zwyczajnie się nie powiedzie.

Czy trzeba przygotować się do zabiegu?

Skóra musi koniecznie być wypielęgnowana, absolutnie nie może być na niej jakichkolwiek obrażeń, ani zbyt suchych partii. Na parę dni przed sesją warto przeznaczyć parę chwil na dobrą pielęgnację. Przed samym zabiegiem nasza bariera ochronna musi obowiązkowo być wolna od zanieczyszczeń (bez smarowideł wyszczuplających, kremu barwiącego itp.). Niezmiernie ważne jest jeszcze staranne zgolenie skóry, bowiem nie można depilować skóry podrażnionej. Dokładne ogolenie daje gwarancję wygodnego i stosunkowo bezbolesnego zabiegu.

Epilacja laserowa krok po kroku

Przed terapią każda kobieta koniecznie powinna omówić za i przeciw z kosmetologiem. Chodzi najbardziej o wyeliminowanie przeciwwskazań. Następnie dopasowywana jest głowica – mniejsza bądź o większych rozmiarach zależnie od określonej części ciała. Większą wykorzystuje się na rozległych obszarach, przykładowo nogach. Tę o mniejszych gabarytach epiluje się brodę, wąsik i pozostałe części twarzy. Duża i mała jest przykładana do ciała na tzw. „fałdkę”. Z zewnątrz prezentuje się opisana czynność w ten sposób, że specyficzna lampa z koralowym promieniowaniem jest przymierzana bez przerwy do ciała. Po zabiegu kosmetolog smaruje balsamem łagodzącym cały rejon, na jakim zabieg był przeprowadzany.

Po zabiegu skóra wymaga specjalnej pielęgnacji

Od razu po wizycie oraz przez co najmniej kilka kolejnych dni należy bezwarunkowo pocierać miejsca po epilacji kosmetykami, które w swym składzie posiadają panthenol bądź odmienne substancje chłodzące i łagodzące. Przez plus minus tydzień w ogóle nie można korzystać z peelingów złuszczających, musimy zrezygnować całkowicie z kremów odwadniających, słońca, basenu oraz sauny. W przypadku kiedy zaobserwujemy małe strupki, absolutnie nie można ich niszczyć (gdyż pojawią się wówczas blizny).

Czy można epilować całe ciało?

Innowacyjny laser Palomar Vectus jest dedykowany na potrzeby epilacji wszystkich części ciała. Możemy więc pozbyć się na zawsze niechcianego owłosienia z ud, bikini, pach. To dobry zabieg dla Pań, które mają niepotrzebne włosy w rejonie twarzy bądź na pośladkach oraz przeszkadza im to, m in. nad jeziorem.

Czy każdy może iść na zabieg?

Istnieje co najmniej kilka grup chorób, które są istotnym przeciwwskazaniem do przeprowadzenia zabiegu depilacji przy użyciu lasera. Są to między innymi niepilnowana cukrzyca, epilepsja, schorzenia rakowate, bielactwo bądź dynamiczne choroby skóry. Kosmetolog w ogóle nie przeprowadzi zabiegu, jeśli przyjmujemy preparaty z retinoidami bądź wypijamy pewne zioła. Zabieg musi być zrobiony pod okiem dermatologa, ponieważ wówczas mamy możliwość z nim omówić określone trudności ujawniające się wyraźnie po nim.

Czy epilacji można poddać się w dowolnym dniu?

Ogólnie rzecz biorąc, zabiegowi epilacji za pomocą lasera możemy poddać się kiedy tylko przyjdzie nam do głowy taka myśl. Musimy jednak pamiętać, że po kuracji w ogóle nie wolno w żadnym przypadku leżeć w słońcu na plaży, chodzić na basen bądź korzystać z kosmetyków z alkoholem (silnie podrażnia naskórek). Pierwszy zabieg wolno nam zrobić pod koniec roku, bo końcowy zabieg będzie miał miejsce gdzieś na wiosnę. Skończona kuracja trwa stosunkowo długo, ponieważ kolejne zabiegi muszą być przeprowadzane w prawidłowych odstępach czasu. Zima zatem to dobry okres, by zacząć realizować swoje cele, zaś wiosna, ażeby pokazać ciało i pochwalić się delikatną skórą.

Jeśli planujesz dowiedzieć się więcej kliknij w link obok – Depilacja

Strona używa cookies
Ok