Termos obiadowy turystyczny- najlepszy termos na wycieczki - termos na zupe
Termosy turystyczne – jaki najlepszy i jak go wybrać
29 sierpnia, 2020
Klimatyzacja do domu i biura montażi serwis
Klimatyzacje do domu – Toruń
29 sierpnia, 2020

Depilacja pach woskiem – jak depilować

depilacja woskiem wszystko o zabiegu

Istnieje wiele metod, które sprawiają, że możemy zachować gładką skórą na długi czas. Likwidowanie niepotrzebnego owłosienia to niezwykle popularna praktyka. Wśród różnych sposobów wciąż niesłabnącym uznaniem odznacza się depilacja woskiem. Ta od dawna używana metoda pozwala usunąć włoski z różnych części ciała na bardzo długo. Salony kosmetyczne proponują profesjonalne zabiegi depilacji woskiem. Z kolei w drogeriach dostępne są zestawy, które umożliwiają wykonanie depilacji samodzielnie. Mimo tego, że rodzaj zabiegu jest trochę bolesny, osiągnął dużą popularność. Wszystko za sprawą tego, że to łatwy i szybki sposób na pozbycie się niepotrzebnego owłosienia. A efekty utrzymują się przez parę tygodni.

Jak wygląda depilacja woskiem?

Depilacja woskiem, choć nie należy do najprzyjemniejszych, wyróżnia się jako łatwy zabieg usuwania włosów. Cały sekret tkwi w tym, że na partię ciała, z jakiej mają być usunięte, nanosi się wosk, za pomocą którego włosy są wyrywane. Należy wiedzieć, że wosk musi być tylko trochę rozgrzany do półpłynnej formy, aby nie parzył. Na rozsmarowany na skórze wosk nakleja się kawałki materiału i czeka do chwili, aż wosk zgęstnieje. Dopiero potem materiał odrywa się nagłym ruchem odwrotnie do kierunku w jakim włos wzrasta. Dzięki temu, że wosk wnika głęboko, włosy wyrywają się wraz z cebulkami.

Chociaż depilację woskiem da się przeprowadzić samodzielnie, zalecane jest korzystanie z usług gabinetów kosmetycznych. Wprawiona kosmetyczka przeprowadza depilację woskiem profesjonalnie. To sprawia, że zabieg trwa krócej i daje większą pewność odpowiedniego wykonania. Co więcej przy profesjonalnych zabiegach depilacji , kosmetyczki stosują specjalne kosmetyki, które znieczulają na czas zabiegu, a po nim spowalniają odrost włosków. Okolicami, które można depilować woskiem są nie tylko pachy i nogi, ale też ręce, ramiona, wąsik lub pachwiny i bikini głębokie.

W jaki sposób przygotować się przed zabiegiem depilacji woskiem?

Na zabieg depilacji woskiem warto się przyszykować. Na parę dni przed depilacją warto zrobić sobie porządny peeling, który usunie martwy naskórek. Nie wolno jednak korzystać z solarium ani poddawać się zabiegom kosmetycznym, które mogłyby uwrażliwić skórę. Bezpośrednio przed zabiegiem lepiej nie nacierać się kremami i balsamami, ponieważ mogą utrudniać przywieranie wosku.

Także długość włosków na czas zabiegu ma znaczenie. Jeżeli będą zbyt krótkie, staną się niełatwe do wyrwania. Z kolei zbyt długie mogą sprawiać większy dyskomfort w trakcie wyrywania. Planując depilację woskiem warto wstrzymać się, aż włoski urosną na długość około pół centymetra. Wówczas łatwo wlepią się w wosk, a depilacja przyniesie spodziewane efekty.

Przed zabiegiem depilacji trzeba dokładnie obejrzeć swoje ciało. Depilacji woskiem nie należy wykonywać w przypadku świeżych skaleczeń, blizn czy widocznych naczynek włosowatych. Wszystkie brodawki i pieprzyki muszą zostać zgłoszone, aby w trakcie depilacji ich nie naruszyć. Warto też zorientować się, które choroby wykluczają możliwość wykonania zabiegu. Wszystkie informacje dotyczące przeciwwskazań powinny być udostępnione przez kosmetologa.

Warto też ocenić ilość czasu, jaką skóra zazwyczaj potrzebuje na regenerację. Po depilacji woskiem może być zaczerwieniona i lekko opuchnięta. Z tej przyczyny lepiej nie decydować się na zabieg niedługo przed wielkim wydarzeniem.

Jak zadbać o skórę po depilacji woskiem?

Po depilacji szczególnie ważne jest kojenie podrażnień i zaczerwienienia. W tym celu warto zatroszczyć się o właściwe nawilżenie skóry. Po depilacji woskiem sprawdzają się preparaty z dodatkiem aloesu albo panthenolu, które mają działanie łagodzące podrażnienia. Inne używane kosmetyki najlepiej gdyby były przeznaczone dla skóry wrażliwej.

Żeby nie narażać skóry na nasilenie podrażnień, niewskazane używać dezodorantów, kosmetyków perfumowanych lub zawierających w składzie alkohol. Te ostatnie mocno wysuszają skórę. Podwyższona temperatura też może przynieść negatywny wpływ na stan skóry po depilacji woskiem. Dlatego na parę dni lepiej unikać łaźni parowej, jacuzzi lub gorących kąpieli.

Zalety depilacji woskiem

Wielką zaletą depilacji woskiem jest to, że usunięte włosy nie odnawiają się przed kolejne 3-4 tygodnie. Regularne wizyty w gabinecie kosmetycznym i częste wyrywanie włosów je osłabia, co sprawia, że ich likwidowanie jest jeszcze łatwiejsze i jeszcze bardziej komfortowe. Dodatkowo cieńsze i delikatniejsze włosy są mniej widoczne. Chociaż depilacja woskiem nie należy do najprzyjemniejszych, w odróżnieniu od innych metod nie powoduje pieczenia i swędzenia po zabiegu.

Depilacja woskiem przynosi trwały efekt, z uwagi na to, że włosy wyrywane są wraz z cebulkami. Oprócz tego można ją stosować na prawie każdej partii ciała. A efekt gładkiej skóry osiągany jest od razu po zabiegu. Dodatkowo depilacja woskiem jest ogólnodostępna. Proponuje ją wiele gabinetów kosmetycznych z profesjonalnym personelem, który, wykona zabieg starannie i poprawnie. Przede wszystkim depilacja jest też bezpieczna.

depilacja woskiem Bydgoszcz

Strona używa cookies
Ok