Nowoczesne zabiegi kosmetologii medycznej - gabinet kosmetyczny Toruń.
Ksometologia medyczna – Nowoczesny gabinet kosmetyczny
Wrzesień 25, 2019
Dekoracje ślubne- rodzaje dekoracji weselnych
Dekoracje ślubne – dekorować sememu czy zlecić dekoratorce?
Październik 24, 2019

Endermologia LPG – zabieg skutecznie ujędrniający skórę

Endermologia LPG skuteczne usuwanie cellulitu i ujędrnianie skóry

Endermologia LPG to nowatorski zabieg, którego celem jest wymodelowanie sylwetki, poprzez walkę z niepotrzebną tkanką tłuszczową, cellulitem czy rozstępami. Ten nowoczesny patent to odmiana mechanicznego masażu, wykonywanego przy zastosowaniu specjalnej głowicy, jaki daje klientkom wspaniały komfort i relaks. Tego typu leczenie jest zupełnie bezinwazyjne oraz pomaga w wygładzeniu skóry zaledwie po kilku zabiegach. Zostało utworzone zarówno dla kobiet jak i mężczyzn, marzących o pięknym wyglądzie bez ścisłej diety i wyczerpujących ćwiczeń. Endermologię można stosować na całym ciele lub miejscowo na przykład na udach, pośladkach, brzuchu czy twarzy.

Jak wygląda zabieg?

Endermologia LPG wykonywana jest przez właściwie przeszkolonego lekarza lub kosmetologa. Pierwszy zabieg poprzedza konsultacja, podczas której specjalista odbywa z pacjentem krótki wywiad, dzięki któremu pozna styl życia, ogólny stan zdrowia i zbada problem oraz idące za nim oczekiwania.

Przeznaczona do wykonania zabiegu maszyna, została zaopatrzona w głowicę z opatentowanymi rolkami. Proces masażu działa na zasadzie zasysania i ugniatania skóry w różnych kierunkach o dostosowywanej sile, który wzmaga proces lipozy (uwolnienia tłuszczu), pobudza krążenie krwi i przemianę materii, a także wspiera usuwanie toksyn z organizmu i produkcję elastyny, kolagenu i kwasu hialuronowego.

Na czas zabiegu pacjent ma specjalny kostium jednoczęściowy, który podnosi komfort i przeciwdziała zaciąganiu włosków oraz szczypaniu skóry, a do tego ułatwia rolkom poślizg. Odpowiednio wyregulowana i dostosowana do pacjenta intensywność masażu sprawia, że zabieg nie wymaga znieczulenia, jest zupełnie bezbolesny, a jego działanie wpływa na dobre samopoczucie. Zwykle zabieg trwa od 30 do 45 minut, a dla wypracowania doskonałych efektów zalecane jest przyjecie serii 12 – 20 zabiegów, pobieranych w częstotliwości 2 – 3 razy w tygodniu.

Jakie są efekty zabiegu?

Endermologia LPG ma wiele dobrych efektów. Już po 3 zabiegach, są one zauważalne: zlikwidowany nadmiar tkanki tłuszczowej jednoznacznie wpływa na zmniejszenie obwodów kolejnych partii ciała, a tym samym na wygląd sylwetki, która pięknie się wyszczupla i modeluje. Co więcej cellulit zostaje pomniejszony, a blizny, rozstępy oraz zmarszczki są o wiele mniej zauważalne i mocno wygładzone. Endermologia LPG posiada też doskonały wpływ na skórę. Pomaga ją ujędrnić i rozświetlić, co sprawia, że skóra staje się mniej wiotka, a zregenerowana i odmłodzona. Innymi efektami zabiegu są pobudzenie krążenia krwi i limfy, zminimalizowane obrzęki i generalne rozluźnienie napięcia ciała.

Jak dbać o siebie po zabiegach?

Po zabiegu endermologii LPG mogą pokazać się drobne siniaki, a na 3 lub 4 dni skóra może zrobić się miejscowo nadwrażliwa na dotyk, dlatego niezwykle ważne jest zachowanie odpowiedniej pielęgnacji. Jest to o tyle istotne z uwagi na to, że poprawna dbałość o samopoczucie i stan zdrowia pomoże w zatrzymaniu efektów endermologii na dłużej.

Trzeba przede wszystkim pić dużo, najlepiej od 2 do 2,5 litra, niegazowanej wody, która ułatwia usuwanie tkanki tłuszczowej i toksyn z organizmu. Tak samo kluczowe jest przestrzeganie zdrowej diety. Szczególnie korzystne będą pokarmy z niewielką zawartością tłuszczów, sodu, soli i niskim indeksem glikemicznym.

Zachowaniu ciągłych efektów endermologii służy również regularna fizyczna aktywność. Trzeba jednak pamiętać, aby nie przeciążać organizmu i stosować lżejszą formę gimnastyki, która pomoże w zachowaniu sprawności i zdrowia, a także przysłuży się do ciągłego spalania tłuszczu.

Należy też zadbać o właściwe nawilżenie ciała, zwłaszcza w miejscach, w których były obecne blizny, rozstępy albo cellulit. W tym celu warto stosować kremy lub emulsje ujędrniające. Zawarte w nich składniki spotęgują działanie oraz zwiększą zadowolenie z zabiegu.

Zalecane jest, żeby po skończeniu serii zabiegów, na niej nie poprzestawać. Zastosowanie zabiegów przedłużających efekty raz na miesiąc lub dwa, zapobiegnie ponownemu zaleganiu tłuszczu w tkankach.

Przeciwwskazania korzystania z endermologii LPG

Mimo wszystkich korzyści z endermologii LPG i działania, które jest zupełnie bezpieczne i nieinwazyjne znajdzie się wiele przeciwwskazań, do wykonania tego zabiegu. Znaczna część z nich jest związana bezpośrednio ze stanem zdrowia i kondycją organizmu pacjenta. Do najbardziej istotnych należą w głównej mierze najcięższe choroby, czyli na przykład aktywne nowotwory lub choroby krwi (wraz z przyjmowaniem leków np. przeciwzakrzepowych) oraz układu krążeniowego, jak żylaki i zapalenie żył.

Wykluczenie stanową również uszkodzenia oraz choroby skóry (np. bielactwo), przepuklina oraz infekcje. Poddawanie się zabiegowi nie jest także wskazane kobietom karmiącym piersią oraz kobietom w ciąży. Najszybciej, endermologię LPG można wykonać 5 miesięcy po naturalnym porodzie dziecka i 7 miesięcy po cesarskim cięciu.

Dla osób, które mają wstawione implanty lub kolczyki nie ma przeciwwskazań do wykonania zabiegu, ale należy pominąć te części ciała w ciągu endermologii LPG. Nie należy także poddawać zabiegowi tych sfer, gdzie są tłuszczaki, pieprzyki, świeże blizny lub w stanie zapalnym. Takie obszary także trzeba ominąć.

Strona używa cookies
Ok