Zabiegi stomatologiczne Toruń cennik
Ceny zabiegów stomatologicznych
15 sierpnia, 2019
Klimatyzacja Toruń -klimatyzatory - serwis klimatyzacji do domu i biura
Klimatyzacja do domu Toruń
21 sierpnia, 2019

Fryzjer Toruń

Fryzjer ślubny Toruń - Damski salon fryzjerski w Toruniu

Ślub i wesele jest jednym z tych wyjątkowych wydarzeń, kiedy wszystkie kobiety chcą prezentować się zjawiskowo. W trakcie przygotowań jedną z najważniejszych rzeczy (dosłownie!) na głowie panny młodej jest fryzura weselna. Ważne jest, by nie tylko dobrze się prezentowała, pasowała do sukni i kształtu twarzy, ale także, by wytrzymała aż do końca nocy. wybór fryzury na wesele musi być przewidziany z wyprzedzeniem, aby zapobiec nieprzewidzianym problemom w dniu ślubu. By wszystko wyszło jak najlepiej, trzeba właściwie wybrać i upięcie, i fryzjera.

JAK WYBRAĆ FRYZJERA NA WESELE ?

Przy wyborze salonu najważniejsze jest to, żeby panna młoda czuła się komfortowo. Najlepszym pomysłem jest więc salon, z którego usług jest zadowolona od lat. Fryzjer, który od dłuższego czasu zajmuje się włosami klientki, doskonale zna ich potrzeby, typ oraz umie je wymodelować, z tego powodu nie warto eksperymentować i szukać nowego specjalisty.

Może zdarzyć się też tak, że panna młoda nie korzysta regularnie z tego samego salonu fryzjerskiego, w takim przypadku znalezienie odpowiedniego fryzjera może okazać się trudne. Przede wszystkim dobry salon musi mieć doświadczenie i pozytywne opinie. Warto również zaznajomić się z jego katalogami fryzur na ślub i portfolio. Tego typu informacje można łatwo znaleźć w internecie lub bezpośrednio w salonie.

Pomimo najkorzystniejszych referencji wybrany salon, może nie spełnić oczekiwań, z tego względu niezłym rozwiązaniem jest wybranie się na czesanie próbne. Za jego pomocą nie tylko możliwa będzie ocena jakości usługi, ale również, czy indywidualny pomysł albo propozycja fryzjera weselnego pasuje do sukni i kształtu twarzy panny młodej. To pomoże dobrze dopasować wszystkie elementy wyglądu.

Planowanie fryzury weselnej z wyprzedzeniem i wstępne upięcia ślubne to doskonały sposób na trochę szaleństwa. Mając kilka miesięcy, o wiele prościej zdecydować się na eksperymenty, które mogą okazać się strzałem w dziesiątkę. Tuż przed samym ślubem nie opłaca się zmieniać koncepcji.

JAK WYBRAĆ UPIĘCIE ŚLUBNE ?

Inspiracja

Wybór fryzury na wesele można zacząć od sięgnięcia do inspiracji np. tych w internecie oraz z folderów w salonie fryzjerskim. To daje pannie młodej możliwość odszukania fryzur, które jej się spodobają. Będzie to dobrą podstawą dla fryzjera weselnego, do wykonania spełniającej oczekiwania stylizacji.

Warto też mieć na uwadze, że włosy mają różną strukturę. Niektóre typy układają się łatwiej lub trudniej. Inne natomiast nie zachowują stylizacji zbyt długo. To samo tyczy się długości i gęstości włosów. Dobrze jest to omówić z fryzjerem, który doradzi, czy wybrane upięcie ślubne będzie możliwe do ułożenia na włosach oraz czy utrzyma się przez całą noc, czy tylko uroczystość w kościele.

Kształt twarzy

Niestety fryzury, które pasują modelce z katalogu, nie zawsze podpasują wszystkim kobietom. Trzeba wziąć pod uwagę również jednostkowe czynniki. Jednym z nich jest między innymi owal twarzy. Fryzura na wesele powinna podkreślać jego piękno.

Kobiety z okrągłymi twarzami mogą zdecydować się na upięcia ślubne podnoszące włosy w górę, aby nadać im większą objętość. Dla śmiałych pań, ciekawym rozwiązaniem będą cięcia ponad linią żuchwy. Posiadaczkom okrągłej twarzy zaleca się unikać prostych grzywek, które skracają optycznie twarz.

Także u pań o kwadratowej twarzy warto zrezygnować z prostych grzywek. Nieodpowiednie są też gładkie upięcia włosów. Kobietom z kwadratową szczęką najbardziej odpowiadają fryzury ślubne optycznie zmniejszające jej obrys, dla przykładu długie cieniowane włosy.

Także u osób o kwadratowej twarzy warto zrezygnować z prostych grzywek. Nieodpowiednie będą też gładkie upięcia włosów. Paniom z kwadratową szczęką najlepiej pasują fryzury weselne optycznie pomniejszające jej obrys, dla przykładu długie wycieniowane włosy.

U pań o prostokątnej twarzy zdadzą egzamin fryzury, ze zwiększoną objętością po bokach twarzy. Stanowczo odradza się wysokie upięcia na czubku głowy i fryzury z odsłoniętym czołem.

Kobietom z trójkątną twarzą najlepiej odpowiadają fryzury wyrównujące wąską, dolną część twarzy. Może to być klasyczny bob z krótką grzywką lub włosy z zakręconymi końcówkami. Odkryte czoło i wysokie upięcia wydłużą optycznie brodę.

Suknia ślubna

Przy wyborze fryzury na ślub jednym z kluczowych elementów, jakie powinny do siebie pasować jest suknia ślubna. W głównej mierze najważniejsza jest ilość zdobień oraz kształt dekoltu sukni. Trzeba podchodzić do tego z umiarem. Czasem mniej znaczy więcej.

Przy strojnej, bogato zdobionej sukni, lepiej zrezygnować z wymyślnych upięć. Fryzura na ślub, choć niemniej ważna, jest w tym przypadku dopełnieniem, dlatego nie może odwracać uwagi od ubioru, co oznacza, że powinna być delikatna. Wyszukane upięcie ślubne będzie dobre w przypadku gładkiej, niezbyt eleganckiej, wymyślnej sukni.

Suknia ze stójką lub z zabudowanym dekoltem już sama w sobie jest ozdobą, dlatego włosy powinny odsłaniać szyję. Do takiej sukni najlepsze jest wysokie upięcie albo kok od tyłu głowy. Doskonałym dopasowaniem będą też gładkie fryzury na wesele. Również suknia z dekoltem w kształcie łódki zaprezentuje się dobrze w tym połączeniu.

Suknia bez ramiączek daje fryzjerowi duży zakres możliwości. Przy tej sukni odpowiednie są zarówno upięcia, a także rozpuszczone swobodnie włosy, które subtelnie okryją ramiona. Rozpuszczone włosy są też świetnym dopasowaniem do dekoltu w kształcie litery V.

Podstawową rolą sukni z dekoltem na plecach jest wyeksponowanie pleców, zdobywanie uwagi, z tego względu dobrane do niej upięcie ślubne powinno dbać o to, by kosmyki włosów ich nie zasłaniały.

Suknia na jedno ramię potrzebuje wyrównania asymetrii, dlatego do tego rodzaju sukni świetnie pasują upięcia ułożone z drugiej strony szyi, które wyrównają wizerunek, jednak nie zakryją ramiączka.

Dodatki

Fryzurę na wesele można również dopasować do dodatków, chociaż znacznie lepiej zrobić na odwrót. Najbardziej uniwersalnym elementem jest rzecz jasna welon, który pasuje do każdej fryzury i upięcia. Równie uniwersalne są ozdobne wsuwki i opaski, wspaniałe też dla krótkich włosów. Wianki z żywych lub sztucznych kwiatów będą pięknym dopełnieniem rozpuszczonych włosów, a pojedyncze kwiaty cudownym dodatkiem subtelnych upięć. Fascynatory i kapelusze wypadną dobrze tylko w przypadku, gdy oprawa ślubu utrzymana jest w stylu retro.

Te wskazówki przydadzą się w wyborze fryzury weselnej, należy jednak pamiętać, że panna młoda ponad wszystko musi czuć się w niej komfortowo.

Fryzjer Toruń Cennik

Fryzjer Toruń

Strona używa cookies
Ok