PODUSZKA ORTOPEDYCZNA JAK WYBRAĆ - poduszki do spania w każdej pozycji na boku plecach na brzuchu
Poduszki ortopedyczne – do spania na co dzień
Luty 15, 2019
Depilacja laserem medycznym
Luty 21, 2019

GŁADKA SKÓRA, PIĘKNE PAZNOKCIE- PIELĘGNACJA STÓP – Haluksy

JAk dbać o palce stóp skuteczna metoda na haluksy aparatu bunito duo

Stopy są skomplikowane w pielęgnacji. To części, na których opiera się cała masa naszego ciała. Nierzadko nie pamiętamy o starannej pielęgnacji stóp. Wynikiem tych pominięć zazwyczaj są takie dolegliwości jak m. in.: haluksy, odciski a nawet infekcje grzybicze. W jaki sposób zatem pielęgnować stopy? Niżej proponujemy kilka popularnych sposobów.

KĄPIELE W SOLI KOSMETYCZNEJ

Moczenie stóp w wodzie z solą morską nie tylko ogranicza obrzęki, ale też zmiękcza skórę. Kąpiele rekomendowane są szczególnie paniom, które muszą często nosić obuwie na obcasach. Szpilki działają niekorzystnie na stopy, dlatego należy starać się o ich dobrą pielęgnację. Solne kąpiele to nie tylko relaks ale także pomoc w utrzymaniu kondycji skóry stóp. Do wody warto też dodać różne substancje o działaniu przeciwzapalnym, złuszczającym np. różnego rodzaju olejki. Działanie przeciwzapalne ma olejek herbaciany. Przeciwbakteryjnie działa również lawenda.

WYGŁADZANIE

Ważnym elementem pielęgnacji skóry stóp jest systematyczne złuszczanie zrogowaciałego naskórka. Nie powinno się do tego wykorzystywać pumeksu. Dlaczego pumeks jest niekorzystny? Ponieważ przez wzgląd na swoją specyficzną porowatą powierzchnię sprzyja namnożeniu bakterii. Jeżeli upieramy się na używanie pumeksu, nie zapominajmy o tym, by po jednorazowym użyciu wylądował na śmietniku. Bardziej bezpiecznym rozwiązaniem jest stosowanie specjalnej tarki- można ją dokładnie wyczyścić i użyć ponownie. W drogeriach znajdziemy też dużo specjalistycznych peelingów, które zawierają drobinki pumeksu, które w prosty sposób radzą sobie ze złuszczaniem.

NAWILŻANIE STÓP

Skóra stóp jest bardzo problematyczna głownie z tego powodu że zawiera mało gruczołów łojowych. Przez to szybko ulega rogowaceniu. Nawilżanie to najbardziej istotny element dbałości o skórę stóp. Preparaty nawilżające trzeba stosować każdego dnia. Odbuduje to warstwę lipidową i zmiękczy na skórę stóp. Dla silnie zrogowaciałej skóry warto zakupić maskach nawilżających: nakłada się je na noc, by rano móc podziwiać doskonale gładkie stopy.

PEDICURE

Pielęgnacja stóp to nie tylko troska o gładką skórę. Należy zadbać także o paznokcie. Regularne skracanie paznokci to podstawowy zabieg. Oprócz obcinania istotne jest też prawidłowe piłowanie. Nie należy obcinać paznokci zbyt krótko, bo mogą boleśnie wrastać w palce. Kolejnym krokiem do pięknych stóp jest też opiłowanie rogów paznokci.

CZĘSTE PROBLEMY ZE SKÓRĄ STÓP

PĘKAJĄCE PIĘTY

Natężone przesuszanie skóry to najczęściej efekt niedoboru witaminy A. Najskuteczniejszym sposobem na tę niedogodność są relaksujące kąpiele solne. Apteki oferują też szeroki wachlarz kremów gojących, które szybko pożegnają wszystkie podrażnienia.

ODCISKI I NAGNIOTKI

Odciski i nagniotki są irytującym ale także popularnym problemem. To zrogowacenia o kształcie stożka. Bywają bardzo bolesne, dlatego że wbijają się w ciało. Odciski najszybciej zlikwiduje podolog, ale można też spróbować wyeliminować je z zastosowaniem metod domowych. W tym celu trzeba kupić płyn na odciski. Przed zastosowaniem płynu, wymoczmy stopy w gorącej wodzie z solą kosmetyczną. Taka kąpiel powinna potrwać nie mniej niż 15 minut. Następnym krokiem jest posmarowanie odcisku specjalnym preparatem. Kolejno powinno się złuszczyć stwardniałą skórę tarką i zniszczyć rdzeń odcisku.

NADMIERNA POTLIWOŚĆ

Skóra stóp jest dosyć problematyczna głównie dlatego, że ma większą ilość gruczołów potowych niż łojowych. Co trzecia osoba ma problem z nadpotliwością stóp. Z tego powodu najistotniejsza staranna higiena. Pielęgnację usprawniają liczne kosmetyki dedykowane dla osób, które borykają się z nadmiernym poceniem się stóp. Przydatnym będzie więc zakupienie talku lub dezodorantu do stóp. Jeśli to możliwe, trzeba także zmienić buty: w godzinach pracy nosić oddychające obuwie. Dużą pomocą mogą okazać się solne kąpiele z dodatkiem olejków. Najbardziej efektywne z nich to m. in. lawenda i rozmaryn.

HALUKSY- BOLESNY PROBLEM

Często musisz zakładać szpilki? Czy zdajesz sobie sprawę z tego jak cierpią twoje stopy? Haluksy są dużym problemem. To zwyrodnienia kostne dużego palca, które są powodem ból i deformacje kości stopy. Nadmiernie obciążony paluch często wykrzywia się ku środkowi. Rozwojowi tej dolegliwości sprzyjają nie tylko szpilki ale też obuwie z czubkiem. Paluch pracują wtedy w nienaturalnym ułożeniu, przez co ulega nadmiernym przeciążeniom. W jaki sposób zapobiec haluksom? Istnieje dużo metod, jednak nie wszystkie są skuteczne. Pierwszym z rozwiązań są dystraktory nocne- poprawiają one położenie dużego palca. Zakłada się je jednak tylko na noc, dlatego ich efektywność jest mała. Dystraktory „nie uczą” bowiem stopy do prawidłowej działania w ciągu dnia, dlatego deformacje stopy stale postępują. Najskuteczniejszym rozwiązaniem przy tym schorzeniu są ortopedyczne wkładki na haluksy. Indywidualne wykonanie dla każdego pacjenta oraz odpowiednie ćwiczenia rehabilitacyjne pomagają w wypracowaniu najbardziej widocznych rezultatów leczenia.

APARAT NA HALUKSY

Strona używa cookies
Ok