Termosy obiadowe sklep Termos na obiad
Termos obiadowy, potrzebne do pracy oraz na wycieczkę.
25 września, 2019
Endermologia LPG skuteczne usuwanie cellulitu i ujędrnianie skóry
Endermologia LPG – zabieg skutecznie ujędrniający skórę
25 września, 2019

Ksometologia medyczna – Nowoczesny gabinet kosmetyczny

Nowoczesne zabiegi kosmetologii medycznej - gabinet kosmetyczny Toruń.

Obecnie każdy nowoczesny gabinet kosmetyczny udostępnia całą paletę innowacyjnych zabiegów, jakie nie tylko troszczą się o skórę, ale także kształtują figurę, usuwają tłuszcz, cellulit, niechciane owłosienie oraz promują rozwiązania anti-aging. Wszystkie te elementy są możliwe dzięki rozwojowi technologii, które dają co raz to ulepszone oraz efektywniejsze rozwiązania przeciw starzeniu się, problemom skóry czy nadwadze. Ponadto, najnowsze techniki sprawiają, że zabiegi stają się mniej inwazyjne, co sprawia, że nie obciążają już zdrowia pacjentów, a dają niezwykłe rezultaty. Znaczna część salonów kosmetycznych cieszy się doskonałymi opiniami na temat świadczonych usług, wynikającymi z zabiegów wysokiej klasy.

W NOWOCZESNYCH GABINETACH KOSMETYCZNYCH

Nowoczesne zabiegi oczyszczające

Wśród nowoczesnych zabiegów musiały powstać takie rozwiązania, które mają za zadanie oczyszczenie i odświeżenie skóry. Zadbana skóra jest znacznie bardziej podatna na wpływ innych zabiegów kosmetycznych, a do tego jest znacznie bardziej estetyczna i promienna. Likwidowanie niedoskonałości, zaskórników, martwego naskórka i łoju dodatnio oddziałuje na jej wygląd i zdrowie. Zwykle używane w tym celu w gabinetach kosmetycznych działania, mają za zadanie otwarcie porów oraz usunięcie z nich zanieczyszczeń. Najpowszechniejsza metoda polega na pracy kosmetyczki, która ręcznie wyciąga nieczystości z uprzednio otwartych porów poprzez uciskanie skóry. Możliwe jest także oczyszczanie chemiczne, jakie zastosowuje kwasy w odpowiednich stężeniach. Pozostałe metody z reguły angażują pracę specjalistycznych maszyn. Przykładowo maszyna do zabiegu mikrodermabrazji ściera warstwy starego naskórka i zasysa je do środka. Jedną z najnowocześniejszych metod w dziale kosmetologii jest peeling kawitacyjny, który wykorzystuje siłę ultradźwięków.

Nowoczesne zabiegi regenerujące

Najpopularniejszym zabiegiem głęboko naprawczym jest mezoterapia igłowa. To dzięki niej dostarczane są skórze wartości regenerujące i odżywcze, które pobudzają organizm do uruchamiania procesów naprawczych i do produkcji elastyny i kolagenu. Mezoterapia polega na wstrzykiwaniu gotowych koktajli z aminokwasów, kwasu hialuronowego, witamin i wyciągów roślinnych, które mają niezwykły, pozytywny wpływ na kondycję skóry. Tego rodzaju działania nadają skórze elastycznośc i jędrność i opóźniają starzenie.

W tym zakresie można wykorzystać także materiał nazywany osoczem bogatopłytkowym. Uzyskuje się ono z krwi pacjenta i ma rewelacyjny wpływ na autoregenerację. Komórki macierzyste poprawiają wygląd skóry, jej elastyczność oraz gęstość, a także eliminują zmarszczki. Dzięki tej metodzie odtwarzane są zniszczone komórki, zwiększa się produkcja kolagenu, a także rozrost naczyń krwionośnych.

Nowoczesne zabiegi modelujące sylwetkę

Zabiegi formowania sylwetki szczególnie przyciągają tych, którzy pragną pozbyć się niepotrzebnego tłuszczu, szczególnie z tych części ciała, które są odporne na aktywność fizyczną albo opracowane diety. Innowacyjna technologia pozwoliła stworzyć metody, dzięki którym tkanki tłuszczowe zostają rozbite, przechodzą w stan płynny, dzięki czemu zdecydowanie prościej jest je odessać albo przenieść do wątroby, skąd zwykle usuwane są za pomocą naturalnych procesów przemiany materii. Tego rodzaju zabiegi z reguły mają także inne korzystne efekty, np.: stymulują produkcję kolagenu albo wspomagają likwidowanie toksyn. Najczęściej w taki sposób można też pożegnać cellulit, wygładzić blizny, zmarszczki albo rozstępy.

Istnieje wiele nowatorskich sposobów formowania sylwetki oraz wspierających odchudzanie. Należy do nich na przykład endermologia, która za pomocą specjalistycznie stworzonych rolek masuje ciało i tym samym rozbija komórki tłuszczu. Inny sposób, czyli kriolipoliza działa na zasadzie zamrażania i niszczenia komórek tłuszczowych w temperaturze nie spadającej poniżej -10°C. Natomiast kawitacja ultradźwiękowa działa dzięki mocy ultradźwięków. Istnieją także sposoby wykorzystujące iniekcję lub laser. Zzwyczaj te zabiegi nie są inwazyjne i dają widoczne efekty: możliwe jest usunięcie nawet 40% tłuszczu, jednak nie mogą one zastępować ćwiczeń oraz wyregulowanej diety, a jedynie wspomagać.

Nowoczesne zabiegi laserowe

Choć lasery są w kosmetologii stosowane od dawna, ciągle odnajdują nowsze oraz efektywniejsze funkcje, dzięki rozwojowi oraz bezpieczniejszej pracy. Gabinety kosmetyczne oferują innowacyjne zabiegi laserowe, które wpływają na odmienne obszary ciała oraz tak samo odmienne problemy. Najpopularniejsza jest depilacja laserowa, która eliminuje nadmierne owłosienie z właściwie każdego miejsca na ciele na długo. Zabiegi laserowe zwalczają także problemy skórne: usuwają zmiany trądzikowe, niszcząc bakterie odpowiedzialne za stany zapalne albo usuwają przebarwienia, które pojawiają się ze względu na skupiska melaniny (barwnika) w tym samym miejscu. Pozostałe zabiegi laserowe pozwalają na zamykanie rozszerzonych naczynek krwionośnych albo są doskonałym sposobem odmładzania.

Nowoczesne zabiegi odmładzające

Produkcja kolagenu i elastyny bezpośrednio oddziałuje na kondycję skóry i tym samym ją odmładza. W wyniku tego część zabiegów pobocznie oddziałuje na zwalnianie procesów starzenia. Istnieją także zabiegi, które pierwszorzędnie odmładzają skórę, mogą to być mezoterapia, zabiegi z osoczem bogatopłytkowym albo liftingi. Współczesne metody liftingujące, wykorzystują nowatorskie technologie i sposoby, dzięki którym nie zawsze wiążą się one z inwazyjnymi zabiegami operacyjnymi. Na przykład liftingi HIFU – działające dzięki ultradźwiękom albo przy zastosowaniu nici liftingujących – wszywanych w głębokie warstwy skóry, by podnosiły oraz trzymały konkretne partie skóry.

Strona używa cookies
Ok