Dekoracje ślubne- rodzaje dekoracji weselnych
Dekoracje ślubne – dekorować sememu czy zlecić dekoratorce?
24 października, 2019
Aloes - kosmetyki i zabiegi kosmetyczne z aloesem
Zabiegi z aloesem
25 października, 2019

Mezoterapia – terapia na wypadanie włosów

Mezoterapia nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej

Zadbane, lśniące i gęste włosy oraz jędrna skóra są oznaką piękna, dla wielu z nas pielęgnacja jest priorytetowym elementem naszego wyglądu. Włosy jak i skóra bardzo rzucają się w oczy, ponieważ są prawie bez przerwy na widoku i są realnym odzwierciedleniem kondycji zdrowia organizmu. Salony fryzjerskie i salony urody są dziś oblegane, często mamy problem żeby zapisać się na dogodny termin, a kolejki są niesłychanie długie. Jednak to nie tylko fryzjerzy i kosmetolodzy o nas dbają, ale także robią to lekarze specjaliści. Niezaprzeczalny jest fakt, że odżywianie musi być stosowane nie tylko od zewnątrz, ale w pierwszej kolejności od wewnątrz, co bez wątpienia przyniesie najlepsze skutki. Jedną z skuteczniejszych metod polepszenia kondycji skóry twarzy i głowy jest mezoterapia igłowa. Mezoterapia igłowa raczej nie jest pojęciem powszechnym, ale warto się z nim zapoznać, jeśli problem nadmiernego wypadania włosów czy zniszczonej skóry nas dotyczy. Wyjątkowość tego zabiegu leży w docieraniu odpowiednich substancji w głąb skóry, stosowane przy wszystkich rodzajach problemów skórnych i jest polecane zarówno mężczyznom jak i płci damskiej.

Wracając do skóry twarzy, mezoterapia igłowa jest bardzo skuteczna i właściwie to właśnie ta część ciała jest najczęściej temu zabiegowi poddawana. Skóra na twarzy jest jedną z najdelikatniejszych i dlatego też szybko się niszczy. Wprowadzane substancje redukują zmarszczki. Terapię można stosować pod oczy, w miejscu tak zwanych ,,worków”, która je znacznie zmniejsza lub całkiem niweluje. Mezoterapia twarzy działa skutecznie przede wszystkim biorewitalizacji i jest oparta na uaktywniania kolagenu i elastyny. Jakiś czas po zabiegu cera niestety nie wygląda zachęcająco i promiennie, pokazują się chwilowe zaczerwienienia i obrzęki; warto taki okres przeczekać, aby móc ujrzeć niezwykłe efekty polepszenia się kondycji skóry.

Wyróżniamy dwie metody w wstrzykiwaniu danych substancji: przy użyciu specjalnego pistoletu lub ręcznie przy użyciu strzykawki i igły. Nie jest to zabieg chirurgiczny, a jedynie wprowadzanie minimalnych dawek specjalnych substancji, które mają w składzie, takie składowe jak aminokwasy, peptydy, witaminy oraz kwas hiauluronowy. Są one wprowadzane na głębokość 1-2 mm, bezpośrednio w miejsca tego potrzebujące. Zabieg mimo wstrzykiwania jest całkiem bezbolesny i przyjemny. Funkcją mezoterapii jest reaktywowanie krążenia skóry. Jak sama nazwa wskazuje jest to terapia, czyli ciąg zabiegów, zaleca się więc powtórzyć go kilka razy. Jaka jest najlepsza ilość i częstotliwość wykonywania zabiegów? Wszystko to zależy od początkowego stanu skóry, rodzaju dolegliwości, specyfiku jaki stosujemy oraz indywidualnych potrzeb.Na początku przeważnie jest to cykl od 2 do 6 zabiegów co tydzień lub dwa tygodnie, następnie dla podtrzymania efektów przeprowadza się je co 2-4 miesiące. Taki cykl daje sporo większe i bardziej długotrwałe efekty, niż jeden zabieg. Czego dokładnie możemy oczekiwać po mezoterapii skóry twarzy? Przede wszystkim nawilżenie i jędrność oraz redukcja zaczerwienienia i zmarszczek.Wszystkie efekty utrzymują się zadowalająco długi czas. Mezoterapia igłowa nie tylko niweluje już powstałe schorzenia, ale także zatrzymuje powstawanie nowych, poprzez produkcje włókien kolagenowych oraz uruchamianiu procesów naprawczych.

Jeśli chodzi o włosy, ich wzrost jest bardzo złożonym procesem, który ma trzy etapy. Zdarza się przypadki, kiedy porost włosów zostaje zatrzymany. Taką sytuację nazywamy łysieniem lub nadmierną utratą włosa. Pojawia się też pytanie, w którym momencie wypadanie jest pod kontrolą, a w którym momencie trzeba zacząć się martwić czy nie jest to łysienie? Nie znajdziemy na to prostej. Teoretycznie utrata mniej niż 100 włosów na dzień jest rzeczą bezpieczną, a więc leczenie stanu włosów, należy zacząć powyżej tej ilości włosów, co jest już raczej widoczne. Jak leczyć tego rodzaju schorzenie? Metod leczenie jest wiele, od kosmetyków do smarowania skóry głowy po metodę laserową, jednak to właśnie mezoterapia igłowa jest jedną z najczęściej wybieranych, co może świadczyć o jej efektywności w tym zakresie leczenia. Przeprowadzenie tego rodzaju terapii przy utracie włosów pomaga przywrócić krążenie, i jednocześnie pobudzić wzrost nowych włosów.

Zabieg mezoterapii wydaje się bardzo zaawansowany, co w rzeczywistości okazuje się błędnym założeniem. Pierwszym krokiem jest staranne oczyszczenie skóry i nałożenie kremu znieczulającego zależnie czy osoba, o to prosi. Kolejnym krokiem jest dezynfekcja i nakłuwanie. Same kłucia są minimalnie wyczuwalne, ale pomimo tego pacjenci nie twierdzą, że jest to zabieg bolesny. Po wykonanym zabiegu mezoterapii nie powinno się korzystać z saun, unikać opalania się oraz narażania skóry na zmiany termiczne. Dokładniejsze informacje przedstawia lekarz kosmetolog na poprzedzającej zabieg konsultacji, tak aby całościowy przebieg kuracji był jak najbardziej bezpieczny.

Strona używa cookies
Ok