Dentysta Toruń - RTG zęba - gabinet stomatologiczny
Radiologia dentystyczna
29 sierpnia, 2020
kostka brukowa toruń - układanie i cennik
Podjazd do domu – jaki materiał użyć
29 sierpnia, 2020

Nowoczesna stomatologia estetyczna opiera się na wypracowanej przez lata wiedzy dentystów oraz na rozwoju tecjnologii i technik używanych w leczeniu zębów. Zabiegi z dziedziny stomatologii estetycznej przywracają piękno uśmiechu, a wiele z nich, dostępnych jest właściwie od razu w trakcie kilku, a czasem nawet jednej wizyty w klinice dentystycznej. Teraz pacjenci mogą skorzystać z wielu technik, które zmniejszają przebarwienia i korygują wygląd i kształt zębów, a także uzupełniają braki. Tym sposobem każdy pacjent, jaki przyjdzie do dentysty, opuszcza gabinet zadowolony z pięknego uśmiechu już w jeden dzień. Jakie nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej są szczególnie znane i na czym polegają?

Digital Smile Design (DSD)

Wielu pacjentów zastanawia się, jaki będzie ich uśmiech po przeprowadzony leczeniu dentystycznym. Parę lat temu na ostateczny efekt trzeba było czekać aż do zakończenia leczenia i zupełnego wygojenia tkanek – w zależności od przeprowadzonych zabiegów stomatologicznych. Współcześnie istnieje możliwość zobaczenia efektu działań dentysty jeszcze przed rozpoczęciem leczenia. Sposobem tym jest cyfrowe projektowanie uśmiechu, czyli Digital Smile Design (DSD).

Czym to jest? Digital Smile Design to nowoczesna, elektroniczna wizualizacja uśmiechu. Na podstawie materiałów pobieranych od pacjenta – tj. zestawu zdjęć: uśmiechu na wprost i z profilu oraz zdjęć RTG – stomatolog przy zastosowaniu specjalnego programu nanosi wszelkie zmniany. W tym celu używa tzw. linii referencyjnych dopasowuje kolory i kształt zębów oraz wpływ zmian na całościowy wygląd szczęki i twarzy pacjenta. Ponadto Digital Smile Design można zastosować mając już przygotowany plan leczenia dentystycznego, dzięki czemu pacjent obejrzy poszczególne kroki zmian lub skorzystać z programu w roli stworzenia planu. Dzięki cyfrowemu projektowaniu uśmiechu pacjent może pokazać stomatologowi jakiego efektu oczekuje, natomiast stomatolog wskaże pacjentowi, które nowoczesne zabiegi stomatologiczne będą potrzebne do osiągnięcia wymarzonego efektu.

Implanty w jeden dzień

O tym, że należy wypełnić braki zębów nie tylko ze względu na wygląd, ale także zdrowie szczęki, już wiemy. Wielu pacjentów w tym kierunku decyduje się na zabieg wszczepienia implantu stomatologicznego. Niestety dotąd, chociaż implanty są najmocniejszym i zdaniem dentystów najlepszym wśród protez, cały zabieg ciągnął się przez parę miesięcy, bo wszczepienie implantów dentystycznych wiąże się obszernym czasem integracji implantu z kością. Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej pozwoliły na maksymalne skrócenie tego czasu. Współcześnie możliwy jest zabieg aplikacji implantów w zaledwie jeden dzień.

Chociaż i w tym zakresie implant musi zespoić się z tkanką kostną, na co będzie trzeba poświęcić trochę czasu, za pomocą nowoczesnej technologii pacjent opuszcza gabinet dentystyczny z pięknym uśmiechem nawet w jeden dzień. Stomatolodzy sporządzili w tym celu nowoczesną odbudowę protetyczną tymczasową, którą można zaaplikować od razu na wszczepiony implant w ciągu tej samej wizyty. Niesie to ze sobą dwie korzyści. Po pierwsze pacjent wychodzi z gabinetu stomatologicznego z pięknym uśmiechem w jeden dzień. Po drugie tymczasowa proteza osłania implant ułatwiając jego łączenie z kością. Gdy już implant zęba w pełni połączy się z kością, pacjent wraca na następną wizytę, gdzie stomatolog wymienia uzupełnienie tymczasowe na uzupełnienie stałe.

Profesjonale wybielanie zębów lampą Beyond u dentysty

Profesjonalne wybielanie zębów lampą Beyond jest kolejnym zabiegiem nowoczesnej stomatologii estetycznej. W zestawieniu z innymi sposobami wybielania zębów, wykorzystanie stworzonej do tego lampy gwarantuje znacznie widoczniejsze rezultaty przy tylko pojedynczej wizycie. Wybielanie lampą usuwa z zębów wszelkie przebarwienia zgromadzone w wyniku diety, ponieważ nawet całkowicie zdrowe zęby mogą mieć, nieestetyczny żółty odcień. Zaletą wybielania zębów lampą Beyond jest technologia naświetlania, jaka usuwa większość przebarwień, a do tego usuwa do 97% bakterii. Dodatkową zaletą tego nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej jest również pozytywny wpływ na stwardnienie kompozytów stomatologicznych oraz zminimalizowanie zapalnych stanów.

Ponadto sam zabieg wybielania lampą w gabinecie stomatologicznym jest bardzo wygodny i nie zabiera dużo czasu. Szczególnie istotnym elementem jest mobilność lampy, dzięki czemu da się dotrzeć do całej jamy ustnej. Warto wspomnieć, że stomatolog może bez trudu regulować moc lampy i tym samym dostosowywać się do potrzeb pacjenta.

Korony protetyczne i licówki stomatologiczne

Estetykę uśmiechu można polepszyć także przy użyciu koron protetycznych oraz licówek stomatologicznych. Korony protetyczne służą zastąpieniu zębów np. po leczeniu kanałowym pod mikroskopem albo do położenia jej na implancie. Wykorzystuje się je w głownej mierze ze względu na to, że rewelacyjnie imitują prawdziwe zęby. Sporządza się je z porcelany lub cyrkonu, dzięki czemu są niezwykle estetyczne.

Z kolei licówki dentystyczne to niewielkie nakładki, które zakłada się na zęby. Licówkami można ukryć niemożliwe do usunięcia przebarwienia, np. w przypadku zębów martwych, co nie reagują na wybielanie. Licówki wykorzystuje się także jako metodę poprawy małych wad kształtu zębów. Decydując się na licówki możemy zakryć np. przerwę między zębami (diastemę) albo ukruszony fragment zęba.

edclinic.pl/zabiegi-stomatologiczne-torun-cennik

Strona używa cookies
Ok