Szkoła pływania niemowląt Toruń - Logafit kursy pływania dla małych dzieci
Nauka pływania niemowląt
14 lutego, 2019
JAk dbać o palce stóp skuteczna metoda na haluksy aparatu bunito duo
GŁADKA SKÓRA, PIĘKNE PAZNOKCIE- PIELĘGNACJA STÓP – Haluksy
18 lutego, 2019

Poduszki ortopedyczne – jak wybrać?

Stanowczo za dużo osób lekceważy przedmioty wspierające nas w około 1/3 życia. Takim przedmiotem jest poduszka ortopedyczna. Jeśli sen sprawuje tak ważną część naszego życia, to dlaczego jesteśmy dla niego tacy oschli? Poduszka jest problemem najwyższej wagi, któremu należy poświęcić choć trochę uwagi. Ten element musi być dokładnie przystosowany do preferencji. To nie jest tak, że poduszka ortopedyczna jest bliska tylko osobom schorowanym, martwiącym się o problemy z kręgami, jest ona niezbędna każdemu. Oddziałowuje w pozytywny sposób na kręgosłup szyjny i krążenie. Jednak istotne jest jej dokładne dopasowanie, ponieważ źle dopasowana może zapoczątkować rozwój chorób. Powinno się sprawdzić miejsce zakupu. najbardziej niestosowną opcją są zwykłe sklepy meblowe, tutaj poduszka ortopedyczna okazuje się jedynie nazwą własną. Najbardziej wiarygodne zdają się być sklepy ortopedyczne zajmujące się nie tylko sprzedażą, ale i wytwarzaniem produktów. Posiadają oni najbardziej obszerną wiedzę odnośnie niezbędnych surowców. Poduszka ortopedyczna powinna posiadać specjalny certyfikat CE.

Poduszka do spania na boku

Potrzebne jest wypełnienie wolnego miejsca między kręgosłupem szyjnym, a barkiem, które pozwoli utrzymać naturalne ustawienie głowy. Najbardziej odpowiednia powinna być taka, która będzie miała kształt wałka.

Poduszka do spania na plecach

Konieczne jest utrzymanie głowy w jednym miejscu, tak aby nie mogła się przemieszczać w trakcie snu. Niższa poduszka z dodatkowym wcięciem w profilowaniu mogłaby odnaleźć się w naszej sypialni.

Poduszka do spania na brzuchu

Doskonale spisze się płaska poduszka o nieprzeciętnym kształcie, co ułatwi nam wtulenie się w nią.

Rodzaje poduszek ortopedycznych

Jednak podczas wyboru nie możemy zwracać uwagi jedynie na pozycję spania. Ważna jest zdanie lekarza lub specjalisty aby dostosować rodzaj poduchy do naszych potrzeb. Opinii eksperta da się poszukać nawet telefonicznie, bez biegania po lekarzach. Na początek warto jest się upewnić, czy nasz pomocnik będzie wiarygodny. Nie wszystkie terminy, którymiwspomagają się sprzedawcy łączą się z profesjonalnym działaniem.

profilowane – tylko ogólna nazwa opisująca każdą poduszkę, w praktyce podobna do ergonomicznej

ergonomiczne – zazwyczaj są wycinane ze spienionego bloku pianki, charakteryzują się dwoma garbami(mniejszym i większym)

przeciwodleżynowe – są w stanie zapewnić stały dopływ powietrza i rozłożony nacisk, prawdopodobnie najlepsze są te, które posiadają 90 kanalików powietrznych i wytwarzane są z pianki PUR

zdrowotne – pomagają, ale nie wiemy na co, często jest to nazewnictwo stosowane przez sprzedawców do zdezorientowania klientów

rehabilitacyjne – są one zbliżone tym ortopedycznym, charakteryzują się głównie nazwą

ortopedyczne – surowce, z których zostały wykonane i ich kształt powinien być profesjonalnie dobrany i zbadany, ta nazwa określa też ogół poduszek wspomagających nasze zdrowie

Poduszki z pamięcią (memory) – charakterystycznym składem jest pianka visco elastic, inne surowce zbyt często są zastępowane zamiennikami, które nie zawsze pełnią swoją funkcję, dzielą się one jeszcze na ryflowane (zbędne uatrakcyjnienie produktu poprzez nadanie innej nazwy i połączenie memory ze sprężystym PUR) i te z pianki wysoko elastycznej (nazwa tradycyjnej pianki PUR zwanej też sprężystą)

Jak działa poduszka ortopedyczna?

Istotne jest pochodzenie wymarzonej poduszki. Warto jest zwrócić uwagę na to, czy firma znajduje się w Europie. Gwarancja waha się od pół roku do pięciu lat. Produkt powinien być też oznaczony odpowiednim certyfikatem np. OEKO – TEX Standard 100. Pamiętajmy, że dobrze dobrana poduszka posiada wiele pozytywnych cech, zapewnia doskonałe podparcie, ułożenie kręgów szyjnych, zmniejsza punkty nacisku na kręgi, rozluźnia mięśnie, poprawia krążenie odcinku szyjnego i zapobiega odwadnianiu dysków. Poduszka nie jest przeznaczona jedynie do snu, można też wyposażyć się w wyspecjalizowaną do siedzenia, która też zapewni nam wygodę, pomoże w rehabilitacji dyskopatii i rwy kulszowej. Jednak, aby spełnić nasze wymagania powinna być dobierania indywidualnie. Przy tak szerokim wachlarzu usług z pomocą eksperta na pewno znajdziemy coś odpowiedniego dla siebie.

Poduszka dla niemowląt

Dobrze dopasowana zapobiega i normalizuje deformacje ułożeniowe głowy. Pomaga w przywróceniu prawidłowego kształtu główki dziecka, gdy doszło do jej spłaszczenia.

Poduszka ortopedyczna na migrenę

Jest to kolejna właściwość naszych przedmiotów. Dobrze dopasowana poduszka nie tylko pod względem kształtu, ale i wysokości i materiału rozprawi się z codziennymi zmaganiami takimi jak migrena. Dokładne ułożenie głowy może zmniejszyć ten naprzykrzający się ból lub nawet go zniwelować.

Ceny poduszki ortopedycznej

Nie ma jednej kwoty określającej wartość produktu. Branża jest pełna przeróżnych ofert. Ceny wahają się od pięćdziesięciu do nawet tysiąca złotych. Jednak pamiętajmy, że nie każda poduszka nazywana ortopedyczną spełnia jej funkcję. Wygórowana cena jest powiązana się z wysoką jakością, lecz nie jest żadnym wyznacznikiem.

Poduszka ortopedyczna

Strona używa cookies
Ok