Awaryjne otwieranie samochodów Otwieranie mieszkań Otwieranie zamków Gorzów
Awaryjne otwieranie zamków
3 listopada, 2016
Armatura pneumatyczna - Sprężarki tłokowe - Elektrozawory pneumatyczne
Sprężarka tłokowa i inne urządzenia pneumatyczne
7 listopada, 2016

Profesjonalna odbudowa włosów

Salon fryzjerski rekonstrukcja włosów prostowanie keratynowe salon w Toruniu

Przy zakupie kosmetyków nie kierujmy się modą

Krótkie, półdługie, do pasa, pofalowane, „jak spod igły”, złotawe, jasnobrązowe, czarne… tyle ile typów włosów, tyle sposobów na ich staranną pielęgnację. Mamy możliwość wykonać odnowę w domowym zaciszu lub umówić się na wizytę do salonu. Jeżeli marzymy o idealnych, świetlistych, gęstych, silnych włosach, powinnyśmy właściwie wybrać się do profesjonalnego salonu fryzjerskiego. Dlaczego? Tylko w trakcie konsultacji z fachowcem dowiemy się jakiego właściwie rodzaju są nasze włosy, czego wymagają i jaki zabieg byłby dla nich najwłaściwszy. Częste mycie szamponem oraz wprowadzanie odżywki często nie przynosi oczekiwanych skutków. Dzieje się tak, bowiem przy ich zakupie kierujemy się raczej prestiżem firmy, modą np. na ekstrakty do włosów, natomiast nie realnymi „prośbami” naszych włosów. Zawodowiec tymczasem spostrzeże od razu to, czego my przez dłuższy czas nie zaobserwowałyśmy.

Niewłaściwa dieta, szczotka wyrywająca włosy i obciążające odżywki

Do najpopularniejszych elementów naruszających strukturę włosa przynależą: zła dieta, czynniki pogodowe, uszkodzenia mechaniczne (m. in. przy czesaniu), nieodpowiednia pielęgnacja oraz niefachowa stylizacja (m in. prostownicą do włosów). Pochłanianie znacznej ilości cukierków, ciastek, czekolady, chipsów oraz pozostałych tłustych przekąsek, brak zapewnienia organizmowi nieodzownych mikro- i makroelementów prowadzi do głębokiego zniszczenia włosa od samej jego cebulki. W ogóle nie pobiera ona tych komponentów, które powinna, więc prawidłowy wzrost oraz mocna konstrukcja są trudne do osiągnięcia. Środki pielęgnacyjne niejednokrotnie wysuszają włosy, sprawiają, że brak im lekkości oraz powodują podrażnienie skóry na głowie, w okolicach szyi oraz twarzy. Jeśli zadeklarowałyśmy się na domowe zabiegi, pamiętajmy o stosowaniu tylko naturalnych preparatów, które nie posiadają w swojej zawartości parabenów, silikonów czy konserwantów, np. olejów (kokosowy, oliwa z oliwek, sezamowy, rycynowy), siemienia lnianego, nafty kosmetycznej lub ekstraktów ziołowych (z liści brzozy, pokrzywy).

Zniszczone włosy? Fryzjer znajdzie na to sposób!

Rekonstrukcja włosów w salonie fryzjerskim daje błyskawiczne efekty. Aby się one utrzymały wystarczy oprócz tego rekonstruować je w domu środkami od fryzjera. Na ten pomysł wpadli Izabela i Marcin Górny wdrażając nowe sposoby odbudowy włosów powiązane z kuracją domową: Olaplex, TrueKeratin i ColorHlex.

Terapia Olaplex

Olaplex składa się z następujących elementów:

  • Olaplex Bond Multiplier – dodaje się go do wybranego artykułu koloryzującego. Naprawia osłabione lub rozerwane mostki dwusiarczkowe włosów. Zabezpiecza je przed dalszymi uszkodzeniami.
  • Olaplex Bond Perfector No.2 – utrwala wiązania siarczkowe, zwiększa działanie Multipliera. Za jego sprawą zespolone zostają pozostałe mostki dwusiarczkowe przed zabiegiem chemicznym oraz po nim.
  • Olaplex No. 3 Hair Perfector – jest produktem do używania w domu i umożliwia rekonstrukcję włosów, utrzymanie ich w właściwym stanie pomiędzy zabiegami, a także podtrzymuje umacnianie połączeń siarczkowych.

System ColorpHlex

Z kolei system ColorpHlex chroni strukturę włosów, powoduje, że są silniejsze w czasie zabiegów chemicznych (głównie koloryzacji). Włosy uszkodzone, pokruszone zostają łatwo zrekonstruowane od wewnątrz. W tej opatentowanej formule zastosowano cząsteczkę białka roślinnego ColorStrong Complex, która od razu przechodzi do środka włosa i intensyfikuje efekty koloryzowania bądź rozświetlania. Rozczesywanie staje się swobodniejsze, włosy świetliste oraz miękkie w dotyku. Do używania w domu przeznaczony został ColorpHlex Home Care Kit – po ColorpHlex Step 1 i Step 2 w salonie fryzjerskim w Toruniu. W skład systemu ColorpHlex Home Care Kit wchodzi szampon, odżywka oraz Leave in spray (zawierają ekstrakt ze słonecznika).

System TrueKeratin

System TrueKeratin jest z kolei genialnym zabiegiem nie tylko na odbudowanie włosów, lecz też ich naturalne wyprostowanie. Terapia opiera się na nowatorskiej formule keratynowej bez dodatkowych preparatów chemicznych. Mogą z niego śmiało skorzystać posiadaczki loków, fali i włosów poważnie zmęczonych chemią. Keratyna przenika głęboko do wnętrza włosów i zapewnia im połysk, zdrowie oraz niezwykłą jedwabistość. W przeciwieństwie do odmiennych terapii, TrueKeratin będzie w sam raz do włosów, które wcześniej były koloryzowane, prostowane albo poddawane innym zabiegom. Włosy pozostają elastyczne, gęste, lekkie nawet przez 4 miesiące. W dowolnej chwili można jednak spłukać tę kurację.

Jakich rezultatów można się spodziewać?

Efekt końcowy uzależniony jest od tego, w jakiej kondycji są konkretnie nasze włosy. Na niesamowite rezultaty możemy liczyć wówczas, kiedy są faktycznie mocno zniszczone albo połamane. Należy w domowym zaciszu używać łagodnych szamponów, żeby za szybko nie wypłukały się drogocenne substancje. Należy unikać tych, które zawierają SLS/SLES. Warto mieć na uwadze, że to właśnie fryzjer powinien dobrać nam właściwą terapię, np. ultradźwiękową, z zastosowaniem podczerwieni lub saunę. Włosy po zabiegu powinny być intensywnie nawilżone, lekkie, jedwabiste, promienne, łatwo układające się oraz „sypkie” (a nie „zlepione”).

Szczegółowa oferta salonu fryzjerskiego Górny Hair Studio znajduje się pod tym linkiem – Salon fryzjerski w Toruniu

Strona używa cookies
Ok