Kriolipoliza modelowanie sylwetki chłodem wymrażanie tkanki tłuszczowej
Kriolipoliza – usuwanie tkanki tłuszczowej
25 października, 2019
Notariusz oświadczenie poświadczenia akty notarialne
Notariusz – Po co poświadczenie notarialne
28 października, 2019

Przegląd technik depilacji laserowej

Depilacja laserowa przegląd technologii

Współcześnie gładkie ciało bez niepożądanego owłosienia jest celem, który pragnie spełnić wiele osób. Z tego powodu, dostępne są odmienne metody eliminowania włosów. Najbardziej pożądanymi cechami, którymi powinna odznaczać się depilacja dobrej klasy są trwałość, aby włosy nie pojawiały się z powrotem za szybko oraz skuteczność, aby metoda usuwała całość, a nie tylko część owłosienia. Najnowszym oraz obecnie najbardziej skutecznym sposobem jest depilacja laserowa, która gwarantuje długotrwałe rezultaty. Wszystko to dzięki wciąż rozwijającym się technologiom oraz urządzeniom, które korzystają z najnowszych technik.

Depilacja laserowa jest szczególnie polecana w przypadku osób, które mają skłonności do wrastania włosków (te ciężko usuwa się innymi metodami) oraz pojawiania się częstych stanów zapalnych albo krostek. Depilację laserową zwykle trzeba powtarzać, jednak pełna seria zabiegów pomoże usunąć włosy nawet na parę lat.

RODZAJE METOD DEPILACJI LASEROWEJ

Usuwanie zbędnego owłosienia jest dostępne dzięki różnym metodom. Celem każdej z nich jest zapewnienie długotrwałego efektu wygładzonej skóry. Od innych sposobów usuwania owłosienia, depilację metodami laserowymi wyróżnia to, że eliminują nie tylko samą strukturę włosa w jego ponad skórnej części, ale również niszczy cebulkę, co uniemożliwia ponowne odrastanie włosa.

Tradycyjna depilacja laserowa

Najbardziej powszechna metoda polega na niszczeniu struktury włosa za pomocą energii cieplnej, która bierze się z lasera. Światło emitowane przez laser trafia do mieszka włosowego, gdzie jest absorbowane przez mieszczącą się w środku melaninę. Dzięki temu struktura włosa zostaje zniszczona, co pozwala na jego usunięcie. Depilację tym sposobem należy powtarzać, dlatego że laser napromieniowuje tylko te włosy, które znajdują się w fazie wzrostu. Trzeba więc zaczekać aż włosy, jakie były wcześniej w fazie uśpienia znajdą się w fazie wzrostu. Zabiegi można wykonywać najszybciej w odstępie kilku tygodni, czasem kilku miesięcy – w zależności od depilowanego obszaru ciała.

Uzyskanie trwałych efektów wymaga przeprowadzenia 3-6 zabiegów, jednak efekt jest wart kilku wizyt w gabinecie kosmetologicznym, ponieważ utrzymuje się zwykle przez parę lat. Oznacza to więc pełną trwałość i skuteczność zabiegu. Możliwe są również zabiegi utrwalające, jakie wykonuje się raz w ciągu roku. Co więcej taka metoda daje komfort i poczucie pewności, a także uwalnia od potrzeby nieustannego (nawet codziennego) usuwania włosków np. tak jak w przypadku maszynki do golenia. Minusem jest to, że może nie zadziałać w przypadku siwych albo jasnych włosów.

Elektroliza

Elektrolizę przeprowadza się dzięki specjalnej maszynie, która przy użyciu cienkiej igły przesyła niskie natężenie stałego prądu oraz tym samym niszczy cebulkę włosa. Igła musi zostać wbita w każdą cebulkę włosa, dlatego że ta technika uszkadza włosy pojedynczo. Średnio włos jest uszkadzany w ciągu 30 sekund. Z tej przyczyny elektroliza jest czasochłonnym zabiegiem. Zazwyczaj zależy to od miejsca oraz ilości włosków, jakie mają być poddane zabiegowi. Ta metoda depilacji może powodować niewielkie uszkodzenia skóry, które powinny zniknąć w ciągu kilku dni.

Elektroliza jest uznawana za jedną z najlepszych metod depilacji i najbardziej skutecznych wśród innych technik. Dzięki niej, za niewielkim poświęceniem, można pozbyć się niechcianego owłosienia z pach, twarzy oraz innych partii ciała. Tak jak w przypadku najbardziej znanej depilacji laserowej, niekiedy zabieg elektrolizy trzeba powtórzyć w gabinecie kosmetycznym, z uwagi na różne tempo wyrastania włosów. Co więcej dobrze działa na ciemnych i na jasnych włosach, dlatego że zabieg nie bazuje na stężeniu melaniny w strukturze włosa, a daje zadowalające rezultaty.

Termoliza

Termoliza jest bardzo podobna do elektrolizy, jeśli chodzi o sposób działania, ale różni się w kilku względach. W głównej mierze urządzenie, przy użyciu którego termoliza jest wykonywana przesyła prąd zmienny o niewielkim natężeniu, ale o wysokiej częstotliwości. To daje efekt termo – koagulacyjny, jaki niszczy strukturę włosa do samej cebulki. Co więcej igła pozostaje w mieszku włosowym na około 1-2 sekundy, co w dużym stopniu skraca czas trwania zabiegu. To sprawia, że termoliza o wiele bardziej pasuje do eliminowania włosów z większych obszarów (na przykład z nóg) w porównaniu do elektrolizy.

Ta technika depilacji również może pozostawić po sobie drobne uszkodzenia skóry – zaczerwienienia lub strupy, które zwykle znikają w ciągu kilku dni od zabiegu. Termoliza niszczy ciemne i jasne owłosienie, a jej efektywność jest zbliżona do elektrolizy. Po przeprowadzeniu kilku zabiegów, jakie zlikwidują wszystkie włosy, zniszczone cebulki włosów uniemożliwiają ponowny wzrost włosa, co sprawia, że ta technika jest bardzo trwała.

Blend

Blend ma w sobie cechy elektrolizy i termolizy, dlatego że zastosowuje na równi minimalne natężenie stałego prądu oraz połączenie prądu zmiennego i wysokiej częstotliwości. To gwarantuje tej metodzie wyższość nad pozostałymi i dzięki temu jest najskuteczniejszą metodą depilacji. Trwale uszkodzone mieszki włosowe, nie odnawiają się, co oznacza, że włosy nie wyrastają ponownie. Blend jest jednak zabiegiem czasochłonnym, dlatego wykorzystuje się go w obrębie mniejszych powierzchni ciała i tak jak pozostałe zabiegi trzeba go ponowić, dlatego że włosy da się usunąć tylko w fazie wzrostu.

www.depilacja-torun.pl

Strona używa cookies
Ok