Wybór systemu grzewczego - Kotły gazowe Toruń - Pompy ciepła Toruń - Piece na ekogroszek Toruń - Urządzenia grzewcze Toruń
Wybieramy system grzewczy
20 lutego, 2017
skup zadłużonych spółek Warszawa kupię spółkę z długami sprzedaż zadłużonych spółek
Kupię zadłużoną spółkę
26 lutego, 2017

Zabiegi leczące nadpotliwość

Leczenie nadpotliwości Bydgoszcz Zabiegi leczące nadmierną potliwość Nadpotliwość

Masz problem z nadmiernym poceniem się?

Pocenie się jest zjawiskiem całkowicie zwyczajnym. Dzięki niemu wyrzucamy toksyny ustroju oraz dostosowujemy ciepłotę ciała (np. w czasie ciepłych dni). Organizm ludzki ma zwykle do 3 milionów gruczołów, które generują pot. Zaś jeśli jest go nazbyt dużo? Przypuszczamy, że cieknie nam po czole przez 24 godziny na dobę? W takiej sytuacji możemy narzekać na tzw. nadpotliwość, która nie jest zaledwie typowym kłopotem kosmetycznym, lecz także chorobą. I jak doskonale wiadomo – choroby musimy kurować z paru względów. Jednym spośród nich jest bezspornie dyskomfort, doświadczany zazwyczaj w otoczeniu reszty ludzi. Ogólnie powodami niewspółmiernego pocenia się są czynniki objawowe oraz fizjologiczne. W przypadku objawowych stykamy się z istotnymi schorzeniami, jakie w tym momencie mają miejsce w naszym organizmie, np. z hormonalnymi (nadczynność tarczycy), neurologicznymi (m in. neuropatie), chorobowymi (przykładowo intensywnymi infekcjami). Nadmierne produkowanie potu absolutnie nie musi dotyczyć poszczególnej partii ciała, np. czoła. Jeżeli chodzi o prawidłowe pocenie się, to jako bazowe czynniki przytoczyć wolno chociażby stres, niepokój lub aktywność fizyczną. Mamy na nie choćby względny wpływ.

Skąd mam wiedzieć, że mam nadpotliwość?

Skoro zależy nam na tym, by jednoznacznie wiedzieć czy posiadamy nadmierne wydzielanie potu, powinniśmy zgłosić opisany dylemat lekarzowi, który posiada specjalizację ogólną. Wtedy on przeprowadzi z nami wszechstronny wywiad, zgłębi skalę „zjawiska” i pouczy nas o przeciwwskazaniach do łagodzenia dolegliwości. Przede wszystkim zleci kolejne badania, np. test Minora. Prezentuje się on w taki oto sposób: sfery, w których ma możliwość występować nadmierna potliwość, są natarte jodyną oraz obsypane mączką ziemniaczaną. Ciemne zabarwienie podpowiada istnienie dolegliwości. Drugą kwestią jest jej leczenie z wykorzystaniem specjalnych metod. Naturalnie nie chodzi tu o opłukiwanie stóp przez pół godziny w mieszance z korą brzozy czy o częstą zamianę odzieży. Są to ogólne techniki, jednakże zazwyczaj mało funkcjonalne.

Zabiegi regulujące nadmierną potliwość

Do terapii mało inwazyjnych zaliczają się jontoforeza, iniekcje z wykorzystaniem botuliny. i leczenie przy użyciu lasera. Jeżeli zdecydujemy się na dwa pierwsze, wówczas rezultat leczenia utrzymuje się mniej więcej parę miesięcy. Jonoforeza opiera się na niszczeniu kanałów jonowych przy użyciu prądu oraz specyfików cholinergicznych, natomiast toksyna botulinowa prowadzi do „niedowładu” układu nerwowego (w formie odwracalnej), które zabezpieczają określone partie ludzkiego organizmu w pot. Najatrakcyjniejszą z dróg jest leczenie nadpotliwości laserem, bo w bezpieczny oraz bezbolesny sposób koryguje mechanizmy produkowania potu. Aparatura Accent Ultra opiera się generalnie na użyciu branżowych głowic, które wysyłają fale podczerwone. Dokłada się je do obranych części ciała, gdzie na początku zdiagnozowano nadmierną potliwość. Jeden zabieg trwa najczęściej do pół godziny, a w czasie jego wykonywania właściwie nie czuje się żadnego bólu, palenia, rwania itp. Mamy możliwość się spokojnie zrelaksować. Co ważne – światło lasera wcale nie powoduje zadrapań, defektów oraz nie forsuje sąsiadujących tkanek.

Jakie są przeciwwskazania do leczenia laserem?

Niestety nie każdy ma opcję poddać się kuracji laserowego leczenia nadpotliwości. Do decydujących wykluczeń kwalifikuje się mocna opalenizna, ciąża, rak skóry, bielactwo, implanty wykonane z metalu, alergia na promieniowanie, padaczka bądź cukrzyca, która nie jest poprawnie leczona. Praktycznie którąkolwiek dolegliwość powinniśmy na starcie skonsultować z lekarzem ze specjalizacją ogólną, natomiast dopiero wówczas kosmetyczką. Należałoby pamiętać, że na kilka tygodni przed zabiegiem (jeśli medyk nie będzie widział większych problemów) należy zaprzestać wypijać zioła bądź przyjmować je w postaci pastylek. Chodzi tutaj o wszystkie popularne zioła, m in. wyszczuplające, przeczyszczające lub relaksujące. Bliźniacza norma odnosi się do medykamentów, np. leków przeciwcukrzycowych, leków przeciwbakteryjnych, przeciwpasożytniczych, niektórych farmaceutyków uspokajających bądź szczepionek. Sześć miesięcy powinno się odczekać od odstawienia preparatów, które posiadają w swojej kompozycji retinoidy. Tylko po wskazanym etapie można iść na zabieg usuwający nadmierną potliwość. W ogóle nie powinniśmy również stosować niektórych kosmetyków, przykładowo kremów z substancjami zapachowymi, środków przeciwbakteryjnych lub dezodorantów. Przed zabiegiem nie wolno wypijać jakiegokolwiek napojów wysokoprocentowych. Jeśli wysączymy chociażby kieliszek różowego wina, powinniśmy darować go sobie na jedną dobę. Czemu jest aż taka ilość przeciwwskazań? Laser to skoncentrowane światło, jakie ma szansę oparzyć skórę. Inaczej: światło padające tylko na wskazany rejon (poważnie ogranicza się jego rozpraszanie). Jeżeli skóra właściwa pod naciskiem konkretnych okoliczności będzie na nie o wiele bardziej wrażliwa, w takim przypadku może dojść do groźnych konsekwencji. Na przykład retinoidy wchodzą najzwyczajniej w świecie ze światłem w interakcje, będące warunkiem oparzeń. Pragniesz wiedzieć o wiele więcej? Kliknij w ów odnośnik – Leczenie nadpotliwości Toruń

Strona używa cookies
Ok