Biuro rachunkowe i Elektroniczna e-księgowość
21 września, 2020
Turystyczny termos – jaki najlepszy oraz jak go wybrać?
21 września, 2020

Naświetlanie lampą – najlepszy pomysł na wybielanie

Jaką metodą wybielać zęby, by wypracować oczekiwany skutek?

Wybielanie zębów, głównie profesjonalnymi technikami od dentysty jest uznawane za najtrwalszy wśród skutecznych zabiegów estetycznych w stomatologii. W zależności od techniki, da się bez problemu wypracować biel zębów nawet o kilka tonów. Z reguły wybielanie zębów służy usuwaniu przebarwień, wynikających ze stosowania na przykład kolorowej diety.

Wśród spożywanych przez pacjentów pokarmów i napojów znajduje się produktów, jakie wpływają na kolor zębów. Do zwykle wskazywanych należą soki, kawa i różne kolorowe owoce. Pacjentom zależy jednak by możliwe było niwelowanie skutków zjadania barwiącego jedzenia, ponieważ białe zęby są wysoko estetyczne i kojarzą się ze zdrowiem. Zdarza się jednak, że nawet pielęgnowane zęby mają żółtawy kolor. Odpowiedzią na ten problem są zabiegi wybielania zębów. Oprócz codziennej pielęgnacji znanymi wybielającymi pastami, pacjenci mogą wybrać profesjonalne zabiegi wybielające w klinice dentystycznej, na przykład naświetlania specjalnymi lampami.

Beyond – najlepsza lampa do wybielania zębów

Najsilniejsze, profesjonalne przywracanie bieli zębów działa dzięki naświetleniu ich zaprojektowanymi w tym celu nowoczesnymi lampami. Taka technika wybielania przynosi najlepsze efekty już po jednym razie.

Wśród najbardziej znanych lamp w stomatologii jest lampa Beyond, czyli nowoczesna technologia, jaka oferuje przyzwoite oraz trwałe skutki już po pojedynczym zabiegu naświetlania. Co więcej ten sposób usuwa do 96% bakterii gromadzących się w jamie ustnej oraz minimalizuje stany zapalne przyzębia, a do tego wspomaga utwardzanie wypełnień i kompozytów dentystycznych. Tak więc wybielanie zębów, choć najsilniej oczekiwane, nie jest jedynym pozytywnym rezultatem zabiegu.

Lampa Beyond jest funkcjonalnym urządzeniem, z ramieniem obracającym się w zasięgu 360°, co oznacza, że może być dopasowywana do wielu pozycji pacjenta, co zwiększa wygodę i dokładność pracy. Poza tym także intensywność lampy może być dopasowana do wymagań pacjenta, w zgodzie z zaleceniami dentysty. Natężenie światła może mieć trzy warianty: intensywne, standardowe lub łagodne z uwagi na to, jak rozległe są przebarwienia.

Więcej metod wybielania

Wielu ludzi marzy o wspaniałym oraz białym uśmiechu. Z uwagi na to ogólnie dostępne są odmienne techniki wybielania, na które każdy może wypróbować. Jednym z najczęściej używanych są oczywiście wszelkie wybielające pasty . Dość dobrze usuwają przebarwienia, czyszczą i rozjaśniają zęby, ale nie uszkadzają szkliwa. Tak samo znane są paski, lakiery oraz żele wybielające do nakładania w domu. Są one dostępne np. w sklepach lub w aptece, ale zazwyczaj jest to dość niedokładny sposób wybielania zębów. Szczególnie między nimi.

Nie każdy ma świadomość, że skutecznym sposobem wybielania zębów jest staranne usuwanie osadów w gabinecie dentystycznym na przykład przez zabieg piaskowania. Usunięcie kamienia i przebarwień zapewnia rozjaśnienie zębów. Kolejnym sposobem wykonywanym u stomatologa są również wybielające nakładki. W porównaniu do tych dostępnych w aptece są indywidualnie dopasowane do pacjenta na podstawie odcisku jego zębów. Pacjent sam nasuwa nakładki po wizycie u dentysty oraz używa zgodnie z wytycznymi dentysty.

Bezpieczeństwo wybielania zębów

Jak sprawić, aby wybielanie było efektywne oraz bardzo bezpieczne? Bazą bezpieczeństwa wybielania jest konsultacja ze stomatologiem. Już teraz mamy świadomość, że wszelkie babcine sposoby, choć na pierwszy rzut oka dają efekt, w rzeczywistości niszczą szkliwo oraz często podrażniają dziąsła. Stomatolog fachowo pomoże sprawdzić, jaka metoda spośród polecanych na rynku, będzie najlepsza dla pacjenta. Ponadto oceni zdrowie jamy ustnej oraz dowie się, czy przed zabiegiem wybielania potrzebne jest najpierw leczenie.

Niezależnie od metody wybielania , trzeba upewnić się, by były one z zaufanych źródeł. Popularne żele czy nakładki wybielające warto kupić w sprawdzonych punktach lub z polecenia dentysty. Okazyjne promocje nie zapewniają bezpiecznego efektu wybielenia zębów. Z uwagi na to lepiej wybrać profesjonalne wybielanie w klinice stomatologicznej. Tak mamy pewność, że stomatolog stosuje certyfikowane produkty, a dzięki swojej wiedzy wykona bezpieczny zabieg.

Ile trzeba czekać aż pojawiają się efekty wybielania ?

Warto mieć na uwadze, że wybielanie nie działa od razu. Na przykład wybielanie metodą nakładkową zabiera kilka tygodni. Wybielanie lampą da szybki efekt, ale trzeba mieć na uwadze to, że zęby na kilka dni mogą zrobić się nadwrażliwe. Zwykle zaraz po zabiegu wybielania trzeba również przenieść się na tzw. białą dietę, aby nie zniszczyć uzyskanego rezultatu. Jeżeli utrzymamy się zaleceń dentysty, rezultat wybielania będzie utrzymywał się na długo.

Efektywność wybielania zębów

Kiedy wybielanie nie daje rezultatów? Usunięcie przebarwień pochodzących z diety odsłania naturalną barwę zębów, a te nie zawsze są do końca białe. Zdarza się, że naturalnie zęby są kremowe, lekko żółte, a niekiedy nawet sine. Zdarza się tak, że zęby na stałe zmieniają kolor na przykład z powodu stosowanych leków albo w wypadku zębów martwych. W takiej sytuacji nie uzyskamy całkowitej bieli preparatami wybielającymi zęby z drogerii, ani fachowym wybielaniem w klinice stomatologicznej.

Co, kiedy zabieg wybielania zębów nie daje efektów? W takim przypadku proponujemy inne estetyczne zabiegi dostępne u dentysty. Dobrym rozwiązaniem będzie nałożenie licówek dentystycznych. Te estetyczne nakładki, jakie trwale aplikujemy na zęby, mają dużo zalet. Obok tego, że możemy wybrać ich kolor według chęci pacjentów, za pomocą licówek stomatolog może dokonać również niewielkiej poprawy kształtu zębów (na przykład zakrywanie diastemy). Dlatego też powinno się przed zabiegiem wybielania skonsultować się z dentystą, by sprawdził, jaka metoda będzie najbardziej skuteczna.

Wybielanie zębów

Strona używa cookies
Ok